Çeyrek Asırlık Planda Sona GELİNİYOR - Eskişehir Haberler

Çeyrek Asırlık Planda Sona GELİNİYOR

Anasayfa / Güncel
Çeyrek Asırlık Planda Sona GELİNİYOR

Eskişehir'de imar planlarında uzun süredir geniş olarak belirlenen yollarda yapılmayan çalışmalar yerel seçimler öncesinde başladı. Ancak hali hazırda bu caddelerdeki çalışmalar hala tamamlanabilmiş değil. Bölge sakinleri ve bu caddeleri kullanan sürücüler ise biran önce bu çalışmaların tamamlanmasını istiyorlar.

Bu caddelerden birisi de Ali Rıza Efendi caddesi. Cadde oldukça yoğun bir trafiğe ev sahipliği yapıyor. Özellikle tramvay güzergahlarının neden olduğu trafik yoğunluğuna takılmak istemeyen bölgedeki pek çok sürücü bu yolu tercih ediyor. Ancak yoldaki çalışmanın hala bitmemesi ve zaman zaman çalışmalar nedeniyle kapatılması ve yol üst yapısının bozuk olması nedeniyle vatandaşların tepkisini çekiyor. Neredeyse 20 yıl öncesindeki planlarda geniş olarak planlanan bu yollarındaki çalışmaların biran önce sonucu ulaşmasını istiyor bölge sakinleri.

ALİ RIZA EFENDİ CADDESİ’NDE ALT YAPI ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİ

Büyükşehir Belediyesi kent merkezinde imar planına uygun olarak yol genişletme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Ali Rıza Efendi Caddesi’nde alt yapı çalışmalarını sürdüren ESKİ ekipleri, ihtiyaç duyulan yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarını tamamlamak için çalışıyor.

Kentin önemli bağlantı noktalarından biri olan Ali Rıza Efendi Caddesi’nde genişletme çalışmaları hızla devam ediyor. İmar planına uygun olarak genişleyen ve kamulaştırma işlemleri tamamlanan caddede Mehmet Ali Yasin İlkokulu’nun istinat duvarı çalışmalarını sürdürürken ekipler, bir yandan da bölgede ihtiyaç olan alt yapı çalışmalarını gerçekleştiriyor. Gelecek yıllarda alt yapı ile ilgili sorun yaşanmaması için bu çalışmaların gerekli olduğunu belirten ESKİ ekipleri, bölgede başlatılan yağmur suyu ve kanalizasyon hattı çalışmalarının kısa sürede tamamlanacağını ifade ettiler.

Kamulaştırılması tamamlanan okul depo alanının da en kısa sürede yıkılarak üst yapı çalışmalarının başlayacağını ifade eden yetkililer, çalışmalar tamamlandığında Ali Rıza Efendi Caddesi’nin geniş yolları ve kaldırımları ile modern bir görüntüye kavuşacağını belirttiler.

1.970 okunma

Yorum Yap

4 Mart 2021 Perşembe

BABAMIN ARDINDAN

23 Şubat 2021 Salı

MUTLULUK

24 Aralık 2020 Perşembe

ZEKİ AMA

23 Aralık 2020 Çarşamba

DÜNYA DA YÜKSELEN YILDIZ

31 Ekim 2020 Cumartesi

CADILAR BAYRAMI!

28 Ekim 2020 Çarşamba

BATI KENDİ BAŞINI YEMEYE NÂMZET

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

22 Ağustos 2020 Cumartesi

KÜÇÜK ESNAF VE MAHALLE AVM SAVAŞI!

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

14 Nisan 2020 Salı

KORONA VİRÜS

online ziyaretçi: 909
 
yukarı