Anadolu Fest Konya’da da İzin Almamış!.. BİLET SATIŞI VAR İZİN YOK

Anasayfa / Güncel
Anadolu Fest Konya’da da İzin Almamış!.. BİLET SATIŞI VAR İZİN YOK

Geçtiğimiz ay içinde Eskişehir gündemini uzun süre meşgul eden ve Eskişehir'i Türkiye gündemine de taşıyan festival olayının yankıları bitmek bilmiyor.

Özellikle bazı çevrelerin bilinçli olarak olayı farklı noktalara çekmek için yapmaya çalıştıkları girişimleri hala devam ettiriyorlar.  Festival olayından günler sonra Dede Korkut Parkında meydana gelen bir olayı da konuyla alakası olmamasına ve bilgisi dahi olmamasına rağmen Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız'a mal ederek yine gündeme taşımışlardı.  Bu kez de Anadolu Fest etkinliğinin Eskişehir'de yasaklanmasına rağmen Konya'da yapılacağı yönünde bir haberle olayı tekrar köpürtme girişiminde bulundular.

Bir haber ajansının imzası ile gündeme tekrar getirilen etkinlik sonrasında yaptığımız araştırma sonucunda Eskişehir'de olduğu gibi Konya'da da etkinlik için resmi bir başvuru ve izin alınmadığı bilgisine ulaştık. Konya'da ilgili kurumlardan aldığımız bilgilere göre bu saate kadar izin için bir başvuru gerçekleşmediği ifade edildi. Ancak bu haberi kamuoyuna duyuran habere göre Eskişehir'deki gibi bilet satışlarına da başlamışlar.

Eskişehir'de mayıs ayı içinde yapılacağı duyurulan ve bilet satışları yapılan etkinlikle ilgili etkinliğe günler kalana kadar resmi için başvurusu yapılmamıştı. Ancak yine de kendilerine kurallarına uyulmadığı için alkol satışına izin verilmeyeceği ancak konser ve diğer organizasyonların gerçekleştirilebileceği belirtilmişti.

Ancak bundan sonra pandemi öncesi farklı bir isimle gerçekleştirilen etkinlik gibi bu etkinlik için de yargıya başvuralarak idare tarafından alınan kararın iptali talep edildi. Ancak mahkemede kararı doğru bularak etkinliğin yapılmasına izin vermedi.

Bundan sonrası ise günlerce olayla ilgili alakalı ve alakasız bir çok haber kamuoyuna yansıtılırken günlerce bazı televizyon kanallarında bu durum konuşularak özellikle Eskişehir Valiğili hedef alınmıştı.

Öyleki yerel bir gazete yaptığı akıl dışı haberleri bir de anket ile desteklemek istemiş ve valilik kararı doğrumu değil mi diye sormuştu. Ancak bu gazetenin okurlarınun büyük bir çoğunluğu yüzde 86 ile kararı doğru bulduğu yönünde oy kullanınca gazete anketi apar topar internet sitesinden kaldırmıştı.

O günden bu yana adeta olumsuz birşeyler bulma derdine düştüklerini gösteren en son olay ise Dede Korkut Parkında Yoga yapmak isteyen grup ile parktaki görevli arasındaki diyalog sonrasında benzer bir haberle "Yasakçı Vali" diye tekrar konuyla alakası olmadığını bilmelerine rağmen bilinçli olarak manipülatif haberler yaptılar.

En son ise bu kez Konya'da gerçekleştireceği iddia edilen etkinlikle ilgili "Eskişehir'e yasak, Konya'ya Serbest" diye bir girişimde daha bulundular.  Ancak konuyla ilgili yaptığımız araştırmada ortada alınmış bir izin olmadığı da ortaya çıkmış oldu.

 

 

823 okunma

Yorum Yap

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

1 Haziran 2022 Çarşamba

Diyet muayenesi nedir?

31 Mayıs 2022 Salı

Yoga Bahane, Algı Şahane

11 Ocak 2022 Salı

MISIR UYGARLIĞI

5 Ocak 2022 Çarşamba

MEZOPOTAMYA

28 Aralık 2021 Salı

BİR YILIN ARDINDAN

21 Aralık 2021 Salı

BU NEDİR!

7 Aralık 2021 Salı

VİCDAN

1 Aralık 2021 Çarşamba

...BENİM ELLERİM UFAK

30 Kasım 2021 Salı

MÜSLÜME

23 Kasım 2021 Salı

TÜKETİM TOPLUMU

10 Kasım 2021 Çarşamba

BÜYÜK OYUNU HÂLÂ GÖREMEYEN VAR MI?

9 Kasım 2021 Salı

AHLAK MESELESİ

2 Kasım 2021 Salı

ÖNCE KENDİNDEN BAŞLA

27 Ekim 2021 Çarşamba

ESKİ ÖĞRETMENLER

19 Ekim 2021 Salı

İLİMSİZ BİLGİLER

13 Ekim 2021 Çarşamba

BÜYÜKLER ÇOCUKTUR

8 Ekim 2021 Cuma

KÖYÜM KÖYÜM!

4 Ekim 2021 Pazartesi

KADROSUZLAR

27 Eylül 2021 Pazartesi

KADIN ERKEK EŞİT DEĞİLDİR

20 Eylül 2021 Pazartesi

ÖLÜMLÜSÜN İNSANOĞU!

12 Eylül 2021 Pazar

UYANIN MİLLET TÜRKLER GELİYOR

7 Eylül 2021 Salı

AŞI OLUN AŞI!

6 Eylül 2021 Pazartesi

KALP, YÜREK, GÖNÜL…

6 Eylül 2021 Pazartesi

Eğitim Öğretim Başladı…

26 Ağustos 2021 Perşembe

VATANSIZLIK

online ziyaretçi: 320
 
yukarı