İMO’DAN BÜYÜKERŞEN’E ZİYARET

Anasayfa / Güncel
 İMO’DAN BÜYÜKERŞEN’E ZİYARET

İmar Revizyon planlarının askıda olduğu ve itiraz sürelerinin Temmuz ayı sonuyla tamamlancağı bir çok sosyal alanın konut ve ticaret alanına çevrileceği değişim için son günler. Konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde Ak Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan  TMMOB İnşaat Mühendisleri Odasını ziyaret etmiş konu hakkında bilgi vermişti. 

"Park, sosyal ve kültürel tesis alanları ticaret alanı olamaz!" şekilned bir açıklamanın yapıldığı toplantıda gündem, Eskişehir Büyükşehir Belediye Meclisinde oy çokluğuyla kabul edilen Revizyon İmar Planları oldu.

Toplantıda vurgulanan konu ile ilgili "Güzel şehrimiz Eskişehir, bazılarının her istediğinde kafalarına göre imar planı değiştirecekleri oyun alanı değil. Her fırsatta söylüyoruz ve bir kez daha yineliyoruz. Park, sosyal ve kültürel tesis alanları ticaret alanı olamaz! Eskişehir Büyükşehir Belediyesi hukuksuz uygulamalara dönük inadından artık vazgeçmeli. Şehrin, Çoraklık mevkii gibi çözüm bekleyen sorunları yerine, parsel bazında imar değişiklikleri ve parkların ortadan kaldırılmasıyla çocuklarımızın geleceğine kötülük edilmektedir.” açıklamasını yapmıştı. 

Bu açıklamalarla ilgili görüşmedin üzerinden çok uzun süre geçmeden meslek odası tarafından Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e ziyarette bulunuldu. Konuyla ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada nezaket ziyaretinde bulunan oda tarafından imar planlarındaki durum konuşulmadı ve Büyükerşen'e teşekkür ettiler. 

 İMO’DAN BÜYÜKERŞEN’E NEZAKET ZİYARETİ

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Eskişehir Şubesi Yönetim Kurulu, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Eskişehir Şubesi Başkanı Orkun Kılıç ve yönetim kurulu üyelerini makamında ağırladı.

İMO Şube Başkanı Orkun Kılıç ve yönetimi oda faaliyetleri ile yapılan çalışmalar hakkında Başkan Büyükerşen’e bilgiler verdi.

Başkan Büyükerşen de meslek örgütlerinin çok önemli olduğunu belirterek Orkun Kılıç ve yönetimine çalışmalarında başarılar dileyerek nazik ziyaret nedeniyle teşekkür etti.

İMO heyeti misafirperverliği nedeniyle Büyükerşen’e teşekkür ederken karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı ziyaret, günün anısına çektirilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

 

Rantable İMAR REVİZYONU

1.005 okunma

Yorum Yap

18 Haziran 2022 Cumartesi

BİRÇOK İLÇE ÇIRILÇIPLAK!

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

1 Haziran 2022 Çarşamba

Diyet muayenesi nedir?

12 Ocak 2022 Çarşamba

BAŞROLDE YİNE O KİRLİ ELLER

11 Ocak 2022 Salı

MISIR UYGARLIĞI

5 Ocak 2022 Çarşamba

MEZOPOTAMYA

21 Aralık 2021 Salı

BU NEDİR!

7 Aralık 2021 Salı

VİCDAN

1 Aralık 2021 Çarşamba

...BENİM ELLERİM UFAK

30 Kasım 2021 Salı

MÜSLÜME

23 Kasım 2021 Salı

TÜKETİM TOPLUMU

16 Kasım 2021 Salı

TARİHİ YOK ETMEK

2 Kasım 2021 Salı

ÖNCE KENDİNDEN BAŞLA

27 Ekim 2021 Çarşamba

ESKİ ÖĞRETMENLER

19 Ekim 2021 Salı

İLİMSİZ BİLGİLER

13 Ekim 2021 Çarşamba

BÜYÜKLER ÇOCUKTUR

8 Ekim 2021 Cuma

KÖYÜM KÖYÜM!

4 Ekim 2021 Pazartesi

KADROSUZLAR

online ziyaretçi: 267
 
yukarı