Kayıp Damacanaların Hesabını Soramadık Bari HORTUMUN SORALIM - Eskişehir Haberler

Kayıp Damacanaların Hesabını Soramadık Bari HORTUMUN SORALIM

Anasayfa / Güncel
Kayıp Damacanaların Hesabını Soramadık Bari HORTUMUN SORALIM

Geçtiğimiz yıl yaklaşık olarak bu zamanlarda ortaya çıkan tarihi geçmiş damacanaların yıllarca su dağıtımında kullandığıyla ilgili skandal üzerinden geçen süre içinde, Halka sağlıksız su dağıtımında sağlıksız damacanaların yıllarca nasıl dağıtıldığının, halk sağlığı ile bu şekilde oynanmış olmasının, bu skandalın ortaya çıkmasından sonra tarihi geçmiş damacanaların kullanımına izin verilmemesiyle ortaya çıkan sistemdeki eksik damacanaların, bu süreç sonrasında Eskişehirin en önemli değerlerinden olan Kalabak Suyu'nun marka değerinin zarar görmesinin, su dağıtımı yapamadağı için ciddi ticari zarara uğrayan sakaların, özetle konunun hiç bir detayıyla ilgili olarak hesap sorulamadı.

Geçtiğimiz günlerde Saka'lar da yaşadıkları diğer mağduriyetlerle ilgili olarak yasal haklarını aramak için yargıya gideceklerini açıkladılar.

Kalabak Suyu dağıtımıyla ilgili yaklaşık olarak 6 ay kadar süren Damacana skandalı sonrasında mevcut sakaların ifadelerine göre Kalabak Suyu abone sayısında yani kullanımında ciddi bir düşüş yaşandı. Daha önceki yıllarda yaz aylarında su dağıtımına yetişemediklerini ifade eden Sakalar bu yıl satışlarındaki ciddi düşüşe dikkat çekiyorlar.

İlk kez Kalabak Suyu dolum tesisi Aydın Arat döneminde kurulmuştu. O yıllardan günümeze kadar Eskişehirlilere Kalabak Suyunu ulaştıran bu tesisten son yıllarda yaşanan sıkıntıların ve şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor.

Tarihi geçmiş damacana skandalın yanı sıra zaman zaman kapalı damacanalar içinde bulunan yabancı maddelerde gündeme gelen Kalabak Suyu bu kez çok daha ilginç bir görüntü ile ortaya çıktı.  Kapalı damacana şişesi içinde bulunan hortum dün sosyal medyada da çok konuşulan konular arasındaydı.

Konuyla ilgili olarak vatandaşın yetkililere ulaşamadığı ifade edilirken yargı yoluyla hesap sorulacağının altı çizildi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) tarafından dolumu yapılan "Kalabak" damacana suyundan alan bir vatandaş, içerisindeki hortumu gördü. Sağlık açısından tehlike arz eden damacana ile ilgili yetkililere ulaşmaya çalışan vatandaş, sesini duyuramadı. Açılmamış bir damacanada hortumu gören diğer vatandaşlar da şaşkınlıklarını gizleyemedi. Halkın sağlığını tehdit eden durumla ilgili bir yetkili bulamayan vatandaş, avukatı aracılığıyla konuyu yargıya taşımaya hazırlanıyor.

Eskişehir'de AK Parti İl Başkan Yardımcısı Hasan Burgaz'ın paylaşımı sonrasında bir anda gündeme oturan "hortumlu damacana" olayıyla ilgili bir açıklama daha geldi...

Eskişehir'de açılmamış damacana suyun içinde bulunan hortumu gören vatandaşlar şaşırırken, konuyla ilgili konuşan Avukat Pınar Turhanoğlu Gücüyener, sağlığı tehdit ettiği gerekçesiyle olayı yargıya taşıyacaklarını söyledi.

 

1.595 okunma

Yorum Yap

4 Ekim 2021 Pazartesi

KADROSUZLAR

7 Eylül 2021 Salı

AŞI OLUN AŞI!

6 Eylül 2021 Pazartesi

KALP, YÜREK, GÖNÜL…

6 Eylül 2021 Pazartesi

Eğitim Öğretim Başladı…

26 Ağustos 2021 Perşembe

VATANSIZLIK

9 Ağustos 2021 Pazartesi

YAKAN YANACAKTIR

6 Ağustos 2021 Cuma

HEPİMİZ YANIYORUZ

2 Ağustos 2021 Pazartesi

GEÇMİŞTE KALMAK

17 Temmuz 2021 Cumartesi

BAYRAM GELMİŞ NEYİME

21 Haziran 2021 Pazartesi

ÖNCE SAĞLIK

26 Mayıs 2021 Çarşamba

İÇSELLEŞTRİME

13 Mayıs 2021 Perşembe

RAMAZAN; #FITRATIN #BAYRAMI…

29 Nisan 2021 Perşembe

ALİ DERDİM

28 Nisan 2021 Çarşamba

HİÇ BİR HÜKMÜNÜZ YOK

27 Nisan 2021 Salı

Reis Öder!

17 Nisan 2021 Cumartesi

SADECE ÖZLERSİN…

17 Nisan 2021 Cumartesi

GELECEĞE DAİR

5 Nisan 2021 Pazartesi

GELMEYECEK BAHAR

18 Mart 2021 Perşembe

HÜKÜMETE SESLENİYORUM BUNLAR AÇ

4 Mart 2021 Perşembe

BABAMIN ARDINDAN

23 Şubat 2021 Salı

MUTLULUK

24 Aralık 2020 Perşembe

ZEKİ AMA

23 Aralık 2020 Çarşamba

DÜNYA DA YÜKSELEN YILDIZ

31 Ekim 2020 Cumartesi

CADILAR BAYRAMI!

28 Ekim 2020 Çarşamba

BATI KENDİ BAŞINI YEMEYE NÂMZET

online ziyaretçi: 629
 
yukarı