Cumhuriyet Başsavcısı YELDAN , Şehit Yakını, Gazi ve Engelli Personel Bir Araya Geldi

Anasayfa / Güncel
Cumhuriyet Başsavcısı YELDAN , Şehit Yakını, Gazi ve Engelli Personel Bir Araya Geldi

“VEFA BORCUMUZ VAR”

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali YELDAN ve Cumhuriyet Başsavcı Vekili Yunus Abdullah TOKGÖZ, Eskişehir Adliyesinde görevli şehit yakını, gazi ve engelli personeller ile buluştu. Adliyenin konferans salonunda gerçekleştirilen tanışma toplantısında konuşan Başsavcı YELDAN, şehit yakınlarının Türk milletine bırakılan en büyük emanet olduğunu belirterek, “Sizleri bugünlere getiren ailelerinize vefa borcumuz var” dedi.

Eskişehir Adliyesinde görevli şehit yakını, gazi ve engelli personeller ile tanışma ve dayanışma toplantısı düzenlendi. Konferans salonunda düzenlenen toplantıya Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali YELDAN, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Yunus Abdullah TOKGÖZ, yazı işleri müdürleri, adliyede görevli şehit yakını, gazi ve engelli personeller katıldı.

“DEVLETİMİZ KOL KANAT GERİYOR”

Toplantıda konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Ali YELDAN, toplantıya katılan engelli personellere hitaben, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin sosyal bir devlet olduğunu vurgulayarak, “Devletimiz engelli bireylerimizin toplum hayatına katılması, faydalı, üretken ve kendileri ile barışık olmalarını ciddiye almaktadır. Devletimiz engelli bireylerimizin ailelerine katkı sunarak kimseye muhtaç olmamaları için onlara kol kanat geriyor, önlerini açıyor” dedi.

Başsavcı YELDAN, konuşmasının devamında toplantıya katılan personeller ile ilgili, her birinin hikayelerinin farklı olduğunu ifade ederek, şehit yakını, gazi ve engelli personellerin milletin en önemli değerlerinden olduklarını, bulundukları konumun devletin kendilerine verdiği değerin bir ifadesi olduğunu dile getirdi. Hep birlikte Eskişehir’de adalet bekleyen insanlara fayda sağlamak, katkı sunmak üzere çalıştıklarını vurgulayan Başsavcı YELDAN, “Adliyemizde çağın gereklerine uygun hizmet sunmak için birlikte çalışacağız. Bizim çalışmaktan başka bir yolumuz ve yöntemimiz yok. Milletimize hizmet etmek için buradayız” dedi.

ŞEHİT YAKINI, GAZİ ve ENGELLİ PERSONELLER İÇİN BÜRO KURULACAK

Adliyede yeni bir birim oluşturduklarını açıklayan Başsavcı YELDAN, “Kurulum aşamasında olan büromuz şehit yakını, gazi ve engelli personellerimiz ile ilgili hizmet verecek. Büromuzun kurulum aşamasında ve faaliyete geçtiği andan itibaren sizlerle istişare ederek önerilerinizi alacağız. Böylelikle hem vatandaşlara hem de sizlere fayda sağlamak adına bu alanda çalışmalarımızı yürütmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Toplantıda konuşan Eskişehir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Yunus Abdullah TOKGÖZ de şehit yakını, gazi ve engelli personellerin her birinin ayrı ayrı çok değerli olduğunu ifade ederek personellere hitaben, “Bizler sizin için buradayız. Sizlerin emrinizdeyiz” dedi.

Toplantının ardından toplantıya katılan şehit yakını, gazi ve engelli personellerin istek ve önerileri Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali YELDAN tarafından dinlenilerek personel ile birlikte istişare edildi.

534 okunma

Yorum Yap

18 Haziran 2022 Cumartesi

BİRÇOK İLÇE ÇIRILÇIPLAK!

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

1 Haziran 2022 Çarşamba

Diyet muayenesi nedir?

12 Ocak 2022 Çarşamba

BAŞROLDE YİNE O KİRLİ ELLER

11 Ocak 2022 Salı

MISIR UYGARLIĞI

5 Ocak 2022 Çarşamba

MEZOPOTAMYA

21 Aralık 2021 Salı

BU NEDİR!

7 Aralık 2021 Salı

VİCDAN

1 Aralık 2021 Çarşamba

...BENİM ELLERİM UFAK

30 Kasım 2021 Salı

MÜSLÜME

23 Kasım 2021 Salı

TÜKETİM TOPLUMU

16 Kasım 2021 Salı

TARİHİ YOK ETMEK

2 Kasım 2021 Salı

ÖNCE KENDİNDEN BAŞLA

27 Ekim 2021 Çarşamba

ESKİ ÖĞRETMENLER

19 Ekim 2021 Salı

İLİMSİZ BİLGİLER

13 Ekim 2021 Çarşamba

BÜYÜKLER ÇOCUKTUR

8 Ekim 2021 Cuma

KÖYÜM KÖYÜM!

4 Ekim 2021 Pazartesi

KADROSUZLAR

online ziyaretçi: 239
 
yukarı