Vali Erol Ayyıldız’ın 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı - Eskişehir Haberler

Vali Erol Ayyıldız’ın 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

Anasayfa / Güncel
Vali Erol Ayyıldız’ın 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

Yaratılanın en şereflisi olan insana sağlık hizmeti sunmak gibi son derece kutsal bir görevi fedakârca yerine getiren tüm hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

“Bir insanı yaşatan bütün insanlığı yaşatmış gibidir” İlahi kelamının müjdesine mazhar olmuş sağlık camiası, hayati önemin daha ilerisinde, ebedi öneme sahip bir mesleğin onurunu ve sorumluluğunu taşımaktadır. Bu onur ve sorumluluğu en iyi şekilde taşıdıklarına COVID-19 salgın sürecinde hep birlikte bir kez daha tanıklık ettik.

Devletimiz, söz konusu pandemi döneminde vatandaşlarımıza sunulan modern sağlık hizmetleri ve kitlesel salgınların önlenmesi amacıyla aldığı koruyucu önlemlerle tüm dünya devletleri için bir model olmuştur.

Bu kapsamda Valiliğimiz ve İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulumuz; salgınının görüldüğü andan itibaren toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birtakım kararlar almış ve hayata geçirilmesinde yüksek hassasiyet göstermiştir.

Devleti yaşatmak için insanı yaşatmayı ilke edinmiş yönetim geleneğimiz hayat bularak sağlık alanında büyük reformlara imza atılmış ve sosyal devlet anlayışı ile insan odaklı hizmet verilmesinde ileri yaklaşımlar geliştirilmiştir. Tüm sağlık çalışanlarımızın yaptıkları çalışmalar, verdikleri hizmetler sağlık sisteminin bu noktalara gelmesinde en büyük etkenlerden biridir. İnsanlara yardım eden ve onları sağlığına kavuşturan hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarının şiddetten uzak, güvenli koşullarda çalışmaları tüm toplumun ortak görevidir. Bu vesileyle de sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti kınadığımızı ve buna kesinlikle müsaade edilmemesi gerektiğini belirtmek istiyoruz.

14 Mart günü esasında sadece Tıp Bayramı değil, aynı zamanda bir millî birlik ve beraberlik mesajıdır. İstanbul’un işgali sırasında Tıbbiye işgal altında iken bütün Tıbbiyelilerin bir birlik mesajı olarak başlayan Tıp Bayramı, hekimlerimizin ve Tıbbiye’nin istiklalimiz için verdikleri mücadelenin haklı gururunun bir nişanesidir. Millî Mücadele’de millî birliği sağlamada ön saflarda olan hekimlerimiz ve tüm sağlık çalışanları, bugün de salgın sürecinde aynı vatanperver duruşu sergileyerek salgınla ön saflarda mücadele etmektedir.

Dünyanın en zor ve en onurlu işlerinden birini yapan; sabırla, hoşgörüyle, özveriyle çalışarak insanlığa hizmet eden hekimlerimiz başta olmak üzere tüm tıp camiasının 14 Mart Tıp Bayramı’nı tebrik ediyorum. Bu vesileyle yüce mesleklerini icra ederken şehit düşen sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere sağlıklı bir gelecek için çalışan, ahirete irtihal etmiş sağlık çalışanlarını rahmet yâd ediyor; tüm sağlık çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum.

3.868 okunma

Yorum Yap

5 Nisan 2021 Pazartesi

GELMEYECEK BAHAR

5 Nisan 2021 Pazartesi

REKOR YATIRIM REKOR BAŞVURU

4 Mart 2021 Perşembe

BABAMIN ARDINDAN

23 Şubat 2021 Salı

MUTLULUK

24 Aralık 2020 Perşembe

ZEKİ AMA

23 Aralık 2020 Çarşamba

DÜNYA DA YÜKSELEN YILDIZ

31 Ekim 2020 Cumartesi

CADILAR BAYRAMI!

28 Ekim 2020 Çarşamba

BATI KENDİ BAŞINI YEMEYE NÂMZET

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

22 Ağustos 2020 Cumartesi

KÜÇÜK ESNAF VE MAHALLE AVM SAVAŞI!

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

online ziyaretçi: 426
 
yukarı