TÖMER öğrencilerini coşkuyla uğurladı

Anasayfa / Güncel
TÖMER öğrencilerini coşkuyla uğurladı

Anadolu Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) tarafından düzenlenen Türkçe Hazırlık Kursları 2021-2022 Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, Öğrenci Merkezi Salon 2016’da gerçekleştirildi. Düzenlenen törene; Rektörümüz Prof. Dr. Fuat Erdal, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Betül Demirci, Prof. Dr. Süleyman Sözen, Prof. Dr. Fatih Temizel, Prof. Dr. Ali Resul Usül, TÖMER Müdürü Öğr. Gör. Dr. Murat Sami Türker, TÖMER akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Fuat Erdal: “Üniversitemizi gururlandıracağınızı biliyoruz”

Dil ve kültür eğitiminde Üniversitemizin önemli bir noktaya ulaştığına değinen Rektörümüz Prof. Dr. Fuat Erdal, TÖMER’in bu başarıya  büyük bir katkısı olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “TÖMER, kurulduğu günden bugüne Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden lisans ve lisansüstü düzeyde çok sayıda öğrenciye Türkiye Türkçesi öğretmiş, dil öğretmenin yanı sıra Türk kültürünün tanıtılması ve yaşatılması adına sayısız etkinlikler düzenlemiştir. Anadolu TÖMER sadece 2021-2022 öğretim yılında 40’tan fazla ülkeden 500’e yakın öğrencinin Türkçe öğrenmesine katkı sağlamıştır. TÖMER için çok gurur verici bir sonuç. Bugün yurtiçi ve yurtdışından gelen ve Türkçe öğrenmek isteyen öğrenciler tarafından öncelikle tercih edilen kurum olmanın gururunu yaşıyoruz.  Değerli öğrencilerimiz, öncelikle Türkçe öğrenme azminiz ve başarınız için sizleri teker teker tebrik ediyorum. Uluslararası öğrencilerimiz olarak sizler bir anlamda bizim gönül elçilerimizsiniz. Gittiğiniz her yerde Anadolu Üniversitesi kimliğini gururla taşıyacağınızı ve bizleri daima gururlandıracağınızı biliyorum. Sizlerin yetişmesinde katkısı olan hocalarımızı da gönülden tebrik ediyorum.

TÖMER Müdürü Öğr. Gör. Dr. Türker: “Dünyanın dört bir yanına kültür elçileri yetiştiriyoruz”

Anadolu Üniversitesi TÖMER Müdürü Öğr. Gör. Dr. Murat Sami Türker ise mezuniyete dair görüşlerini şu şekilde ifade etti: “İlmin kapılarını aralamak için farklı coğrafyalardan gelen yüzlerce öğrenciyi bugüne dek misafir etmiş, onlara Türkçeyi ve Türk kültürünü öğretirken dünyanın dört bir yanında kültür elçileri yetiştirmeyi başarmış büyük bir aileyiz. TÖMER’de geçirdiğiniz bu kısa sürede unutulmaz anılar biriktirdik. 8-9 ay gibi kısa bir sürede Türkçeyi o kadar güzel öğrendiniz ki bizlerden biri oldunuz. Siz Anadolu Üniversitesini çok sevdiniz, biz de sizi sevdik. Sizleri TÖMER’den mezun ediyor olmaktan dolayı gururluyuz. Artık her biriniz Üniversitemizin farklı bölümlerinde eğitiminize devam edeceksiniz. Mezun olsanız da ailemizin bir üyesi olduğunuzu unutmayın, TÖMER’in kapıları sizlere daima açık.”

TÖMER mezunu Zainab Qader Ahmed: “Kan bağıyla değil, can bağıyla bağlandık”

Mezun öğrenciler adına bir konuşma gerçekleştiren Zainab Qader Ahmed ise duygu ve düşüncelerini paylaşarak “Bu mezuniyet herhangi bir fakülteden mezun olmak gibi değil, çünkü burada dünyanın dört bir yanından gelenlerin, bütün dillerin, dinlerin, ırkların birleştiği bir yerden mezun oluyoruz. Mezun olan her öğrenci gittiği yere bir renk katacaktır. Bizler burada birbirimize kan bağıyla değil, can bağıyla, sevgi bağıyla bağlıyız. Bizlere aile olan, hem de en iyi şekilde Türkçe eğitimi veren hocalarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Mezuniyet törenine çevrim içi katılan mezun öğrenciler ve akademik personeller ise TÖMER eğitimine dair görüşlerini sunarken, TÖMER Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Serdar Şen sunumun moderatörlüğünü yaptı. Coşkuyla kutlanan mezuniyet töreninde öğrenciler hazırladıkları şiir, resim ve dans gösterilerini de sergiledi.

Tören kapsamında 9 aylık eğitimlerini başarıyla tamamlayan uluslararası öğrencilere mezuniyet belgeleri Rektörümüz Prof. Dr. Fuat Erdal, TÖMER Müdürü Öğr. Gör. Murat Sami Türker ve TÖMER akademik kadrosu tarafından verildi.

 

518 okunma

Yorum Yap

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

1 Haziran 2022 Çarşamba

Diyet muayenesi nedir?

31 Mayıs 2022 Salı

Yoga Bahane, Algı Şahane

11 Ocak 2022 Salı

MISIR UYGARLIĞI

5 Ocak 2022 Çarşamba

MEZOPOTAMYA

28 Aralık 2021 Salı

BİR YILIN ARDINDAN

21 Aralık 2021 Salı

BU NEDİR!

7 Aralık 2021 Salı

VİCDAN

1 Aralık 2021 Çarşamba

...BENİM ELLERİM UFAK

30 Kasım 2021 Salı

MÜSLÜME

23 Kasım 2021 Salı

TÜKETİM TOPLUMU

10 Kasım 2021 Çarşamba

BÜYÜK OYUNU HÂLÂ GÖREMEYEN VAR MI?

9 Kasım 2021 Salı

AHLAK MESELESİ

2 Kasım 2021 Salı

ÖNCE KENDİNDEN BAŞLA

27 Ekim 2021 Çarşamba

ESKİ ÖĞRETMENLER

19 Ekim 2021 Salı

İLİMSİZ BİLGİLER

13 Ekim 2021 Çarşamba

BÜYÜKLER ÇOCUKTUR

8 Ekim 2021 Cuma

KÖYÜM KÖYÜM!

4 Ekim 2021 Pazartesi

KADROSUZLAR

27 Eylül 2021 Pazartesi

KADIN ERKEK EŞİT DEĞİLDİR

20 Eylül 2021 Pazartesi

ÖLÜMLÜSÜN İNSANOĞU!

12 Eylül 2021 Pazar

UYANIN MİLLET TÜRKLER GELİYOR

7 Eylül 2021 Salı

AŞI OLUN AŞI!

6 Eylül 2021 Pazartesi

KALP, YÜREK, GÖNÜL…

6 Eylül 2021 Pazartesi

Eğitim Öğretim Başladı…

26 Ağustos 2021 Perşembe

VATANSIZLIK

online ziyaretçi: 313
 
yukarı