Kazım Kurt Görmezden Gelmeye DEVAM EDİYOR - Eskişehir Haberler

Kazım Kurt Görmezden Gelmeye DEVAM EDİYOR

Anasayfa / Güncel
Kazım Kurt Görmezden Gelmeye DEVAM EDİYOR

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazık Kurt neredeyse her platforda kadınlara şiddete karşıyız derken bir yanda hala geçtiğimiz dönemki Kırmızıtoprak mahallesinin Kadın Muhtarı Hidayet Elbir'e şiddet uyguladığı mahkeme tarafından onanmış ve üsteni bir de tazminat davasında tazminat ödemeye mahkum edilmiş Şenol Durur'u ısrarla Özel Kalem Müdürü görevinde tutmaya devam ediyor. Bu yüzden sık sık eleştirilen Kazım Kurt'un her ağzına Şiddet lafını aldıkça kamuoyunun aklına bu durum geliyor.

Medyamidas.com da bu durumu hatırlatan bir başlık atarak konuyu tekrar hatırlattı:

Kazım Kurt'a Şenol Durur'u şikayet için mi gittiler?

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ve Eskişehir Kadın Meclisleri temsilcileri, kadın muhtarı dövmekten iki ayrı davada ceza alan ve cezası kesinleşen Özel Kalem Müdürü Şenol Durur'u bu görevde tutmaya devam eden Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'u ziyaret etti...

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ve Eskişehir Kadın Meclisleri temsilcileri, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti.

Odunpazarı Belediyesi'nden yapılan açıklamada, ziyarete temsilciler Belemir Niğdelioğlu, Beren Melis Göçmen, Ceren Cihan, Öznur Gürbaş ve Ebru Özkan'ın katıldığı belirtildi. 

Belediyeden yapılan açıklamada, ziyarette İstanbul Sözleşmesi'nin konuşulduğu belirtildi, Kazım Kurt'un, "Kadına yönelik şiddet dünya tarihi için kara bir lekedir" sözlerine yer verildi. 

Kadın muhtarı dövmekten iki ayrı ceza alan Şenol Durur'u şikayet mi ettiler?

Öte yandan, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'un, Özel Kalem Müdürü Şenol Durur'un kadın muhtarı dövmekten ve şiddet uygulamaktan iki ayrı davada aldığı kesinleşmiş cezası olması ve buna rağmen görevine devam etmesine tepkiler de sürüyor. Kadın Cinayetlerini ve Durduracağız Platformu ve Eskişehir Kadın Meclisleri temsilcilerinin, Şenol Durur'un kadına şiddet uygulamaktan ceza almış olmasına rağmen görevine devam etmesini Kazım Kurt'a şikayet edip etmedikleri de merak konusu oldu. 

Meclis toplantısında Özlem Yalçın'ın sorusuna yanıt verememişti 

Son olarak gerçekleşen Odunpazarı Belediye Meclisi toplantısında AK Partili meclis üyesi Özlem Yalçın, Şenol Durur'u bir kez daha gündeme getirmiş ve Kazım Kurt'a bir önceki toplantıda "Henüz kesinlemiş ceza yok" sözlerini hatırlatmıştı. Yalçın, Kazım Kurt'un bu sözlerinin doğru olmadığını öğrendiklerini belirterek, Şenol Durur hakkındaki cezanın kesinleşmiş olduğunu söylemiş ve Şenol Durur'un görevinden alınıp alınmayacağını yeniden Kazım Kurt'a sormuştu. Meclis toplantısında her konuda uzun uzun konuşan Kazım Kurt bu soruya cevap vermemiş, toplantı bitiminde Yalçın bir kez daha hatırlatmıştı. Kazım Kurt'un, "Senin soruna cevap yok" diyerek soruyu geçiştirmesi ve cevap vermemesi büyük tepki toplamıştı. 

Kazım Kurt bu sözünü de tutmayacak mı?

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, geçtiğimiz aylarda imzaladığı toplu sözleşmede, kadınlara ve ailesine şiddet uygulayan belediye persnelinin iş akdinin feshedileceğinin sözünü vermiş ve buna ilişkin konulam maddeyi de imzalamıştı. Kazım Kurt şimdi bu sözünü tutacak mı, tutmayacak mı halen kamuoyunda merakla bekleniyor... 

Kazım Kurt doğruyu söylememiş... Özlem Yalçın duvara sordu! Okumak için tıklayın... 

 

 

 

2.012 okunma

Yorum Yap

5 Nisan 2021 Pazartesi

GELMEYECEK BAHAR

5 Nisan 2021 Pazartesi

REKOR YATIRIM REKOR BAŞVURU

15 Mart 2021 Pazartesi

HER ŞEYİ BİLMEK

14 Mart 2021 Pazar

SIPALI GÖRSEL KOMPOZİSYON…

8 Mart 2021 Pazartesi

“ERDOĞANI DURDURUN” MU?

4 Mart 2021 Perşembe

BABAMIN ARDINDAN

23 Şubat 2021 Salı

MUTLULUK

15 Şubat 2021 Pazartesi

YÜKÜMÜZ AĞIR DOSTLAR

11 Ocak 2021 Pazartesi

YAKARAK ÖLDÜRMEK

7 Ocak 2021 Perşembe

HASTA FİKİRLER

16 Aralık 2020 Çarşamba

Ozan İsa Oğuz’a

14 Aralık 2020 Pazartesi

VE DÜNYA’YA HAYKIRDIK

7 Aralık 2020 Pazartesi

NEDİR BU BATI AŞKI

31 Ekim 2020 Cumartesi

CADILAR BAYRAMI!

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

22 Ağustos 2020 Cumartesi

KÜÇÜK ESNAF VE MAHALLE AVM SAVAŞI!

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

online ziyaretçi: 780
 
yukarı