Başkan Büyükerşen Çalışmaları Yerinde İnceledi

Anasayfa / Güncel
Başkan Büyükerşen Çalışmaları Yerinde İnceledi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Kent Evi İnşaatı yıllarca tamamlanamamış ve sık sık bu konuda eleştirilmişti. Buna benzer başka projelerde yıllarca bitirilemeden sürekli karadelik gibi şehir bütçesinden kaynak aktarıldı durdu.

Şuan büyükşehir belediyesi tarafından yıllar sonra başlayan 2 proje hala devam ediyor. Bu projelerde yıllarca tamamlanmadan inşaat sürecek mi yoksa seçim öncesi hayata geçirilecek mi ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz. Yıllar önce şehrin ilk büyükşehir belediye başkanı olan rahmetli Aydın Arat döneminde bir çok hizmet gibi başlatılan Halkekmek üretimi nihayet neredeyse çeyrek asır sonrasında yeni bir binaya bir binaya kavuşacak. Aynı şekilde yıllar sonra Asri Mezarlığı girişinde de bir camii inşaatı başlandı. 

Geçtiğimiz haftalar da belediye çalışanlarının zam talepleri ile başı ağrıyan ve geçtiğimiz meclis toplantısında da bu konuda sert açıklamalar yapan başkan Büyükerşen devam eden bu inşaatları yerinde inceledi..

BAŞKAN BÜYÜKERŞEN ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, yapımı devam eden projeleri yerinde inceledi. Büyükerşen, Halk Ekmek’in yeni fabrikası ve Asri Mezarlık girişinde yapımı süren cami inşaatının son durumu hakkında bilgi aldı.

Ankara Yolu Yaş Sebze ve Meyve Hali yanında yapımı süren yeni Halk Ekmek Fabrikası inşaatı ile Asri Mezarlık girişindeki cami inşaatını inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yapılan inceleme gezisine Büyükerşen’in yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, Genel Sekreter Yardımcısı Deniz Kaplan, ESKİ Genel Müdürü Oğuzhan Özen, Daire Başkanları ve projede görevli teknik personel katıldı.

Semt camilerinin birden fazla cenaze olduğunda yetersiz kalması ve cenaze namazlarının kılınabileceği geniş alanlı cami ihtiyacı göz önünde bulundurularak başlatılan Asri Mezarlık ana girişindeki cami projesini inceleyen Başkan Büyükerşen, son durumu yerinde gördü. Büyükerşen, yapımı süren cami için bağış yapan hayırseverlere teşekkür etti.

Şantiye alanında ve cami içerisinde incelemede bulunan Büyükerşen daha sonra Ankara Yolu Yaş Sebze ve Meyve Hali yanındaki Halk Ekmek’in devam eden fabrika inşaat sahasına geçti.

Son teknolojiye sahip örnek bir fabrika olacak projeyi inceleyen Büyükerşen’e, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Deniz Kaplan da bilgilendirme yaptı.

Çalışmaların kısa sürede tamamlanmasına dikkat çeken Büyükerşen, projede görev yapan çalışanlara kolaylıklar diledi.

Yapılan inceleme gezisi günün anısına çektirilen fotoğraf ile sona erdi.

 

639 okunma

Yorum Yap

18 Haziran 2022 Cumartesi

BİRÇOK İLÇE ÇIRILÇIPLAK!

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

1 Haziran 2022 Çarşamba

Diyet muayenesi nedir?

12 Ocak 2022 Çarşamba

BAŞROLDE YİNE O KİRLİ ELLER

11 Ocak 2022 Salı

MISIR UYGARLIĞI

5 Ocak 2022 Çarşamba

MEZOPOTAMYA

21 Aralık 2021 Salı

BU NEDİR!

online ziyaretçi: 377
 
yukarı