Bu Bir İlk: Büyükşehir Belediye Başkanına Kaçak BİNA CEZASI - Eskişehir Haberler

Bu Bir İlk: Büyükşehir Belediye Başkanına Kaçak BİNA CEZASI

Anasayfa / Güncel
Bu Bir İlk: Büyükşehir Belediye Başkanına Kaçak BİNA CEZASI

Geçtiğimiz günlerde Eskişehirin adının karıştığı skandallardan belki de en ilginci  Yılmaz Büyükerşen'in adının karıştığı kaçak yapı skandalı oldu. Ulusal basında yer alan haberler ile Türkiye gündemine düşün olayla ilgili skandal iddialar günlerce konuşmuştu.

Yılmaz Büyükerşen'in eşi Seyhan Büyükerşen tarafından tarla vasfındaki alan üzerine yapılan ve yapım tarihinin imar barışından yararlanmak için yanlış beyan ettiğinin uydu görüntüleri ile ortaya çıkarıldığı durumla ilgili günlerce süren tartışmalar sonrasında Tepebaşı Belediyesi 40 bin tl ceza kesti. İmara aykırı durumların giderilmemesi sonrasında binanın yıkılacağının da altı çizildi.

Kentteki imar planlarını düzenleyecek, bunları denetleyip kurallara uygun olarak ilerlemesinini sağlayacak bir makamın adının bu şekilde anılması kamouyunu şok etti. Vatandaşlar "Yıllarca Avrupa Kenti diye bahsettikleri Eskişehirde belediye başkanını adının böyle bir konuyla anılması ve kanıtlanması Avrupa da olsa başkan istifa eder kamuoyundan özür dilerdi" diye yaşanan duruma tepki gösterdiler. Konuyla ilgili son dakika gelişmesini medya midas ŞOK diye duyurdu.

Konunun şok olan tarafı 5 dönem bir kentin Büyükşehir Belediye başkanlığı yapan ismin Tarla vasfında olan bir araziyi konut olarak kullanmak için imarsız ve doğal olarak kaçak yaptığı bina. Daha da şok olanı imar affından da yararlanmak için yapım tarihi ile ilgili bilgiyi yanlış beyan etmekten çekinmemiş olması..

Büyükerşen'e 40 bin lira para cezası

Şok gelişme... Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e 40 bin lira para cezası...

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in eşi Seyhan Büyükerşen adına Yukarısöğütönü Mahallesi'nde yapılan bina için Büyükerşen'in imar affı başvurusunda bulunmasının ardından, binanın kaçak olduğu ve imar affı başvurusunda da binanın yapım tarihi ile ilgili farklı bildirimde bulunulduğu ortaya çıkmıştı.

Türkiye gündemine oturan olayla ilgili Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Aydoğmuş, binanın ruhsatsız yapıldığını doğrulamış, belediyenin gerekli işlemleri başlattığını ve tutanak tutulduğunu açıklamıştı..

Tepebaşı Belediye Meclisi'nin son toplantısında Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, kaçak bina nedeniyle Büyükerşen'e 40 bin liraya yakın para cezası kesildiğini açıkladı... 

"Bölgede başka kişilerin de kaçak binaları var"

AK Parti Grubundan Mustafa Birsen'in konuyla ilgili sorusu üzerine Ahmet Ataç, "Derhal Encümen gündemine alındı konu. O bölgede sadece Büyükşehir Belediye Başkanımızın değil başka kişilerin de kaçak binaları vardı" dedi.

"Büyükşehir Belediye Başkanımıza Encümen tarafından 40 bin liraya yakın bir ceza kesildi"

Ahmet Ataç, "Büyükşehir Belediye Başkanımıza Encümen tarafından 40 bin liraya yakın bir ceza kesildi. Tahmin ediyorum ödemesi de yapıldı. Takibi yapılıyor, sonuçlarla ilgili yine sizlere bilgi verilecek. Diğer kaçak binalarla ilgili işlemler de devam ediyor. Yine aynı işlemler yapılacak, cezaları kesilecek" dedi. 

 

 

6.082 okunma

Yorum Yap

5 Nisan 2021 Pazartesi

GELMEYECEK BAHAR

5 Nisan 2021 Pazartesi

REKOR YATIRIM REKOR BAŞVURU

29 Ocak 2021 Cuma

KURUDUK

7 Ocak 2021 Perşembe

HASTA FİKİRLER

24 Aralık 2020 Perşembe

ZEKİ AMA

14 Aralık 2020 Pazartesi

VE DÜNYA’YA HAYKIRDIK

7 Aralık 2020 Pazartesi

NEDİR BU BATI AŞKI

31 Ekim 2020 Cumartesi

CADILAR BAYRAMI!

28 Ekim 2020 Çarşamba

BATI KENDİ BAŞINI YEMEYE NÂMZET

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

20 Nisan 2020 Pazartesi

Burası MALIÇ, SÜLELER...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

14 Nisan 2020 Salı

KORONA VİRÜS

online ziyaretçi: 469
 
yukarı