Estram Çalışanları TEPKİLİ: Estram Çalışanları Özverili Çalışmıyor mu?

Anasayfa / Güncel
Estram Çalışanları TEPKİLİ: Estram Çalışanları Özverili Çalışmıyor mu?

Uzun süredir zam haberi bekleyen Büyükşehir Belediyesi çalışanları bugün zam haberini aldılar. Ancak Estram çalışanları için ise durum hala netlik kazanmadı. 

Eskişehir belediye çalışalanları artan fiyatlar ve belediye hizmetlerine yapılan zamlar sonrasında kendilerine yansıtılmayan zamlardan dolayı tepkiliydi. Bu tepkiler özellikle sosyal medya da sık sık dile getiriliyordu. Tepkiler yükselince ilk zam haberi Odunpazarı Belediyesinden geldi, ardından bir zam haberi de Tepebaşı Belediyesinden gelince gözler Eskişehir Büyükşehir Belediyesine yöneldi. 

Büyükşehir Belediyesi üzerinden artan baskılar sonrasında nihayet bugün zam yapıldığı haberini duyurdular. Basın büllteninde "Çalışanlara Büyükerşen'den Müjde" başlığı ile duyuruldu zam haberi. Ancak zam konusunda sadece kadrolu işçlere zam yapıldı. Haberler sonrasında Eskişehirin tüm yükünü çeken Estram çalışalanları tepki gösterdiler. Özellikle sosyal medya üzerinden Prof.Dr. Yılmaz Büyükerşen'in yaptığı paylaımda yaptığı açıklamalara tepki göstererek "Biz özverili çalışmıyor muyuz?" diye tepki gösterdiler. 

Bize ulaşan bir çalışan bu konuda şu ifadeeri kullandı:

Bugün yılmaz büyükerşen açıklama yapmış Eskişehir i güzelleştirmek için özverili çalışan kadrolu işçiler için % 50 zam diye aynı zamanda estram çalışanları içinde iyileştirme hazırlıkları sürüyor demiş yani estram çalışanları bu şehir için özverili çalışmıyor mu yani galiba toplu taşıma dan haberi Yok gibi onlar ne Zor şartlarda çalışıyor bilgisi Yok gibi adam olmadığı için hafta tatilinde işe geliyor yetmiyor adam olmadığı için aynı şekilde sabah 5 de işe gelen ve öğle 1 de işten çıkan toplu taşıma şoförü tekrar akşam 5 gibi işe geliyor akşam 9 gibi işten çıkıyor aynı zamanda öğle işe gelen sabah 5 de geliyor 10 da tekrar evine gidiyor öğle tekrar işe geliyor adamlar gece gündüz çalışıyor ama bunu gören Yok Allah için belediye yetkilileri zahmet olmazsa toplu taşıma şoförlerinin ayda kaç saat Mesai yapmışlar bunları kamu önünde paylaşım yapsınlar  kim özverili çalışmış görelim yazık günah bu kadar ayrım olmaz azda olsa emekçiye saygı dediğim gibi toplu taşıma ŞOFÖRLERİ ne zor şartlarda çalışıyor bunu görsünler artık 


3.093 okunma

Yorum Yap

18 Haziran 2022 Cumartesi

BİRÇOK İLÇE ÇIRILÇIPLAK!

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

1 Haziran 2022 Çarşamba

Diyet muayenesi nedir?

12 Ocak 2022 Çarşamba

BAŞROLDE YİNE O KİRLİ ELLER

11 Ocak 2022 Salı

MISIR UYGARLIĞI

5 Ocak 2022 Çarşamba

MEZOPOTAMYA

21 Aralık 2021 Salı

BU NEDİR!

7 Aralık 2021 Salı

VİCDAN

1 Aralık 2021 Çarşamba

...BENİM ELLERİM UFAK

30 Kasım 2021 Salı

MÜSLÜME

23 Kasım 2021 Salı

TÜKETİM TOPLUMU

16 Kasım 2021 Salı

TARİHİ YOK ETMEK

2 Kasım 2021 Salı

ÖNCE KENDİNDEN BAŞLA

27 Ekim 2021 Çarşamba

ESKİ ÖĞRETMENLER

19 Ekim 2021 Salı

İLİMSİZ BİLGİLER

13 Ekim 2021 Çarşamba

BÜYÜKLER ÇOCUKTUR

8 Ekim 2021 Cuma

KÖYÜM KÖYÜM!

4 Ekim 2021 Pazartesi

KADROSUZLAR

online ziyaretçi: 291
 
yukarı