Elektrik kesintisi tepkisi! - Eskişehir Haberler

Elektrik kesintisi tepkisi!

Anasayfa / Güncel
Elektrik kesintisi tepkisi!

Geçtiğimiz yıl kış aylarında sözde bakım adı altında neredeyse tüm gün süren elektrik kesintileriiyle muhatap edilen Eskişehirliler bu kış döneminde de benzer durumları yaşamaya devam ediyorlar. Bu nasıl BAKIM sorusunu akıllara getiren kesintiler vatandaşların tepkisine neden oluyor. Özellikle ısınma için kombi kullanan vatandaşlar kesinti sırasında ısınma için kombisini kullanamıyor. Özellikle bu yıl pandemi sürecinde daha bir tedirgin eden elektrik kesintileri vatandaşların haklı tepkisini çekiyor.

Konuyla ilgili olarak zaman zaman sosyal medyaya yansıyan tepki mesajlarının yanında duyarlı bir vatandaş süreçle ilgili şikayetini basın bülteni şeklinde göndererek duruma dikkat çekmek istedi. İşte o tepki:

Pandemi dolayısıyla kapalı olan okullar uzaktan eğitim yöntemiyle eğitimin aksamadan devam etmesini sağlamaktalar,
Durum bu iken Eskişehir Osmangazi Elektrik dağıtım A.Ş. bu konuda hiç bir hassasiyet göstermeden, Eskişehir’in değişik mahallelerinde  rutin olarak uzun süreli elektrik kesintisi yapmakta, sürekli bakım çalışması denilerek, Eskişehir'in bir türlü elektrik trafo alt yapısını iyileştirememektedir.

Elektrik kesintileri evlerde eğitim almaya çalışan çocukların internetini kesmektedir. Bir günlük fatura gecikmesinde kesme ihbarnamesini gönderebilen kurum, bakım çalışmasını bir gün önceden verebilmeyi gerek bile duymuyor. Çünkü hesap soran, denetleyen yok, kesinti süreleri kadar ceza ve tazminat gündeme gelse, inanıyorum ki bu kesintiler artık yaşanmayacak.

Salgın döneminde , çocukların eğitimine covid 19 neşteri vurulmuşken, bir neşter de Osmangazi Elektrik bu sorumsuz ve sinekten yağ çıkarma ticarethane mantığıyla neşter vurmaktadır. Kurumun bu duyarsız tavrını kınıyor, bu konuda ilgililerden ,kurumun bağlı olduğu üst kurulların denetlemesine açılmasını, kesintilerin cezasız bırakılmamasını arz ve talep ediyorum.
 
Yukarıda belirttiğim şikayetimin tüm Eskişehir Halkı adına Köşenizde, gazetenizde sesimizi duyacak mercilere ulaşıncaya ve çözüm bulununcaya kadar,yayınlanmasını rica ediyorum.

4.596 okunma

Yorum Yap

31 Ekim 2020 Cumartesi

CADILAR BAYRAMI!

28 Ekim 2020 Çarşamba

BATI KENDİ BAŞINI YEMEYE NÂMZET

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

22 Ağustos 2020 Cumartesi

KÜÇÜK ESNAF VE MAHALLE AVM SAVAŞI!

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

14 Nisan 2020 Salı

KORONA VİRÜS

online ziyaretçi: 403
 
yukarı