Büyükerşen: Kayıp Araç Yok - Eskişehir Haberler

Büyükerşen: Kayıp Araç Yok

Anasayfa / Güncel
Büyükerşen: Kayıp Araç Yok

Uzun bir aradan sonra meclis toplantısına katılan Yılmaz Büyükerşen'e bir çok soru soruldu. Bu sorulardan birisi de sayıştay raporlarına yansıyan kayıp araç konusu oldu.

Konuyla ilgili haberler internet medyasında yayınlandıktan sonra hızla sosyal medyada yayıldı. Haberler sonrasında bir açıklama yayınlayan Büyükşehir yetkilileri şu paylaşımı yapmışlardı:

Kamuoyunun dikkatine,

Çeşitli internet platformlarında belediyemize ait 96 aracın kayıp olduğu şeklinde haberler ile ilgili Büyükşehir Belediyesi tarafından aşağıda yer alan açıklama kamuoyunun bilgisine sunulmuştur.

“Belediyemize ait 96 aracın Sayıştay Raporu dayanak gösterilerek kayıp olduğu ile ilgili iddialar kesinlikle asılsızdır. Kurumumuza ait ancak ömrünü doldurduğu için tamiri mümkün olmayan araç, gereç vb. taşınırlar her yıl düzenli olarak kal edilmekte (hizmetten çıkarılmakta) ve bunlar da yasaların öngördüğü şekilde kayıt altına alınmaktadır. Sayıştay raporlarına yansımış ve tamamına yakını 1950-1970 yılları arasında belediye hizmetlerinde kullanılmış 96 araç için de aynı durum geçerlidir. Raporda belirtilen bu araçlar da gerekli tespitlerin ardından hizmetten çıkarılmıştır. Söz konusu Sayıştay Raporunda Emniyet Müdürlüğündeki kayıt sistemi ile belediyemiz sistemi arasındaki farklılığa dikkat çekilmiş ve her iki sistemin kontrol edilerek düzeltilmesi istenmiştir. Kurumumuz envanter kayıtları ile Emniyet kayıtlarının uyumlu hale getirilmesi için gerekli çalışmalar başlatılmış olup, belediyemize ait kullanılabilir durumda herhangi bir kayıp aracımız bulunmamaktadır.

Gazetecilik gibi kutsal bir mesleğin arkasına saklanarak dezenformasyon oluşturan, araştırmadan yaptıkları haberler ve sosyal medya paylaşımları ile kurumumuzu hedef göstermeyi kendisine görev haline getirmiş bu kişilere hemşehrilerimizin itibar etmemelerini temenni ediyoruz”

Meclis toplantısında tekrar gündeme gelen konu ile ilgili ise Yılmaz Büyükerşen şu açıklamayı yaptı:

KAYIP ARAÇ YOK

Meclise başkanlık yapan Büyükerşen, belediyenin kayıp olduğu iddia edilen araçları ile ilgili olarak da şunları söyledi:” Envarterde gözükmeyen 90 araç bizden önceki dönemlerde olan sorunlardır. Çamurlu iftiraları atmaya çalışan bazı kişiler var. Bizde bütün araçlar kayıtlıdır. Emniyete sormamış nerede bu arabalar diye. Bunlar zorla yaratılmak istenen bir iftiradır. Büyükşehir Belediyesi çalışanlarını lekelemek isteyen açık iftiradır. Bizden önceki dönemlerde sorulması gerekenlerin hesabı bizlere sorulmaktadır”.

EBB’den Kayıp 96 Araç Açıklaması: Bilgileri 1 Yıldır Güncellememişler

 

 

2.509 okunma

Yorum Yap

5 Nisan 2021 Pazartesi

GELMEYECEK BAHAR

5 Nisan 2021 Pazartesi

REKOR YATIRIM REKOR BAŞVURU

4 Mart 2021 Perşembe

BABAMIN ARDINDAN

23 Şubat 2021 Salı

MUTLULUK

24 Aralık 2020 Perşembe

ZEKİ AMA

23 Aralık 2020 Çarşamba

DÜNYA DA YÜKSELEN YILDIZ

31 Ekim 2020 Cumartesi

CADILAR BAYRAMI!

28 Ekim 2020 Çarşamba

BATI KENDİ BAŞINI YEMEYE NÂMZET

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

22 Ağustos 2020 Cumartesi

KÜÇÜK ESNAF VE MAHALLE AVM SAVAŞI!

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

online ziyaretçi: 527
 
yukarı