Odunpazarı Gültepe Dere Camii İbadete Açıldı

Anasayfa / Güncel
Odunpazarı Gültepe Dere Camii İbadete Açıldı

Eskişehir Odunpazarı Müftülüğüne bağlı Gültepe Dere Camii Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız’ın katılımıyla ibadete açıldı.

Açılış törenine Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, Vali Yardımcısı Salih Altun, Odunpazarı Kaymakamı Ömer Ulu,İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar, İl Müftüsü Bekir Gerek, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdür V. Hüseyin Hacıoğlu, İl Müftü Yardımcıları,Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü, Odunpazarı ve Tepebaşı İlçe Müftüleri, din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur’an- Kerim tilavetiyle başlayan programda açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Bekir Gerek ‘’ Mescidler ve camiler bizim topluca ibadet yaptığımız,birliğimizi beraberliğimizi kardeşliğimizi pekiştirdiğimiz mekanlardır. Mescidler ve camiler şehirlerimizin ve mahallelerimizin ruhudur. Başta camiiyi yaptıran hayır sahibi Zeki Dere olmak üzere bu caminin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Odunpazarı Kaymakamı Ömer Ulu ise ‘’ Bu camiler ve göğe yükselen ezanlar gönüllerimiz arasındaki bağı artırarak,aramızdaki sevgi bağını kuvvetlendirerek, birlik ve beraberliğimize vesile olmasını temenni ediyorum’’ diyerek katılımcılara teşekkür etti

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız ise yaptığı konuşmada "Camilerin İslam medeniyetinin bir sembolü ve parçası olduğunu belirterek açılışı yapılan caminin hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek, hayır sahiplerinin ve bu işe gönül verenlerin hayırlarının kabul olması temennisinde bulundu".

Programın devamında Vali Erol Ayyıldız tarafından camiyi yaptıran hayır sahibine plaket takdim edildi.

Odunpazarı İlçe Müftüsü Hamdi Uzunharman tarafından yapılan duanın ardından caminin açılışı yapılarak namaza geçildi.

677 okunma

Yorum Yap

18 Haziran 2022 Cumartesi

BİRÇOK İLÇE ÇIRILÇIPLAK!

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

1 Haziran 2022 Çarşamba

Diyet muayenesi nedir?

12 Ocak 2022 Çarşamba

BAŞROLDE YİNE O KİRLİ ELLER

11 Ocak 2022 Salı

MISIR UYGARLIĞI

5 Ocak 2022 Çarşamba

MEZOPOTAMYA

21 Aralık 2021 Salı

BU NEDİR!

online ziyaretçi: 568
 
yukarı