Kendi Parklarındaki YASAKLARI UNUTTULAR! Yasakçılıkla Suçladılar

Anasayfa / Güncel
Kendi Parklarındaki YASAKLARI UNUTTULAR! Yasakçılıkla Suçladılar

Eskişehir belediyelerine ait parklarda bir çok yasak uygulanıyor bunlardan en çok tepki çeken uygulamalardan birisi ise sokak hayvanlarının cirit attığı ancak sahipli evcil hayvanları alınmıyor olması. Bunun yanında parklara bisiklet ile girmek yasak, piknik yapmak yasak.. 

Tüm bu yasakların uygulandığı parklardaki uygulamaları unutan EBB Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt Dede Korkut Parkı’nda yaşanan bir olayı yasakçılığa bağlayarak yine hedef şaşırtarak Eskişehir Valiliği hedef gösterdi.

Eskişehir Valiliği ile ilgisi olmayan Türk Dünyası Vakfına ait olan Dede Korkut Parkın’da bir grup vatandaş Yoga yapmak için çimlerin üzerine çıktı, ancak daha önceden CİMER üzerinden bu konudan rahatsız oldukları için şikayetlerini belirten vatandaşların şikayetleri nedeniyle park güvenliği bu gibi etkinliklerin izne tabii olduğu yanıtı verdi.

Gruptan bir kişinin durumu sosyal medya hesabından paylaşması üzerine bu durumu fırsat bilen başkanlar Valiliği hedef gösterir açıklamalar yaptılar.

Eskişehir Valiliği ise konuyla ilgili olarak bir açıklama yapmak yerine Türk Dünyası Vakfı tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamayı sosyal medya hesabından paylaştı.

Türk Dünyası Vakfı tarafından yapılan açıklama:

Ziyaretçilerimizden gelen şikayetler ve fırsat eşitliği ilkesi doğrultusunda, park içerisindeki toplu etkinliklerde önceden izin alınması gerekmektedir. Halihazırda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü parkımızda planlı sportif faaliyetler yürütmektedir.  Diğer kurum ve kuruluşların parkımızda sportif faaliyet talepleri de değerlendirilmektedir.

Bu sebeple mevcut uygulamanın halkımızın parkımızdan daha fazla ve eşit bir şekilde istifade etmesi amacı ile düzenlenmiş olduğunu,izinsiz etkinlikle ilgili olarak izinsiz ve gizli çekim ile yapılan bu“haber”in gerçekleri yansıtmadığını; bu haliyle hukukî süreçlere zemin hazırladığını kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

Medyamidas.com ise konuyu “Kazım Kurt'tan şimdi de yoga şov!” başlığı ile yayınladı

Duygu Afacan attığı tweet'le Türk Dünyası Dede Korkut Parkı'nda yoga yapılmasına izin verilmediğini ileri sürdü. Türk Dünyası Vakfı, bir açıklamayla söz konusu iddiayı yalanladı. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ise, söz konusu kişiyi ve arkadaşlarını, çok sayıda yasağın uygulanması ile ünlü olan Odunpazarı Belediyesi'nin parklarına davet edip yine şov yapmaya kalktı! Vatandaşlar, "Kazım Kurt önce kendi parklarındaki yasaklara baksın" diyor...

"Odunpazarı Belediyesi önce kendi parklarındaki yasaklara baksın"

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'un bilip bilmeden yaptığı bu paylaşım ve çıkışı ve çok sayıda yasağın uygulandığı Odunpazarı Belediyesi'nin parklarını daha "özgürlükçü" gösterme çabası komik karşılandı. Çok sayıda vatandaş, Odunpazarı Belediyesi'nin parklarında piknik yapmak dahil çok sayıda yasağın uygulandığını hatırlatırken, "Odunpazarı Belediyesi ve Kazım Kurt önce kendi parklarındaki yasaklara baksın" yorumunda bulundu.

Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi ve Dede Korkut Parkı... Eskişehir'in en özgür parkları... Diğerlerindeki yasaklar yok

Eskişehir Türk Dünyası Kültür Başkentliği ile Eskişehir'e kazandırılan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi ve Dede Korkut Parkı, Eskişehir'in en özgür parkları oarak da biliniyor. Büyükşehir Belediyesi ve Odunpazarı Belediyesi'nin parklarında uygulanan ve tepki çeken birçok yasak bu parklarda uygulanmıyor, uyarı levhalarında vatandaşları rencide edici ifadelere yer verilmiyor. Belediyelerin parklarında hayvanseverlerin sahipli hayvanları ile parklara girmesi yasakken, Türk Dünyası Vakfı parklarında böyle bir yasak uygulanmıyor, sadece hayvanseverleri kurallara uymaları konusunda uyaran nazik tabelalar yer alıyor. Ayrıca belediyelerin parklarındaki piknik yasağı da uygulanmıyor.

730 okunma

Yorum Yap

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

1 Haziran 2022 Çarşamba

Diyet muayenesi nedir?

31 Mayıs 2022 Salı

Yoga Bahane, Algı Şahane

11 Ocak 2022 Salı

MISIR UYGARLIĞI

5 Ocak 2022 Çarşamba

MEZOPOTAMYA

28 Aralık 2021 Salı

BİR YILIN ARDINDAN

21 Aralık 2021 Salı

BU NEDİR!

7 Aralık 2021 Salı

VİCDAN

1 Aralık 2021 Çarşamba

...BENİM ELLERİM UFAK

30 Kasım 2021 Salı

MÜSLÜME

23 Kasım 2021 Salı

TÜKETİM TOPLUMU

10 Kasım 2021 Çarşamba

BÜYÜK OYUNU HÂLÂ GÖREMEYEN VAR MI?

9 Kasım 2021 Salı

AHLAK MESELESİ

2 Kasım 2021 Salı

ÖNCE KENDİNDEN BAŞLA

27 Ekim 2021 Çarşamba

ESKİ ÖĞRETMENLER

19 Ekim 2021 Salı

İLİMSİZ BİLGİLER

13 Ekim 2021 Çarşamba

BÜYÜKLER ÇOCUKTUR

8 Ekim 2021 Cuma

KÖYÜM KÖYÜM!

4 Ekim 2021 Pazartesi

KADROSUZLAR

27 Eylül 2021 Pazartesi

KADIN ERKEK EŞİT DEĞİLDİR

20 Eylül 2021 Pazartesi

ÖLÜMLÜSÜN İNSANOĞU!

12 Eylül 2021 Pazar

UYANIN MİLLET TÜRKLER GELİYOR

7 Eylül 2021 Salı

AŞI OLUN AŞI!

6 Eylül 2021 Pazartesi

KALP, YÜREK, GÖNÜL…

6 Eylül 2021 Pazartesi

Eğitim Öğretim Başladı…

26 Ağustos 2021 Perşembe

VATANSIZLIK

online ziyaretçi: 293
 
yukarı