YASAKCI ANLAYIŞ DEVAM Belediye Parklarından İzinsiz Yararlanılamıyor!

Anasayfa / Güncel
YASAKCI ANLAYIŞ DEVAM Belediye Parklarından İzinsiz Yararlanılamıyor!

Geçtiğimiz günlerde Dede Korkut Parkında bir grup tarafından yapılmak istenen yoga etkinliğine park görevlileri CİMER'e yapılan şikayetler olduğu için izin alınması gerektiğini söylemişlerdi. Bu olayın sosyal medyaya yansıması sonrasında bazı çevreler Eskişehir Valiliği ile alakası olmayan durumla ilgili olarak Eskişehir Valiliğini hedef alarak valilik tarafından izin verilmediği yönünde açıklamalar yaparak kamuoyunu yanılmak istemişlerdi.

Belediye başkanları da belediye parklarında ki uygulanan yasakları unutarak parkların herkesen açık olduğunu istedikleri zaman yoga yapabileceklerini ifade eden açıklamalar yaptılar.

Bu konu ile ilgili olarak Türk Dünyası Vakfına ait olan Dede Korkut parkı ile ilgili Vakıtf tarafından bir açıklama yayınlanarak konunun kamuoyuna saptıralarak aktarıldığını ifade edildi.

Bir gün sonra ise Vakfın yöneticisi olan Eskişehir Ak Parti Milletvekili Nabi Avcı parkta bir basın açıklaması yaparak parktın duvarları bile olmadığına dikkat çekti ve her türlü etkinliğin yapılması konusunda herkesin serbest olduğunun altını çizerek "Yasak görmek isteyen belediyelerin parklarına baksın" dedi.  Büyükşehir Belediyesine ait olan ve 20 yılda Eskişehire kazandırılan 2 park olan Kent Park ve Sazova parkında bir çok yasak mevcut.

Çimlerin üzerine örtü sererek oturmak yasak, kamp sandalyesi yasak, kabuklu kuruyemiş yemek yasak, bisikletle girmek yasak, evcil hayvanla girmek yasak..

Büyükşehir belediyesi parklarından Büyük Park'ta ise bugün düzenlenmek istenen 4-6 yaş Kuran Kursu öğrencilerinin şenliği için engel çıkarılmak istendi. Daha önce kurs yetkililerince bu etkinlik için belediyeye dilekçe verildiği ancak parkta bakım olmamasına rağmen bakım olduğu yönünde bir açıklama yapıldı. Ancak resmi yanıt verilmemiş olmasına istinaden bugün etkinlik için park alanına gidilince güvenlik görevlileri izin belgesi isteler.  Parklarda Yoga yapılması yönünde başkanların açıklamalarının misal gösterilmesi üzerine çocukların parka girmelerine izin verildi.

Çocuklar gönüllerince eğlenme fırsatı buldular. Böylece YOGA yapmak isteyenlerin girişimleri sayesinde BELEDİYE PARKLARINDAKİ YASAKLAR DA esnetilmiş oldu.

Konuyla ilgili olarak etkinliği izleyen Gazeteci Abdullah Yeşilkaya sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

Yogacılara İzin Var Miniklere İzin Yok
Bugün Büyükşehire Ait Parkta Eğlence Yapmak İsteyen Minik Öğrencilere İzin Çıkmadı
Yasakçı Eskişehir Büyükşehirden Tepebaşı Müftülüğüne Bağlı Kurslarda Eğitim Gören 4-6 Yaş Grubu Kuran Kursu Miniklerine Muttalip Caddesi Üzerindeki Parklarda Eğlenmelerine İzin Çıkmadı  
Hani Bütün Parklarınız Açıktı Hiçbir Yasak Yoktu Yogacıların Emrine Amade Sunduğunuz Parklarınızı Anaokulu Öğrencilerine Bakım Var Diye İzin Vermediniz Halbuki Bakım Makım Yoktu Öğrencilerin Geleceğini Anlayınca da Güvenlikçileri Gönderip İzin Kağıdınız Varmı Diye Sordurdunuz
Yogacılar İzin Almadan Hükümetin Yaptığı Dedekorkut Ve Millet Bahçesi Gibi Parklarda Yoga Yapabilirler Ama Sizin Parklara İzinsiz Girilmez Öylemi Siz Kimsiniz Kendinizi Ne Sanıyorsunuz Kimin Parkını Kime Vermiyorsunuz
Şunu İfade Edelimki
Bir Kez Daha İki Yüzlü Ve Yalancı  Olduğunuzu Anladık Sizde Utanacak Yüzünde Olmadığını Çok İyi Biliyoruz
Ama Sizi Deşifre Etmeye İki Yüzlü Olduğunuzu Göstermeye Devam Edeceğiz Haberiniz Olsun

 

684 okunma

Yorum Yap

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

1 Haziran 2022 Çarşamba

Diyet muayenesi nedir?

31 Mayıs 2022 Salı

Yoga Bahane, Algı Şahane

11 Ocak 2022 Salı

MISIR UYGARLIĞI

5 Ocak 2022 Çarşamba

MEZOPOTAMYA

28 Aralık 2021 Salı

BİR YILIN ARDINDAN

21 Aralık 2021 Salı

BU NEDİR!

7 Aralık 2021 Salı

VİCDAN

1 Aralık 2021 Çarşamba

...BENİM ELLERİM UFAK

30 Kasım 2021 Salı

MÜSLÜME

23 Kasım 2021 Salı

TÜKETİM TOPLUMU

10 Kasım 2021 Çarşamba

BÜYÜK OYUNU HÂLÂ GÖREMEYEN VAR MI?

9 Kasım 2021 Salı

AHLAK MESELESİ

2 Kasım 2021 Salı

ÖNCE KENDİNDEN BAŞLA

27 Ekim 2021 Çarşamba

ESKİ ÖĞRETMENLER

19 Ekim 2021 Salı

İLİMSİZ BİLGİLER

13 Ekim 2021 Çarşamba

BÜYÜKLER ÇOCUKTUR

8 Ekim 2021 Cuma

KÖYÜM KÖYÜM!

4 Ekim 2021 Pazartesi

KADROSUZLAR

27 Eylül 2021 Pazartesi

KADIN ERKEK EŞİT DEĞİLDİR

20 Eylül 2021 Pazartesi

ÖLÜMLÜSÜN İNSANOĞU!

12 Eylül 2021 Pazar

UYANIN MİLLET TÜRKLER GELİYOR

7 Eylül 2021 Salı

AŞI OLUN AŞI!

6 Eylül 2021 Pazartesi

KALP, YÜREK, GÖNÜL…

6 Eylül 2021 Pazartesi

Eğitim Öğretim Başladı…

26 Ağustos 2021 Perşembe

VATANSIZLIK

online ziyaretçi: 313
 
yukarı