Öğrenciye Su Yüzde 50 İndirimli

Anasayfa / Güncel
Öğrenciye Su Yüzde 50 İndirimli

Eskişehir'de suya en son yapılan yüksek su zammı ile artık Eskişehirliler ve şehrimizin misafiri öğrenciler suyu yüzde 40 daha pahalı kullanıyor. Ancak öğrenciyi düşünen uygulamalara imza atan şehirlerde var. Lafta her zaman öğrenci dostu olduğu iddia edilen Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin aksine bazı şehirlerde ulaşım konusunda, bazı şehirlerde su kullanma konusunda, bazı şehirlerde direk maddi desteklerle öğrenciler destekleniyor. 

Konya Büyükşehir Belediyesi öğrenci bileti fiyatı ile dikkat çekerken başka belediyelerde de binlerce lira eğitim destekleri ile üniversite öğrencilerine destek oluyor. 

Öğrenciye bir destek de Bursa Büyükşehir Belediyesinden

Bursa Büyükşehir Belediyesi öğrencilere suyu yüzde 50 indirmli sağlıyor. Geçtiğimiz yıl başlatılan proje bu yıl da devam ediyor. Tek yapmanız gereken öğrenci belgeniz ile Bursa Su ve Kanalizasyon İşleri (BUSKİ) müdürlüğüne başvurmak. Hepsi bu kadar. 

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş öğrencilere indirimi şu şekilde duyurdu:

Bursa’mızda öğrenci evinde kalacak genç kardeşlerime ufak bir not: Öğrenci belgeleriniz ile BUSKİ’ye müracaat edebilir, su faturalarında %50 indirimden faydalanabilirsiniz. Bursa’da hayat öğrencilere güzel, her öğrenci bizim için çok özel.

582 okunma

Yorum Yap

18 Haziran 2022 Cumartesi

BİRÇOK İLÇE ÇIRILÇIPLAK!

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

1 Haziran 2022 Çarşamba

Diyet muayenesi nedir?

12 Ocak 2022 Çarşamba

BAŞROLDE YİNE O KİRLİ ELLER

11 Ocak 2022 Salı

MISIR UYGARLIĞI

5 Ocak 2022 Çarşamba

MEZOPOTAMYA

21 Aralık 2021 Salı

BU NEDİR!

online ziyaretçi: 410
 
yukarı