EĞITIM-BİR-SEN’ DEN ODUNPAZARI KAYMAKAMI TURGAY HAKAN BİLGİN’E VEDA YEMEĞİ - Eskişehir Haberler

EĞITIM-BİR-SEN’ DEN ODUNPAZARI KAYMAKAMI TURGAY HAKAN BİLGİN’E VEDA YEMEĞİ

Anasayfa / Güncel
EĞITIM-BİR-SEN’ DEN ODUNPAZARI KAYMAKAMI TURGAY HAKAN BİLGİN’E VEDA YEMEĞİ

Eğitim-Bir-Sen Eskişehir 1 No lu Şubesi öncülüğünde Odunpazarı Kaymakamlığı görevinden Balıkesir Altıeylül Kaymakamlığı görevine atanan Turgay Hakan Bilgin için uğurlama yemeği düzenlendi. Düzenlenen yemekte sendikalar, dernekler, sivil toplum örgütleri, siyasi partilerin temsilcileri, okul yöneticileri, iş adamları katılım sağladı.

Eskişehir Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı İbrahim Akar yaptığı konuşmada, "Sayın Kaymakamımız Turgay Hakan Bilgin için düzenlediğimiz bu organizasyona veda yemeği dedik ama bu bir veda değil, bir uğurlama.

Sayın Kaymakamımız şehrimize hizmet ettiği 3 yıllık görev süresi boyunca her zaman çözüm odaklı bizlere destekleri oldu. Görev yaptığı sürece şehrimizde milli ve manevi, hassasiyet gerektiren konularda göstermiş olduğu duruşundan dolayı her zaman kendisini takdir etmişizdir. Kendisine şehrimize sunduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor, yeni görev yeri olan Balıkesir ilimizin Altıeylül ilçesinde başarılar diliyorum" dedi. 

Kaymakam Turgay Hakan Bilgin konuşmasında Odunpazarı'ndaki mesaimizin son gününde bir araya geldik. Herkese çok teşekkür ediyorum. Odunpazarı'nda yaklaşık 3 yılı bulan bir görev süremiz oldu. Bu süre içerisinde farklı tecrübelerimiz, farklı dostluklarımız oldu. Eskişehir için, Odunpazarı için doğru ve güzel ne varsa, çıktığımız yolculukta hep yanımızda oldunuz. Eskişehir, Şeyh Edebali'nin memleketi, Şeyh Sücaaddin Veli Hazretleri'nin memleketi, Seyyid Battal Gazi'nin memleketi, Yunus Emre'nin memleketi, Nasreddin Hoca'nın memleketi... Erenler yurdunda, bir Selçuklu, bir Osmanlı yurdunda değerli Eskişehirlilere hizmet etmenin büyük mutluluğunu yaşadım" dedi. 

Eskişehirliler her zaman yanımızda oldu"

Bilgin, "O şehirde geçmişte yaşamış olanlarla, onların mihmandarlığında yaşamaktan, büyüklerimizin, erenlerimizin mihmandarlığında hizmet edebildiysek ne mutlu bize. Sağ olsun Eskişehirliler bizleri yalnız bırakmadılar. Eskişehir için, Odunpazarı için iyi, doğru olduğunu düşündüğümüz faaliyetlerimizde her zaman yanımızda oldular. Bu süreç içinde özellikle son 1,5 yıl salgın tedbirleri ile geçti. Vatandaşlarımızın bizlere olan desteklerini gördük. Bizler, insanlarımızın sağlığını korumak, onlara çeşitli sosyal yardımları iletmek, yaşlılarımıza, engellilerimize hizmet etmek için büyük gayret içinde olduk. Bu yalnız başımıza yapabileceğimiz bir şey değildi. Buradaki gönül dostlarımızın, sendikalarımızın, vakıflarımızın, derneklerimizin, işadamlarımızın büyük desteğini gördük. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Bilgin, "Böyle bir veda ve aynı zamanda vefa organizasyonu için çok teşekkür ediyorum. İbrahim Akar başkanımızın nezdinde tüm gönüldaşlarımıza, gönül dostlarımıza şükranlarımı arz ediyorum. İnşallah kısmet olursa önümüzdeki günlerde Balıkesir'in Altıeylül ilçesinde görevimize başlayacağız. Şundan emin olun ki, orada bir ağabeyiniz, kardeşiniz, Eskişehirli, Odunpazarlı bir hemşehriniz var. Bu güvenle her zaman kapımız, gönlümüz Eskişehirlilere, Odunpazarlılara açık. İnşallah bizler de Eskişehir'i Odunpazarı'nı gönül dostlarımızla, erenlerimizle hatırlayacağız dedi

 

1.516 okunma

Yorum Yap

4 Ekim 2021 Pazartesi

KADROSUZLAR

7 Eylül 2021 Salı

AŞI OLUN AŞI!

6 Eylül 2021 Pazartesi

KALP, YÜREK, GÖNÜL…

6 Eylül 2021 Pazartesi

Eğitim Öğretim Başladı…

26 Ağustos 2021 Perşembe

VATANSIZLIK

9 Ağustos 2021 Pazartesi

YAKAN YANACAKTIR

6 Ağustos 2021 Cuma

HEPİMİZ YANIYORUZ

2 Ağustos 2021 Pazartesi

GEÇMİŞTE KALMAK

17 Temmuz 2021 Cumartesi

BAYRAM GELMİŞ NEYİME

21 Haziran 2021 Pazartesi

ÖNCE SAĞLIK

26 Mayıs 2021 Çarşamba

İÇSELLEŞTRİME

13 Mayıs 2021 Perşembe

RAMAZAN; #FITRATIN #BAYRAMI…

29 Nisan 2021 Perşembe

ALİ DERDİM

28 Nisan 2021 Çarşamba

HİÇ BİR HÜKMÜNÜZ YOK

27 Nisan 2021 Salı

Reis Öder!

17 Nisan 2021 Cumartesi

SADECE ÖZLERSİN…

17 Nisan 2021 Cumartesi

GELECEĞE DAİR

5 Nisan 2021 Pazartesi

GELMEYECEK BAHAR

18 Mart 2021 Perşembe

HÜKÜMETE SESLENİYORUM BUNLAR AÇ

4 Mart 2021 Perşembe

BABAMIN ARDINDAN

23 Şubat 2021 Salı

MUTLULUK

24 Aralık 2020 Perşembe

ZEKİ AMA

23 Aralık 2020 Çarşamba

DÜNYA DA YÜKSELEN YILDIZ

31 Ekim 2020 Cumartesi

CADILAR BAYRAMI!

28 Ekim 2020 Çarşamba

BATI KENDİ BAŞINI YEMEYE NÂMZET

online ziyaretçi: 558
 
yukarı