Yıkılmasını Engelleyenleri UTANDIRACAK GÖRÜNTÜ: Bir Darbede Yıkıldı - Eskişehir Haberler

Yıkılmasını Engelleyenleri UTANDIRACAK GÖRÜNTÜ: Bir Darbede Yıkıldı

Anasayfa / Güncel
Yıkılmasını Engelleyenleri UTANDIRACAK GÖRÜNTÜ: Bir Darbede Yıkıldı

Eskişehir'de yıkım kararı alındığı zaman Odunpazarı Belediye Başkanı ve Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı tarafından "Rant için yıktırıldığı" iddia edilen ve yıkımı geciktirilen Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bir binası ilk kepçede yerle bir oldu!

Okulun binasının ilk kepçede yerle bir olması üzerine Memur Sen Eskişehir Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Eskişehir Şube Başkanı Muammer Karaman sosyal medya hesabından bir açıklamada bulunarak, çürük olduğu tespit edildiği için yıkılması gereken binanın yıkılmasını geciktiren ve binayı yıkmaya çalışanları "rant için yıkıyorlar" diye suçlayan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan'ı kınayan mesajlar yayımladı.

'Kazım Kurt da utanmalı"... Çok konuşulacak görüntüler!

Memur-Sen Eskişehir Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Eskişehir 1 Nolu Şube Başkanı Muammer Karaman o binanın yıkımına ilişkin görüntüleri paylaştı... Çok konuşulacak açıklamalarda bulundu... "Kazım Kurt da utanmalı" dedi...

Memur-Sen EskişehirTemsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Eskişehir 1 Nolu Şube Başkanı Muammer Karaman, Yunus Emre Meslek Teknik Anadolu Lisesi'nin eski binasının yıkımından çok konuşulacak görüntüler paylaştı ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt hakkında çok konuşulacak paylaşımlarda bulundu. 

Kazım Kurt diretmişti, tepki toplamıştı

Geçtiğimiz yıllarda depreme dayanıksız olması nedeniyle boşaltılan binanın yıkımı ve yerine yeni okul binası yapılması ile ilgili tartışmalar yaşanmış, alanda bulunan Odunpazarı Belediyesi'nin hissesi konusunda Belediye Başkanı Kazım Kurt'un gösterdiği tavır eleştiri konusu olmuştu. Kazım Kurt hissenin devredilmesi konusunda karşı çıkmış ve "Peşkeş çektirmem" gibi açıklamalarda bulunmuştu. Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Muammer Karaman da o dönemde Kazım Kurt'u şiddetli şekilde eleştirmiş ve Kazım Kurt'un eğitime destek olmak yerine köstek olmayı tercih ettiğini, eğitimle ilgili bir konuyu siyasi tartışmaya dönüştürdüğünü söylemişti. 

Dayanıksız bina en sonunda yıkıldı

Yıllardır süren tartışmalar sonrasında depreme dayanıksız olan bina yıkıldı. 

Karaman o görüntüleri paylaştı, "Utanırlar mı?" dedi

Binanın yıkım görüntülerini sosyal medyada paylaşan Muammer Karaman, yaptığı paylaşımlarda, "Yunus Emre MTAL için deprem testi yaptırarak çürük olduğunu tespit ettiren sonra da eğitim faaliyetine kapattıran Okul Müdürüne rant için okulu yıktırdı iftiraları atan,tahterevalli düzeninin sağcı solcu sendika başkanları ilk darbede yıkılan binayı görüp utanırlar mı?" dedi. 

"Kazım Kurt da utanmalı"

Karaman ayrıca, "Utanması gereken sadece tahterevalli düzeninin sağcı solcu sendika başkanları değil. Bu çürük binanın yıkımını kuru inadı ile 5 yıl geciktiren ve çocukları güvenli bir okul binasından mahrum eden Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da bu tek darbede yıkılan binayı görüp utanmalı" diye konuştu. Karaman, "Çocuklarımızı daha güvenli bir okula kavuşturmak için yaptığımız inadı bırak okul yapılsın çağırımızı peşkeş çektirmem diye cevaplayan Kazım Kurt'tu. Biz de kendisine öğrenciye hizmeti nasıl peşkeş sayarsınız diye seslenmiştik. İnatları mesleki eğitime tam 5 yıl kaybettirdi" dedi. 

 

 

MUAMMER KARAMAN GELİŞME ÜZERİNE SOSYAL MEDYADAN ÇOK SERT BİR MESAJ YAYIMLADI 

Karaman yayımladığı mesajlarında "Yunus Emre MTAL için deprem testi yaptırarak çürük olduğunu tespit ettiren sonra da eğitim faaliyetine kapattıran Okul Müdürüne rant için okulu yıktırdı iftiraları atan,tahterevalli düzeninin sağcı solcu sendika başkanları ilk darbede yıkılan binayı görüp utanırlar mı?
Utanması gereken sadece tahterevalli düzeninin sağcı solcu sendika başkanları değil, bu çürük binanın yıkımını kuru inadı ile 5 yıl geciktiren ve çocukları güvenli bir okul binasından mahrum eden @odunpazari  başkanı @CHPKAZIMKURT da bu tek darbede yıkılan binayı görüp utanmalı.
Çocuklarımızı daha güvenli bir okula kavuşturmak için yaptığımız inadı bırak okul yapılsın çağırımızı peşkeş çektirmem diye cevaplayan @CHPKAZIMKURT’tu. Biz de kendisine 'Öğrenciye hizmeti nasıl peşkeş sayarsınız?' diye seslenmiştik. İnatları mesleki eğitime tam 5 yıl kaybettirdi" ifadelerini kullandı.

EĞİTİM SEN ESKİŞEHİR ŞUBE BAŞKANI DA KARŞI ÇIKMIŞTI!

Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan da ilk kepçede yerle bir olan okulun çürük raporu sonrasında yıkılmasına karşı çıkmış ve bu konuda "Tabi birde eğitimde rant sorunu yaşıyoruz son zamanlarda. 23 Nisan İlkokulu daha yeni yıkıldı. Yunus Emre Endüstri Meslek Lisesi kısmen yıkılacak... Şimdi bu okulların yıkılma nedeni olarak, dayanıksız olması gösteriliyor. Bu okulları denetleyenler de milli eğitimdeki teknik öğretmenler. Düşünün bu alanda uzmanlaşmış denetimciler değil, teknik öğretmenler denetliyor okulları. Peki, öyle bile olsa okullara verilen yıkım kararının asıl gerekçesi, okulların dayanıksız olmaları mı? Bakın, iyi bakın, o okulların bulunduğu alanlar ciddi rant alanları. Bir de bu açıdan bakmak lazım” ifadelerini kullanmıştı.

Yıkılmasına "Rant için" denilerek karşı çıkılan okulun ilk kepçede yerle bir olması üzerine birçok veli "Ya bu karşı çıkanların aklına uyup da okul yönetimi eğitime devam etse ve o sırada bu bina yıkılsaydı ne olacaktı? İyi ki bu kafadaki kişilerin aklına uyulmamış" yorumlarında bulundular.

 eskisehirdenhaberler.com & medyamidas.com

 

 

22.845 okunma

Yorum Yap

24 Aralık 2020 Perşembe

ZEKİ AMA

23 Aralık 2020 Çarşamba

DÜNYA DA YÜKSELEN YILDIZ

31 Ekim 2020 Cumartesi

CADILAR BAYRAMI!

28 Ekim 2020 Çarşamba

BATI KENDİ BAŞINI YEMEYE NÂMZET

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

22 Ağustos 2020 Cumartesi

KÜÇÜK ESNAF VE MAHALLE AVM SAVAŞI!

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

14 Nisan 2020 Salı

KORONA VİRÜS

online ziyaretçi: 544
 
yukarı