Baksan Yenileme Projesi Ne Oldu? Baksan Yine Bildiğiniz Gibi

Anasayfa / Güncel
Baksan Yenileme Projesi Ne Oldu? Baksan Yine Bildiğiniz Gibi

Yıllardır çözülemeyen Baksan sitesiyle ilgili sorunlar hala devam ediyor. Belediye hizmetlerini alamayan bölge ile ilgili uzun süre gelen tepkiler sonunda Tepebaşı Belediyesi bir yenileme projesi müjdesi vermişti.2021 Ocak ayında müjde şeklinde duyurulan proje ile ilgili 2022 yılının sonlarına yaklaşmışken hala somut bir adım atılmadığı gibi son durum daha öncesini aratır nitelikte. 

İstikbal gazetesinde "Baksan değil, Çöp yuvası" başlığı ile ilgili verilen bilgilere göre, Eskişehir’de Baksan Sanayi Sitesi’nde bulunan bir sokakta, araç yolu boyunca dökülen atıklar çevre kirliliği oluşturdu.

Baksan Sanayi Sitesi’ndeki işletmelerin yanında bulunan araç yolunun kenarına dökülen atıklar dikkat çekti.Neredeyse yol boyunca dökülen atıklar, hem çevre kirliliği oluşturdu hem de yolun bir kısmını kapladı.

Atıklar arasında; koltuk, plastik parçalar, tuğla ve mermer parçaları başta olmak üzere farklı türden birçok malzemenin yer aldığı görüldü. Sanayi sitesine gelen vatandaşlar, gördükleri manzara karşısında şaşkınlığını gizleyemedi.

Atıkların kim veya kimler tarafından döküldüğü bilinmezken, çevrede yaşayan vatandaşlar ise sorumlular hakkında gerekli yaptırımların uygulanmasını talep etti.Ayrıca site içerisindeki farklı sokaklarda da benzer atıkların yer aldığı belirtildi.

648 okunma

Yorum Yap

18 Haziran 2022 Cumartesi

BİRÇOK İLÇE ÇIRILÇIPLAK!

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

1 Haziran 2022 Çarşamba

Diyet muayenesi nedir?

12 Ocak 2022 Çarşamba

BAŞROLDE YİNE O KİRLİ ELLER

11 Ocak 2022 Salı

MISIR UYGARLIĞI

5 Ocak 2022 Çarşamba

MEZOPOTAMYA

21 Aralık 2021 Salı

BU NEDİR!

online ziyaretçi: 337
 
yukarı