Çelik, ESTÜ SİSMİK İZOLATÖR TEST MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ - Eskişehir Haberler

Çelik, ESTÜ SİSMİK İZOLATÖR TEST MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

Anasayfa / Güncel
Çelik, ESTÜ SİSMİK İZOLATÖR TEST MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hikmet ÇELİK, ülkemizde tek olan Eskişehir Teknik Üniversitesi Sismik İzolatör Test merkezi ziyaret etti. Eskişehir Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Öğretim üyelerinden Prof. Dr. Gökhan ÖZDEMİR tarafından sismik izolatörlere yönelik yaptıkları çalışmalar ve laboratuvar hakkında bilgilerin verildiği ziyarette, Bakanlığın Yapı İşleri Genel Müdürlüğünden Teknik Daire Başkanı Ayşe Aktürk BASIK, Proje Daire Başkanı Serpil Ahu DEMİRALP ve Şube Müdürü İrşade AYDOĞDU GÜRBÜZ’de ziyarete katıldı.

Büyük bir kısmı deprem bölgesinde yer alan ülkemizde depremler nedeniyle yapılarda meydana gelen hasarları engellemek amacıyla geliştirilen ve ülkemizde de kullanılmaya başlanılan sismik izolatörlere yönelik testlerin yapıldığı, bu testler neticesinde sismik izolatörlerin tasarıma, şartnameye uygun olup olmadığının test edildiği merkezde ülkemizde ve dünyada testleri gerçekleştirilen projelerden de örnekler verilmiş ve Prof. Dr. Gökhan ÖZDEMİR ve ekibi tarafından sismik izolatör testi de gerçekleştirilmiş ve gerçekleştirilen deney esnasında da deneyin nasıl gerçekleştirildiği ve sonuçların nasıl değerlendirildiğine yönelik bilgiler de verildi.

Karşılıklı soru cevap ve görüş alışverişinde bulunulan ziyarette, İl Müdürü Hikmet ÇELİK ve Bakanlık teknik heyetince Prof. Dr. Gökhan ÖZDEMİR ve ekibine teşekkür edilerek, ziyaret son buldu

4.337 okunma

Yorum Yap

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

22 Ağustos 2020 Cumartesi

KÜÇÜK ESNAF VE MAHALLE AVM SAVAŞI!

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

14 Nisan 2020 Salı

KORONA VİRÜS

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 316
 
yukarı