Yıllar Sonra Trafiği Rahatlatacak Bir Yol Çalışması Yapılıyor

Anasayfa / Güncel
Yıllar Sonra Trafiği Rahatlatacak Bir Yol Çalışması Yapılıyor

25 Temmuz tarihinde trafiğe kapatılarak yapılan yol çalışmasında çalışmalar yoğun şekilde devam ediyor. 2,4 kilometre uzunluğundaki yol çalışması ile ilgili açıklama yapan büyükşehir belediyesi, yolun Eskişehir'de ulaşım konforunu artıracağı ve trafiği rahatlatacağı vurgulandı. Yıllardır trafik sorunu konusunda çözüm isteyen vatandaşların taleplerine karşılık Eskişehirde ki trafik sorununun çözülemeyeceğini yanıtlarını veren hatta Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in sorunla ilgili "Gökten melek inse, Eskişehir'de trafik sorununu çözemez" şeklinde açıklaması sonrasında yapılan bu çalışma ve çalışmanın trafiği rahatlacağı yönünde bilgi verilmesi "İstenirse yapılabilirmiş" yorumlarına neden oluyor. 

Konuyla ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklama şöyle:

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden Söğüt-Uludere yolundaki çalışmalar yoğunlaştı. 25 Temmuz’da kısmen trafiğe kapatılan yolda ekipler aralıksız mesai yapıyor.

Sorunsuz bir üst yapı için yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Aşağısöğütönü Mahallesi Söğüt-Uludere yolunda yol genişletme çalışmalarına devam ediyor.

İmar planına bağlı olarak şehir trafiğini rahatlatacak ve 3 gidiş 3 dönüş şeklinde yapımı devam eden Söğüt-Uludere yolunda Ankara-Bursa çevreyolu köprülü kavşağı ile Aktürk Sokak kesişimine kadar olan bölüm, 25 Temmuz Pazartesi gününden itibaren kısmen trafiğe kapatıldı.

Kısmen trafiğe kapatılan yolda sürücüler alternatif güzergahlara yönlendirilirken, toplu taşımada otobüsler de alternatif yollardan seferlerine devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler Ankara-Bursa çevreyolu köprülü kavşağı ile Aktürk Sokak arasındaki bölgede çalışmalarını yoğunlaştırdı. Yolda altyapı freze traşlama, PMT (plentmiks temel) sıkıştırma ve serim çalışması yapan ekipler altyapı işlemleri sonrası sıcak asfalt serimi gerçekleştirecek.

Toplamda 2400 metre uzunluğunda yapımı tamamlanacak yol ile Eskişehir kent içi ulaşımında da güvenli ve konforlu yolcuğun yanı sıra trafikte önemli bir rahatlama yaşanacak.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, yol yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin alternatif güzergahlardan ulaşımı sağlayabileceklerini hatırlatarak, trafik işaret ve işaretçilerine dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulundu.

 

756 okunma

Yorum Yap

18 Haziran 2022 Cumartesi

BİRÇOK İLÇE ÇIRILÇIPLAK!

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

1 Haziran 2022 Çarşamba

Diyet muayenesi nedir?

12 Ocak 2022 Çarşamba

BAŞROLDE YİNE O KİRLİ ELLER

11 Ocak 2022 Salı

MISIR UYGARLIĞI

5 Ocak 2022 Çarşamba

MEZOPOTAMYA

21 Aralık 2021 Salı

BU NEDİR!

7 Aralık 2021 Salı

VİCDAN

1 Aralık 2021 Çarşamba

...BENİM ELLERİM UFAK

30 Kasım 2021 Salı

MÜSLÜME

23 Kasım 2021 Salı

TÜKETİM TOPLUMU

16 Kasım 2021 Salı

TARİHİ YOK ETMEK

2 Kasım 2021 Salı

ÖNCE KENDİNDEN BAŞLA

27 Ekim 2021 Çarşamba

ESKİ ÖĞRETMENLER

19 Ekim 2021 Salı

İLİMSİZ BİLGİLER

13 Ekim 2021 Çarşamba

BÜYÜKLER ÇOCUKTUR

8 Ekim 2021 Cuma

KÖYÜM KÖYÜM!

4 Ekim 2021 Pazartesi

KADROSUZLAR

online ziyaretçi: 274
 
yukarı