Korona Aşısı Eskişehir’de - Eskişehir Haberler

Korona Aşısı Eskişehir’de

Anasayfa / Güncel
Korona Aşısı Eskişehir’de

Gelen aşıların ardından Eskişehir’deki hastanelerde ve aile sağlığı merkezlerinde özel aşı odaları oluşturuldu. Aşı dağıtımının ise hafta içinde başlayacağı öğrenildi. Teslim alınan aşılar, program çerçevesinde daha önce hazırlanan listelere göre kurumlara teslim edilecek. Aşı önceliği ise sağlık çalışanlarının olacak.


Geçtiğimiz hafta içerisinde Çin’den sipariş edilen yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşısının dağıtımı başladı. Koronavirüs aşısı ile ilgili Eskişehir’deki hastaneler başta olmak üzere tüm sağlık kurumlarında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın talimatı üzerine gerekli hazırlıkların tamamlanmasının ardından ilk dozu taşıyan araç dün öğlen saatlerinde Eskişehir’e giriş yaptı.


Polis gözetiminde Köprübaşı mevkiinde yer alan Sağlık Müdürlüğüne ait binaya yanaşan araçtaki aşının depoya indirildiği öğrenildi. Konu ile ilgili edinilen bilgilere göre, daha önce Aralık ayında vurulması planlanan korona aşısının Eskişehir’e gelmesiyle birlikte dağıtımının da bu hafta içerisinde yapılacağı ileri sürüldü. Eskişehir’de faaliyet gösteren hastaneler başta olmak üzere aile sağlığı merkezlerinde korona aşısı öncesi özel odaların oluşturulduğunu ifade eden yetkililer, Eskişehir’e getirilen Covid-19 aşısının daha öncede isimleri belirlenen virüsle mücadelede ön saflarda olan sağlık çalışanlarına, ardından riskli grup olarak kabul edilen 65 yaş üstü vatandaşlar, kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar ile eczacı ve çalışanlarına vurulacağını söylediler.


Teslimi Sağlık Bakanlığına yapıldıktan sonra dağıtımı da gerçekleştirilen virüs aşısı,14-21 gün arayla iki doz halinde uygulanacak. Aşının gelmesiyle birlikte bugün hastane idarecileri, aile sağlığı merkezi yöneticilerinin Sağlık Müdürü başkanlığında bir toplantı gerçekleştirecekleri ifade edildi.

 

istikbalgazetesi.com

3.119 okunma

Yorum Yap

24 Aralık 2020 Perşembe

ZEKİ AMA

23 Aralık 2020 Çarşamba

DÜNYA DA YÜKSELEN YILDIZ

31 Ekim 2020 Cumartesi

CADILAR BAYRAMI!

28 Ekim 2020 Çarşamba

BATI KENDİ BAŞINI YEMEYE NÂMZET

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

22 Ağustos 2020 Cumartesi

KÜÇÜK ESNAF VE MAHALLE AVM SAVAŞI!

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

14 Nisan 2020 Salı

KORONA VİRÜS

online ziyaretçi: 423
 
yukarı