Skandal Sözler Sonrası Meclisi Terk Ettiler - Eskişehir Haberler

Skandal Sözler Sonrası Meclisi Terk Ettiler

Anasayfa / Güncel
Skandal Sözler Sonrası Meclisi Terk Ettiler

Odunpazarı Belediye Meclisi'nde Kazım Kurt'tan skandal sözler! AK Partili meclis üyeleri protesto ederek meclisi terk etti...

Odunpazarı Belediye Meclisinde Boğaziçi olaylarının gündeme gelmesi gerginlik yarattı.

AK Partili Şükrü Akbıyık, Odunpazarı’nın birçok sorunu varken genel siyasetin konuşulmasının doğru olmadığını söylemesi üzerine Başkan Kazım Kurt, “Meclis oturumunda her konuyu konuşma hakkına sahibiz. Beğenmiyorsanız gidebilirsiniz” dedi. Bunun üzerine AK Partililer, meclis oturumunu terk etti.

Odunpazarı Belediye Meclisi'nin toplantısında, Belediye Başkanı Kazım Kurt ve CHP'li meclis üyeleri "yeni anayasa" ve Boğaziçi Üniversitesi gibi konularda tartışma açarken, AK Parti Grup Başkanvekili Murat Özcan ve AK Partili meclis üyeleri ise Karapınar ve Gündoğdu gibi mahallelerdeki vatandaşların sıkıntılarını ve taleplerini gündeme getirmek ve tartışmak istedi.

CHP'li meclis üyesi Emre Genç konuşmasında Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylarla ilgili hükümete yönelik eleştirilerde bulunurken, AK Parti grup Başkanvekili Murat Özcan konuşmasında, daha önceki meclis toplantısında da dile getirdiği Gündoğdu Mahallesi ve Karapınar bölgesindeki kentsel dönüşüm sorunu ve çözüm yollarını gündeme getirdi. 

Murat Özcan, "Daha önce de dile getirdiğimiz gibi, Gündoğdu Mahallesi'nde Büyükşehir'in kentsel dönüşüm için belirlediği alanlara, Bakanlık afet riskli ilan ettiği alan da eklenerek daha bütüncül bir proje gerçekleştirilebilir. Büyükşehir Belediyesi ile görüşüp bu konuda adım atarsanız, biz de elimizden gelen desteği veririz" dedi. Öte yandan Murat Özcan, Karapınar, Huzur ve Erenköy Mahallesi muhtarları ve bu bölgelerde yaşayan vatandaşlarla da görüştüğünü, bölgedeki vatandaşların yine TOKİ eliyle dönüşüm yapılmasını talep ettiklerini söylediğini belirtti. Murat Özcan, Kazım Kurt'un daha önce söylediği "İmarla dönüşüm yapacağız" sözlerini hatırlatıp, "Vatandaşlarımız, Karapınar dışında, Huzur ve Erenköy Mahallelerinde proje dışında kalan bazı alanlarda imar düzenlemesi yapılacağıbileceğini söylüyor. Ancak çeşitli endişeleri de var" diyerek vatandaşların söylediklerini iletti.

Öte yandan Belediye Başkanı Kazım Kurt konuşmasında, yine "yeni anayasa" tartışmaları ve Boğaziçi Üniversitesi olayları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bunun üzerine AK Partililer ve CHP'liler arasında tartışmalar yaşanırken, AK Partili Meclis Üyesi Şükrü Akbıyık söz alarak, Kazım Kurt'a hitaben, "Geçen ayki Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında, Büyükerşen ile ilgili kaçak villa konusu görüşülürken, burası konuşulacağı yer değil, siyasi konuları tartışmayalım, diyorsunuz. Şimdi burada yaptığınız o dediklerinizle çelişmiyor mu? Odunpazarı'nı konuşmak istiyoruz" dedi.

"Beğenmiyorsanız çıkıp gidebilirsiniz"

Bu sözler üzerine Belediye Başkanı Kazım Kurt'un, "Beğenmiyorsanız çıkıp gidebilirsiniz" sözleri mecliste tepki yarattı, gerginlik büyüdü.

"Bu sözleriniz demokratik değildir, böyle bir şey söyleyemezsiniz"

Murat Özcan, "Bu sözlerinizi ve hareketinizi demokratik bulmuyoruz. Meclis üyemize böyle bir şey söyleyemezsiniz. Bunu protesto ediyoruz ve meclisi terk ediyoruz" dedi.

Cumhur İttifakı meclis üyeleri meclisi terk etti

AK Partili ve MHP'li meclis üyeleri meclis salonunu terk etti...

1.357 okunma

Yorum Yap

5 Nisan 2021 Pazartesi

GELMEYECEK BAHAR

5 Nisan 2021 Pazartesi

REKOR YATIRIM REKOR BAŞVURU

29 Ocak 2021 Cuma

KURUDUK

7 Ocak 2021 Perşembe

HASTA FİKİRLER

24 Aralık 2020 Perşembe

ZEKİ AMA

14 Aralık 2020 Pazartesi

VE DÜNYA’YA HAYKIRDIK

7 Aralık 2020 Pazartesi

NEDİR BU BATI AŞKI

31 Ekim 2020 Cumartesi

CADILAR BAYRAMI!

28 Ekim 2020 Çarşamba

BATI KENDİ BAŞINI YEMEYE NÂMZET

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

20 Nisan 2020 Pazartesi

Burası MALIÇ, SÜLELER...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

14 Nisan 2020 Salı

KORONA VİRÜS

online ziyaretçi: 666
 
yukarı