Şikayetvar Üzerinde de Şikayetler Mevcut: Damacana İç Temizliği Düzgün Yapılmıyor - Eskişehir Haberler

Şikayetvar Üzerinde de Şikayetler Mevcut: Damacana İç Temizliği Düzgün Yapılmıyor

Anasayfa / Güncel
Şikayetvar Üzerinde de Şikayetler Mevcut: Damacana İç Temizliği Düzgün Yapılmıyor

Kalabak Suyu Eskişehirin değerlerinin belki de en önemlisi. Ancak maalesef her geçen gün ortaya çıkanlar aslında Kalabak Suyu işletilme konusunda yaşanan büyük zaafiyeti ortaya koyuyor. En son geçtiğimiz yıl ortaya çıkan büyük skandal sonrasında aylarca kalabak suyu dağıtımı yapılamadı. Bu süreçte ise Kalabak Suyu kullananların ciddi bir bölümü başka alternatif içme sularına yönlendi.

Geçtiğmiiz gün görüştüğümüz Sakalar da bu duruma dikkat çektiler. Geçtiğimiz yıllarda yaz aylarında su yetiştiremediklerini söyleyen Sakalar, bu yıl su satışlarının neredeyse yarı yarıya düşmüş olduğundan yakınıyorlar.

Geçtiğimiz yıl ortaya çıkan yaklaşık 14 yıl boyunca tarihi geçmiş damacanaların dağıtımda kullanılması konusunda o dönemde haber yapmıştık. Tarihi geçmiş damacana konusunda sıkıntı olduğunu sikayetvar.com adresinde paylaşan vatandaşlar olmuş ancak bunu dikkate almamışlardı. Takii konu ulusal basında çıkınca konu ancak gündeme gelmiş ve Eskişehirlilerin sağlığıyla oynanan bu duruma son verilmişti.

Şuan sikayetvar.com üzerin de 6 gün önce bir vatandaş şikayette bulunarak temizlikten şikayet etmiş.

Kalabak Su Damacana İç Temizliği Düzgün Yapılmıyor

Damacana olarak sabah yapılan dağıtım ile apartman görevlisi tarafından su alıyorum. Dün sabah aldığım damacananın güvenlik ambalajı ve esas Mavi ® kapağını açtığımda damacana ağzının iç yüzünde bant parçası ( büzüştürüp yapıştırılmış) çıktı. Bu, boş damacanaların düzgün temizlenmediğini ve kontrollerinde eksik kalındığını gösteriyor. Sağlık açısından şu riskli dönemde bu kabul edilemez.

Kalabak Su Kalabak Suyun İçinden Böcek Çıkması

Eskişehir Odunpazarı Orhangazi Mahallesinden almış olduğum kalabak suyundan böcek çıktı. Suların denetlenmesi ve bakılmasını istiyorum. Ve kalabak sudan şikayetçiyim. O kadar su boşa gitti. Suyu dökmek zorunda kaldım. Bu sorun çözülmezse daha üst mercilere şikayet hakkımı gizli tutuyorum.

Kalabak Suyun Tadı Ve Kokusu

Normalde en sevdiğim su. Zaten eskişehirliyim başka su kullanmayı tercih etmiyorum. Ama bu hafta aldığım damacana suyun, sonuna geldiğimde plastik tadı almaya başladım. Bu 2. Kez başıma geliyor. Eski damacanaları mı kullanıyorsunuz ne yapıyorsunuz anlamadım. Umarım bir an önce düzeltirsiniz ve bir daha böyle bir şeyle karşılaşmam.

Eskişehir Kalabak Su Yeşil Yosunlar Pis Kokular Hastalık

Damacanalar ciddi anlamda yosun ve bayat su kokuyor! Hiçbir yere ulaşamıyoruz. Muhatap bulamıyoruz. Zehirlensek kimsenin umurunda değil. Gün boyu karin ağrısından sonra kalabak suyundan olduğunu anladık. Pompayı her çıkardığım da yeşil yeşil yosun görüyorum.

Kalabak Su Damacanasında Boya Lekesi Var

Damacana suyun dışında tavan boyası lekeleri var bu damacanalar yıkanmıyor mu dolumda bunlar görülmüyorsa vay halimize daha suyun damacanası böyle içinde kini düşünemiyorum dikkat etme sıfır şaşkınım, severek içtiğimiz Kalabak Su ama sıkıntı ilgililer biraz denetlesin.

Kalabak Su İlaçlı Su Dağıtılıyor.

İlaçlı su geldi 1 damacana su çöpe gitti. Su içilemeyecek kadar acı. Çeşme suyu gibi ilk defa güvendiğim kalabak'tan böyle bir su ile karşılaştım. İnsanlara parayla ilaçlı su satmayın lütfen. Gereken ilgiyi verirseniz gerçekten çok memnun olurum. Teşekkürler.

Kalabak Su Su Çok Kötü

Sularda ekşilik var limon tuzu gibi. Hepsi dışarıda dibi yosun tutuyor galiba yeşil su lütfen tedbirini alın lütfen Kalabak Su müdürlüğünden rica ederim. İlgilenirsen sevinirim su çok kötü. Yenilediniz ama çok kötü.

Kalabak Suyu - Küf Ve Yosun

Kalabak suyu 12. Litre damacana içi yosunlu ve küflü muhatap bulamıyoruz ulaşamıyoruz ne içtiğimiz belli değil sağlığımız risk altında olabilir gerçekten kalabak markasından soğudum artık Rondom:a. A. A. A. A. A. A. A. A. A. A. A. A. A. A. A. A. A. A. A. A. A. A. A. A. A. A. A

2021 tarihi içindeki şikayetlerden bazıları böyle..

Kalabak Suyu ile ilgili sikayetvar.com üzerindeki şikayetleri okumak için tıklayın

Şuan sistemde 67 şikayet ve sadece 2 tanesi için çözüm üretildiği ifade ediliyor.


 

3.242 okunma

Yorum Yap

4 Ekim 2021 Pazartesi

KADROSUZLAR

7 Eylül 2021 Salı

AŞI OLUN AŞI!

6 Eylül 2021 Pazartesi

KALP, YÜREK, GÖNÜL…

6 Eylül 2021 Pazartesi

Eğitim Öğretim Başladı…

26 Ağustos 2021 Perşembe

VATANSIZLIK

9 Ağustos 2021 Pazartesi

YAKAN YANACAKTIR

6 Ağustos 2021 Cuma

HEPİMİZ YANIYORUZ

2 Ağustos 2021 Pazartesi

GEÇMİŞTE KALMAK

17 Temmuz 2021 Cumartesi

BAYRAM GELMİŞ NEYİME

21 Haziran 2021 Pazartesi

ÖNCE SAĞLIK

26 Mayıs 2021 Çarşamba

İÇSELLEŞTRİME

13 Mayıs 2021 Perşembe

RAMAZAN; #FITRATIN #BAYRAMI…

29 Nisan 2021 Perşembe

ALİ DERDİM

28 Nisan 2021 Çarşamba

HİÇ BİR HÜKMÜNÜZ YOK

27 Nisan 2021 Salı

Reis Öder!

17 Nisan 2021 Cumartesi

SADECE ÖZLERSİN…

17 Nisan 2021 Cumartesi

GELECEĞE DAİR

5 Nisan 2021 Pazartesi

GELMEYECEK BAHAR

18 Mart 2021 Perşembe

HÜKÜMETE SESLENİYORUM BUNLAR AÇ

4 Mart 2021 Perşembe

BABAMIN ARDINDAN

23 Şubat 2021 Salı

MUTLULUK

24 Aralık 2020 Perşembe

ZEKİ AMA

23 Aralık 2020 Çarşamba

DÜNYA DA YÜKSELEN YILDIZ

31 Ekim 2020 Cumartesi

CADILAR BAYRAMI!

28 Ekim 2020 Çarşamba

BATI KENDİ BAŞINI YEMEYE NÂMZET

online ziyaretçi: 614
 
yukarı