Burası en özgür park, yasak arıyorsanız Büyükşehir’in parklarına bakın

Anasayfa / Güncel
Burası en özgür park, yasak arıyorsanız Büyükşehir’in parklarına bakın

Türk Dünyası Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Nabi Avcı, "Dede Korkut Parkı'nda yoga yasak" iddialarına noktayı koydu: "Burası Eskişehir'in en özgür parkıdır. Herkes dinlenebilir, spor yapabilir, yoga yapabilir. Bizim parklarımızda yasaklar yoktur. Yasak arıyorsanız Büyükşehir Belediyesi'nin parklarına bakacaksınız. Bu yanlış dezanformasyon umarım bir hayra da vesile olur, Büyükşehir'in parklarındaki yasaklar da kalkar."

Eskişehir'de Türk Dünyası Vakfı'nın Eskişehir'e kazandırdığı Dede Korkut Parkı'nda yoga yasağı olduğu iddiaları gündeme getirilmiş, Türk Dünyası Vakfı'nın sonrasında bu iddianın doğru olmadığını gösteren açıklamasına rağmen bazı haberlerde Eskişehir'deki parkta vatndaşların yoga yapmalarına izin verilmediği ileri sürülmüştü.

Türk Dünyası Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr.Nabi Avcı geçtiğimiz gün yerel ve ulusal basında yer alan; ‘Dede Korkut Parkı’nda yoga etkinliğe izin verilmiyor’ türünden spekülatif haberlere cevap verdi.

Türk Dünyası Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr.Nabi Avcı geçtiğimiz gün yerel ve ulusal basında yer alan; ‘Dede Korkut Parkı’nda yoga etkinliğe izin verilmiyor’ türünden spekülatif haberlere cevap verdi. Prof. Dr. Avcı; bugün tartışmaların merkezi olan Dede Korkut Parkı’nda bir basın açıklamasında bulunarak şehirde hatta ülke gündeminde oluşturulmak istenen algıyı yerle bir etti.

TDV Mütevelli Heyeti Başkanı Avcı açıklamasında: “Çimlere basmak da yasak değil, yoga yapmak da yasak değil… Eğer yasak arıyorsanız bu parklarda değil, başka parklarda arayın” ifadelerini kullandı.

"Burası gerçekten Eskişehir'in en özgür parkı... Herhangi bir yasak bugüne kadar olmadı, bundan sonra da olmayacak"

“Burada herhangi bir yasak olmadı, olmayacak. Sosyal medyada sistematik bir dezenformasyona karşı size açıklama yapıyorum. Burada sadece bireysel olarak değil, kurumsal olarak da faaliyetler gerçekleştirilebilir” diyen Nabi Avcı: “Dede Korkut Parkı’nda her sabah ve akşam müzik eşliğinde antrenör nezaretinde plates ve aerobik yapılıyor, paten yapılıyor. Ayrıca bireysel paten yapanlara da kimse mani olmuyor. Burada isteyen istediği saatlerde yoga yapabilir.” şeklinde konuştu. Türk Dünyası Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Avcı: “Dede Korkut Parkı’nın diğer parklardan farkı, duvarsız açık bir park… Burası gerçekten Eskişehir’in en özgür parkı… Herkes istediği zaman spor yapabilir, dinlenebilir, rahatsız etmeyecek şekilde müzik dinleyebilir, yoga yapabilir, doğum günü partisi yapabilir” diyerek sözlerini tamamladı.

 

622 okunma

Yorum Yap

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

1 Haziran 2022 Çarşamba

Diyet muayenesi nedir?

31 Mayıs 2022 Salı

Yoga Bahane, Algı Şahane

11 Ocak 2022 Salı

MISIR UYGARLIĞI

5 Ocak 2022 Çarşamba

MEZOPOTAMYA

28 Aralık 2021 Salı

BİR YILIN ARDINDAN

21 Aralık 2021 Salı

BU NEDİR!

7 Aralık 2021 Salı

VİCDAN

1 Aralık 2021 Çarşamba

...BENİM ELLERİM UFAK

30 Kasım 2021 Salı

MÜSLÜME

23 Kasım 2021 Salı

TÜKETİM TOPLUMU

10 Kasım 2021 Çarşamba

BÜYÜK OYUNU HÂLÂ GÖREMEYEN VAR MI?

9 Kasım 2021 Salı

AHLAK MESELESİ

2 Kasım 2021 Salı

ÖNCE KENDİNDEN BAŞLA

27 Ekim 2021 Çarşamba

ESKİ ÖĞRETMENLER

19 Ekim 2021 Salı

İLİMSİZ BİLGİLER

13 Ekim 2021 Çarşamba

BÜYÜKLER ÇOCUKTUR

8 Ekim 2021 Cuma

KÖYÜM KÖYÜM!

4 Ekim 2021 Pazartesi

KADROSUZLAR

27 Eylül 2021 Pazartesi

KADIN ERKEK EŞİT DEĞİLDİR

20 Eylül 2021 Pazartesi

ÖLÜMLÜSÜN İNSANOĞU!

12 Eylül 2021 Pazar

UYANIN MİLLET TÜRKLER GELİYOR

7 Eylül 2021 Salı

AŞI OLUN AŞI!

6 Eylül 2021 Pazartesi

KALP, YÜREK, GÖNÜL…

6 Eylül 2021 Pazartesi

Eğitim Öğretim Başladı…

26 Ağustos 2021 Perşembe

VATANSIZLIK

online ziyaretçi: 301
 
yukarı