Eskişehirlinin Bitmeyen ÇİLESİ: Eskart Vize Kuyruğu - Eskişehir Haberler

Eskişehirlinin Bitmeyen ÇİLESİ: Eskart Vize Kuyruğu

Anasayfa / Güncel
Eskişehirlinin Bitmeyen ÇİLESİ: Eskart Vize Kuyruğu

Geçtiğimiz yıllarda yapılan akademik bir araştırmada Eskişehir dijital belediyecilikde 74. sırada yer almıştı. DİJİTAL KENT 2015 adlı çalışmada alt sıralarda yer alabilen Eskişehirimizin ne yazık ki o günden bu yana dijitalleşme konusundaki çalışmaları yetersiz kalmaya devam ediyor.

Özellikle pandemi sürecinde daha çok dikkat çekin uygulamalardaki eksiklikler konusunda zaman zaman yapılan eleştiriler hala yanıt bulabilmiş değil. Özellikle pandeminin yoğun yaşandığı günlerde özellikle su dolum sistemlerinin internet üzerinden yapılması konusunda beklentiler gündeme getirildi.

Daha sonrasında ile toplu ulaşım sistemlerinde HES kodu uygulamasının hayata geçirilmesi konusunda da diğer bir çok ile göre Eskişehir bu eksikiler nedeniyle daha geç uygulamaya geçebilmişti.

Şimdilerde ise Eskart vizelerinin yeniletilmesi nedeniyle benzer kuyruklar yaşanıyor.  Konuyla ilgili olarak medyamidas.com adresinde yer alan haber BİTMEYEN KUYRUK olarak verildi.

Eskişehir'de bitmeyen kuyruk!

Eskişehir'de bitmeyen kuyruk, bitmeyen çile! Buna bir çare gerek...

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi İletişim ve Eskart Başvuru Merkezi (BİLEM) önünde her gün ortaya çıkan uzun kuyruklar vatandaşları tedirgin ediyor.

Odunpazarı ilçesi Köprübaşı Caddesi’nde bulunan BİLEM önünde oluşan uzun kuyruklar, Eskart işlemleri için sıraya girmek zorunda kalan vatandaşları endişelendiriyor. Eskişehir’de tramvay ve otobüslerde kullanılan Eskart’ların her yıl düzenli olarak yenilenmesi gerekirken, yıllardır çözüm bulunamayan vize kuyruğu ise pandemi sürecinde de devam ediyor. Tek şubeyle yapılan işlemler için vatandaşlar yetkililerden çözüm bekliyor.

Özellikle üniversitelerin açıldığı dönemlerde geçici merkezler sayesinde yoğunluk bir miktarda olsa azaltılırken, Covid-19 döneminde konuyla alakalı herhangi bir şey yapılmıyor olması akıllara soru işaretleri getiriyor. Öte yandan, kuyrukta bekleyen onlarca vatandaşın ise kalabalığa rağmen korona virüs tedbirlerine uymaya çalışması dikkatlerden kaçmadı.

Eskişehir Yerel Yönetimler Digital Belediyecilikte Sınıfta Kaldı

 

2.715 okunma

Yorum Yap

5 Nisan 2021 Pazartesi

GELMEYECEK BAHAR

5 Nisan 2021 Pazartesi

REKOR YATIRIM REKOR BAŞVURU

29 Ocak 2021 Cuma

KURUDUK

7 Ocak 2021 Perşembe

HASTA FİKİRLER

24 Aralık 2020 Perşembe

ZEKİ AMA

14 Aralık 2020 Pazartesi

VE DÜNYA’YA HAYKIRDIK

7 Aralık 2020 Pazartesi

NEDİR BU BATI AŞKI

31 Ekim 2020 Cumartesi

CADILAR BAYRAMI!

28 Ekim 2020 Çarşamba

BATI KENDİ BAŞINI YEMEYE NÂMZET

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

20 Nisan 2020 Pazartesi

Burası MALIÇ, SÜLELER...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

14 Nisan 2020 Salı

KORONA VİRÜS

online ziyaretçi: 468
 
yukarı