Halk Oylamasında Yüzde 90 Yeni Barlar Sokağına HAYIR DEDİ - Eskişehir Haberler

Halk Oylamasında Yüzde 90 Yeni Barlar Sokağına HAYIR DEDİ

Anasayfa / Güncel
Halk Oylamasında Yüzde 90 Yeni Barlar Sokağına HAYIR DEDİ

Eskişehir de kronikleşmiş bir çok sorun çözülmeyi beklerken, pandemi süreci devam ederken ve korona tehlikesi ile mücadele için bütün kurumlar kolları sıvamışken Eskişehir Odunpazarı Meclisinde CHP'li meclis üyelerinin çoğunluk kararı ile alınan Alkol alanları ile uğraşıyor. Bir çok konuda vatandaşa fikrini sormadıkları gibi bu konuda da biz yaptık olduya getirdikleri dayatmaya karşı sivil toplum örgütleri, siyasi partiler ve elbette sokaklarında alkol alanlarına izin verilen vatandaşlar tepkili.

Sivil toplum kuruluşları bu konuda tepki eylemleri yaptılar, açıklamalarda Halka çay parasına zam gelsin mi diye soran Odunpazarı Belediyesi bu konuyu sormayı akıl etmedi mi diye yükselen sesler sonrasında Milliyetçi Hareket Partisi bu konuda bir halk oylaması yaptı. Oylamaya katılan vatandaşların büyük çoğunluğu alınan karara karşı çıktılar.

Konuyla ilgili MHP Odunpazarı ilçe başkanlığı bir açıklama yaparak Başkan Kazım Kurt'a seslendiler.

Bugün burada hemşehrilerimizin sesi olarak Sayın Kazım KURT ve Chp'li Meclis Üyelerinin oylarıyla almış olduğu "BARLAR SOKAĞI" kararını bizde halkımıza soruyoruz. Sayın Odunpazarı Belediye Başkanı hamamyolunda ki çay fiyatını bile halkımızın oylarına sunarken "BARLAR SOKAĞI" hakkında niye sessiz kaldı, kendisine sormak istiyoruz. 

Sayın Başkan, alkol ruhsatı verdiği mahallenin  sakinlerini hiç ziyaret etmemiş ve onların görüşlerini almamış olacak ki  halkımızın sokak ve caddelerine içki ruhsatı verileceğinden haberleri bile yok.  “BARLAR SOKAĞI İSTEMİYORUZ”  adlı imza kampanyamızda ayrı günlerde Vişnelik Mahallesi Kayıhan Sokak da 5 saatte 1200, Vadişehir-Ihlamurkent Mahallesinde ise 4 saatte 900’e yakın imza toplanmıştır. Sadece 2 bölgede ve belirli saatler diliminde, toplamda 2000'den fazla vatandaşımız imzalarını atarak bizlere destek olmuşlar ve mahallelerinde "BARLAR SOKAĞI" istemediklerini dile getirmiştir. 

Mahallelerinde içkili mekan istemeyen Chp'li hemşehrilerimiz bile bu karara çok tepkili ve "Başkan, Mahallemizin diğer sıkıntıları ile ilgilensin, Barlar sokağı nereden çıkmış, Eskişehir'de yeteri kadar içkili mekan var zaten, bizim mahalle sessiz ve sakin bir Mahalle, mahallemizin huzurunu bozacak içkili yerler istemiyoruz" diye şikayetlerini bizlere bildiriyorlar. 

 Sayın Başkana sormak lazım ;

Odunpazarı bölgesindeki sokaklardan haberiniz var mı?  Köstebek yuvası gibi olan yolları ne zaman yapmayı düşünüyorsunuz?

Odunpazarı bölgesinin imar sorunlarıyla en son ne zaman ilgilendiniz? 

Hangi mahallede ne kadar çöp konteyırı var? Yeterli geliyor mu, hiç araştırdınız mı? 

Söze gelince Halkçı partiyiz derdiniz, demokrasiden bahsedersiniz ama hiç bir zaman halkımızın sesi olamadınız, hemşehrilerimize kulak vermediniz, vatandaşlarımızı hiç dinlemediniz.

Biz bugün burada hemşehrilerimizinde söz sahibi olmasını istiyoruz, onların kararları bizim için çok önemli ve halkımıza Soruyoruz.

BARLAR SOKAĞINA EVET mi HAYIR mı..

Sayın Başkan alınan bu karardan dönene kadar da takipçisi olacağız. Hemşehrilerimizin sesi olmaya devam edeceğiz..Imza karşılığında kullanılan oy sayısıBugünkü halk oylamasında saat 12. 00 dan 16.00 a kadar 4 saatte Vatandaşlarımız tarafından kullanılan 

Toplam oy sayısı 1280

Hayır 1156

Evet 124

4.322 okunma

Yorum Yap

31 Ekim 2020 Cumartesi

CADILAR BAYRAMI!

28 Ekim 2020 Çarşamba

BATI KENDİ BAŞINI YEMEYE NÂMZET

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

22 Ağustos 2020 Cumartesi

KÜÇÜK ESNAF VE MAHALLE AVM SAVAŞI!

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

14 Nisan 2020 Salı

KORONA VİRÜS

online ziyaretçi: 339
 
yukarı