Burası şehrin göbeği! - Eskişehir Haberler

Burası şehrin göbeği!

Anasayfa / Güncel
Burası şehrin göbeği!

Şehrin merkezi sayılabilecek semtlerde hak sahipleri tarafından boşaltılan ve uzun süreden beri harabe halinde olan binalar can ve mal güvenliğini tehlikeye sokuyor.

Özellikle kentin en eski yerleşim birimlerinde yer alan metruk binaların boşaltıldıktan sonra yıkılma tehlikesi geçirdiğini ifade eden vatandaşlar, binaların uyuşturucu bağımlılarının mekânı haline geldiğini söylediler.

Binaların etrafından geçmenin büyük bir cesaret işi haline geldiğini belirten mahalle sakinleri “Boşaltılan binalara sahipleri uğramıyor. Binalar hızla dökülüyor. Kullanılmayan binalar tinercilerden geçilmiyor. Binaların çoğunda yangın çıkartılıyor. Yangın çevredeki binalara sıçrasa o insanlar evsiz barksız kalacak. Hem tehlike saçıyor hem de bu şekilde Eskişehir’e yakışmıyor. Sahipleri tarafından terk edilen binaların belediyeler tarafından yıkılmasını istiyoruz” diye çağrıda bulundular. Akşam saatlerinde kullanılmayan binalara giren kimliği belirsiz kişiler, kullandıkları uyuşturucu maddenin etkisi ile mahallede bulunan vatandaşları rahatsız ederken, birçok bina da ise yangın çıkmasına neden oluyorlar. Geçtiğimiz hafta içerisinde tarihi Odunpazarı bölgesinde bulunan ve hasarlı olduğu gerekçesi ile boşaltılan binada çıkan yangın çıkmış, itfaiyenin müdahalesi ile kısa sürede kontrol altına alınmıştı. Yangının çıkış nedeni ekipler tarafından araştırılırken, olaya uyuşturucu bağımlısı kişi veya kişilerin neden olduğu iddia edildi.

istikbalgazetesi.com

3.049 okunma

Yorum Yap

16 Aralık 2020 Çarşamba

Ozan İsa Oğuz’a

14 Aralık 2020 Pazartesi

VE DÜNYA’YA HAYKIRDIK

7 Aralık 2020 Pazartesi

NEDİR BU BATI AŞKI

31 Ekim 2020 Cumartesi

CADILAR BAYRAMI!

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

22 Ağustos 2020 Cumartesi

KÜÇÜK ESNAF VE MAHALLE AVM SAVAŞI!

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

online ziyaretçi: 285
 
yukarı