AİLE İÇİ VE KADINA ŞİDDET OLAYLARINDA YENİ YAKLAŞIM

Anasayfa / Güncel
AİLE İÇİ VE KADINA ŞİDDET OLAYLARINDA YENİ YAKLAŞIM

Aile içi ve kadına şiddet olaylarına yönelik kurumlar arası koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi. Eskişehir Adliyesi konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali YELDAN, Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri Mehmet ÖZEL, Ayhan GÖKALP, Yunus Abdullah TOKGÖZ ile Savaş KILIÇ, Eskişehir Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hüseyin HACIOĞLU, Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü, Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı ve Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri katıldı.

Toplantıda gün geçtikçe artan aile içi ve kadına şiddet vakalarına karşın kanunlarda belirtilen yetki ve yönergeler çerçevesinde uygulanan önleyici ve koruyucu tedbirlerin sahaya yansımaları ile uygulama süreçlerinde ortaya çıkan sorunlar kurumlarca ele alındı.

“TEK BİR KADININ DAHİ HAYATTAN KOPARILMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Toplantıda konuşan Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali YELDAN, yapılan toplantının amacının aile içi ve kadına şiddet olayları ile ilgili geliştirilen yeni yaklaşımların uygulamaya geçirilmesi noktasında kurumlarca istişarelerde bulunulması olduğunu belirterek, “Bizler bir prosedürü gerçekleştirmek amacıyla burada değiliz. Devletimizin, vatandaşımızın ve tüm kurumların en üst seviyede farkındalık gösterdiği aile içi ve kadına şiddet olaylarının önlenmesi noktasında ortak bir paydada buluşmak amacıyla bir araya geldik. İlimizde bir çocuğun örselenmemesi, bir ailenin dağılmaması için kurumlarımıza düşen, yapmamız gereken işlerle ilgili hep birlikte inisiyatif alacağız. Tek bir kadının dahi hayattan koparılmasına izin vermeyeceğiz. Devletimizin kurumlarının bu sorunları çözmek için koordinasyon içinde olması gerekiyor. Uygulamaya başladığımız yeni yaklaşım ile aile içi ve kadına şiddet dosyalarında olay, mağdur ve kişi bazlı takibimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Bu noktada hepimizin üzerine alması gereken sorumluluklar var. Sizlerle birlikte iletişimimizi en yüksek seviyede tutarak sorunları çözüme kavuşturacağımıza inanıyorum” dedi.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ayhan GÖKALP de kurumlarca aile içi ve kadına şiddet olayları ile ilgili 6284 sayılı Kanunda belirtilen koruyucu ve önleyici tedbirlerin zamanında uygulandığında birçok mağduriyetin engellendiğini vurgulayarak, tüm kurumların el birliği ile uyumlu bir şekilde çalışarak aile içi ve kadına şiddet olaylarının önüne geçeceklerini ifade etti.

Konuşmaların ardından kurum yetkilileri söz alarak aile içi ve kadına şiddet olaylarının önüne geçilmesi noktasında kurumlar arası koordinasyon ile ilgili görüş ve önerilerini açıkladı. Görüş ve öneriler ile ilgili etraflıca istişarelerde bulunuldu

583 okunma

Yorum Yap

18 Haziran 2022 Cumartesi

BİRÇOK İLÇE ÇIRILÇIPLAK!

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

1 Haziran 2022 Çarşamba

Diyet muayenesi nedir?

12 Ocak 2022 Çarşamba

BAŞROLDE YİNE O KİRLİ ELLER

11 Ocak 2022 Salı

MISIR UYGARLIĞI

5 Ocak 2022 Çarşamba

MEZOPOTAMYA

21 Aralık 2021 Salı

BU NEDİR!

online ziyaretçi: 355
 
yukarı