Vali Erol Ayyıldız’ın Yeni Yıl Mesajı - Eskişehir Haberler

Vali Erol Ayyıldız’ın Yeni Yıl Mesajı

Anasayfa / Güncel
Vali Erol Ayyıldız’ın Yeni Yıl Mesajı

Her yeni yıl başarının, güzelliğin, mutluluğun ümit edildiği; kişisel ya da toplumsal olarak geleceğe dönük beklentilerin olduğu yeni bir başlangıçtır.

Ülke ve millet olarak amacımız, bu güzel vatan toprakları üzerinde, bu şanlı bayrağın altında el ele, omuz omuza, gönül gönüle ve kardeşçe huzura, barışa olan inancımızı tazeleyerek geleceğe dönük büyük hedeflerle ilerlemektir.  

Aziz milletimiz, ortak bir heyecanı, ortak bir çaba ve çalışmayı bugün sergilemekte; gücüyle ve güveniyle ama en önemlisi birlik ve beraberliğiyle ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarma hedefine doğru emin ve kararlı adımlarla yürümektedir. En büyük değerimiz olan ülkemizin ve milletimizin birlik ve beraberliğinin 2021 yılında daha da güçlenerek devam edeceğine inancım tamdır. Bu zorlu coğrafyada milletimizin sağduyusu, özverisi ve sorunların aşılması yolunda gösterdiği birlik ve dayanışma, güçlü Türkiye’nin en önemli güvencesidir. Dünyada yaşanan şiddet olaylarının sonucunda mazlumların akan gözyaşlarının dinmesi ve insan hakları ihlallerinin yaşanmadığı, huzur dolu bir dünyaya ulaşmamız en büyük temennimizdir.

Eskişehir’imizde vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmek ve hak ettikleri tüm kamu hizmetlerini daha kaliteli ve zamanında sunmak için “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” ilkesiyle çalışmaya devam ediyoruz. Bu bağlamda 2021 yılına yeni hedeflerle giriyoruz. Potansiyelleriyle birlikte birçok bileşende bir cazibe merkezi olarak marka şehir özelliği taşıyan Eskişehir’imize dair önümüzdeki dönemde sürdürülebilir marka şehir olma yönünde önemli adımlar atacağımıza inanıyoruz.

Eskişehir, birçok güzellikleri ve güzel başlangıçları barındıran şehir olmakla birlikte, manevi bereketini ortaya koyan değerleriyle şüphesiz bir gönül şehridir. Dostluğumuzu, kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi pekiştirecek bir güç olan Yunus Emre’nin sesi; bütün erenler ve değerlerimizle birlikte 2021’de her zamankinden daha gür yankılanacaktır.

Bilindiği üzere UNESCO’nun Yunus Emre’nin Vefatının 700. Yıl Dönümü olan 2021 yılını Yunus Emre Yılı ilanı ile bu kapsamda ayrıca bir çalışmanın içine girildi. Kültür ve Turizm Bakanlığımız, Valiliğimiz; ilgili yerel, ulusal ve uluslararası tüm kuruluşlar Yunus Emre ile ilgili özel bir çalışmayı koordineli bir şekilde yürütmektedirler. Toplumun her kesimiyle el birliğiyle bir takvim çerçevesinde hazırlıklarımızı yürütmeye devam ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle 2021 yılının Eskişehir’imize, ülkemize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Mevla’dan diliyorum. Ayrıca Eskişehirli hemşehrilerimin, değerli mesai arkadaşlarımın yeni yılını tebrik ediyor; yeni yılın sağlık ve mutluluklar getirmesi temennisiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

3.380 okunma

Yorum Yap

24 Aralık 2020 Perşembe

ZEKİ AMA

23 Aralık 2020 Çarşamba

DÜNYA DA YÜKSELEN YILDIZ

31 Ekim 2020 Cumartesi

CADILAR BAYRAMI!

28 Ekim 2020 Çarşamba

BATI KENDİ BAŞINI YEMEYE NÂMZET

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

22 Ağustos 2020 Cumartesi

KÜÇÜK ESNAF VE MAHALLE AVM SAVAŞI!

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

14 Nisan 2020 Salı

KORONA VİRÜS

online ziyaretçi: 530
 
yukarı