Bu Sokakların Hepsi Trafiğe Kapatıldı

Anasayfa / Güncel
Bu Sokakların Hepsi Trafiğe Kapatıldı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Odunpazarı Evleri Bölgesinde bulunan Kemal Zeytinoğlu Caddesi ve bağlantılı sokakları trafiğe kapadı. Konuyla ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, bölgenin turistik bir alan olması gerekçe gösterildi. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklama şöyle:

"İnsanların etkileşimi için güvenli, konforlu, erişilebilir alanlar, sürdürülebilir ve yaşanabilir kentlerin en temel bileşenidir. Bu çerçevede şehrimizde yayalaştırdığımız ve yayalaştırma sonrası daha da değer kattığımız alanlara bir yenisini daha ekliyoruz.

Odunpazarı Kentsel Sit Alanı içinde kalan Kemal Zeytinoğlu Caddesi Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe belediyemiz tarafından hayata geçirilen birbirinden değerli projeler ile bölgeyi turizm açısından çekim merkezi haline getirmiştir. Özellikle yerli ve yabancı turist sayısındaki artış ile şehrimize gelen turlar nedeniyle de yaşanan araç ve yaya trafiği bölgede trafik düzenlemesi yapılmasını zorunlu hale getirmiştir. İmar planlarında yaya bölgesi olarak gözüken Kemal Zeytinoğlu Caddesi ve bağlantılı sokaklar, 2017/6 sayılı Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından oy birliği ile alınan karar ile 26 Eylül 2022 tarihi itibariyle araç trafiğine belirli saatlerde kapatılacaktır.

TARİH SAAT

1 NİSAN – 31 EKİM 09.00 – 23.00 TRAFİĞE KAPALI ZAMAN
1 KASIM – 31 MART 09.00 – 21.00 TRAFİĞE KAPALI ZAMAN 
 
KEMAL ZEYTİNOĞLU CADDESİ ( ATATÜRK BULVARI - ŞEYH EDEBALİ SOKAK ARASI)
ARİFBEY SOKAK
BEYLER SOKAK
CEMALCİLER SOKAK
ÇÜRÜK HOCA SOKAK
DEMİRLER SOKAK
ERLER SOKAK
FIRIN SOKAK
İNCEAĞA SOKAK
KOCA MÜFTÜ SOKAK
KURŞUNLU CAMİ SOKAK
MÜCELLİT SOKAK
ORTAÇ SOKAK
ÖRENCİK SOKAK
ÖZLEMLİ SOKAK
PAŞAOĞLU SOKAK
ŞEYH SADIK SOKAK
ŞİRİNYALI SOKAK
TİRYAKİ HASAN PAŞA SOKAK
ZEYTİNLER SOKAK
Caddenin araç trafiğine kapatılması nedeniyle cadde girişinde bulunan taksi durağı 1 araçlık bekleme noktası bırakılması şartıyla Atilla Sokak köşesine taşınacaktır. Caddeyi kullanan 18 ve 32 numaralı minibüsler ise Devetepe Sokak-Kocatepe Sokak-Şube Sokak güzergahını kullanarak Odunpazarı’na ulaşacak ve devamında aynı güzergahı kullanmaya devam edecektir."
767 okunma

Yorum Yap

18 Haziran 2022 Cumartesi

BİRÇOK İLÇE ÇIRILÇIPLAK!

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

1 Haziran 2022 Çarşamba

Diyet muayenesi nedir?

12 Ocak 2022 Çarşamba

BAŞROLDE YİNE O KİRLİ ELLER

11 Ocak 2022 Salı

MISIR UYGARLIĞI

5 Ocak 2022 Çarşamba

MEZOPOTAMYA

21 Aralık 2021 Salı

BU NEDİR!

online ziyaretçi: 361
 
yukarı