Ben Yaptım OLDU deyip TEPKİLERE KULAK TIKADILAR: Olan Oldu - Eskişehir Haberler

Ben Yaptım OLDU deyip TEPKİLERE KULAK TIKADILAR: Olan Oldu

Anasayfa / Güncel
Ben Yaptım OLDU deyip TEPKİLERE KULAK TIKADILAR: Olan Oldu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin, sırtını yasladıkları terör örgütlerine şehit verdiğimiz bir zaman diliminde HDP'ye afişlerini asması için billboard tahsis etmesi, gelen tepkilere rağmen ilanları kaldırmaması Eskişehir'de gerginliği artırırken HDP afişlerinin asılı olduğu bir billboarda saldırı gerçekleştirildi.

CAMI KIRILDI, AFİŞ ALINARAK ATILDI

Eskişehir'de başta Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), AK Parti ve bazı kesimler tarafından tepkilere sebep olan Halkın Demokrasi Partisi (HDP)'ye ait 'Herkes için eşitlik', 'Herkes için adalet' yazılı bir bilbord kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından tahrip edildi.

Porsuk Bulvarı Tema Vakfı Sokağın girişinde bulunan bilbordun camı kırarak içindeki afiş çıkartılıp atıldı. Ayrıca panonun plastik kısmı vurarak delinirken, yaşanan olayın ortaya çıkması ile bölgeye giden polis ekipleri kırılan cam parçalarını ve atılan afişini toplayarak olay hakkında inceleme başlattı.

Türkiye'nin 3 şehidini gözyaşlarıyla uğurladığı günde, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin bazı billboardlarında HDP'nin afişlerinin asılı olması çeşitli tepkilere ve tartışmalara neden olmuş, bu konuda sosyal medyada da Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne tepki gösterilen çok sayıda mesaj paylaşılmıştı. 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin billboardlarında, Pençe Katral 2 operasyonunda kaybettiğimiz 3 şehidimizi uğurladığımız günlerde, HDP'nin afişlerinin yer alması dikkat çekmiş, bu duruma dikkat çeken bazı vatandaşlar sosyal medyada tepki mesajları yayınlamıştı, söz konusu afişlerin billboardlardan kaldırılmasını talep etmişti. 

ESKİŞEHİR HALKI ÇOK SERT TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarda bir vatandaş, “Bunlar PKK'nın kol kola girdiği yoldaşları. Birlikte yiyip içtiği kardeşleri. Uyan artık, uyan Eskişehir uyan. Uyuduğun gaflet uykusundan” dedi. 

 

Diğer bir vatandaş, “Türkiye şehitlerine ağlarken Eskişehir CHP Büyükşehir Belediyesi HDP‘nin afişinin reklamına müsaade ediyor” şeklinde paylaşımda bulundu. 

Başka bir kullanıcı ise “Çocukların ve sivillerin katili olan PKK 'nın sözcüsü olan HDP 'nin reklamını billboardlara taşıyan Eskişehir Büyükşehir Belediyesini kınıyoruz. Yaptığımız yanlıştan bir an evvel dönmenizi temenni ederiz” dedi. 

 

Eskişehir Valiliği ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e etiket yapan bir vatandaş ise yaptığı paylaşımda, “Biz şehitlerimize ağlarken CHP’li belediyelerin PKK sözcülüğünü yapan HDP’nin reklamını bilboardlara koyan @Y_Buyukersen. Türkiye ve Eskişehir halkı unutmayacak” diye belirtti. 

 Başka bir vatandaş yaptığı paylaşımda, “Tam da şehitlerimizin olduğu bir günde PKK’nın sözcüsü olan partinin afişini billboardlara asmak size yakışır” dedi. 

2.969 okunma

Yorum Yap

5 Nisan 2021 Pazartesi

GELMEYECEK BAHAR

5 Nisan 2021 Pazartesi

REKOR YATIRIM REKOR BAŞVURU

29 Ocak 2021 Cuma

KURUDUK

7 Ocak 2021 Perşembe

HASTA FİKİRLER

24 Aralık 2020 Perşembe

ZEKİ AMA

14 Aralık 2020 Pazartesi

VE DÜNYA’YA HAYKIRDIK

7 Aralık 2020 Pazartesi

NEDİR BU BATI AŞKI

31 Ekim 2020 Cumartesi

CADILAR BAYRAMI!

28 Ekim 2020 Çarşamba

BATI KENDİ BAŞINI YEMEYE NÂMZET

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

20 Nisan 2020 Pazartesi

Burası MALIÇ, SÜLELER...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

14 Nisan 2020 Salı

KORONA VİRÜS

online ziyaretçi: 381
 
yukarı