Kent Konseyi Başkanından TEPKİ ÇEKEN Seviyesiz Açıklama - Eskişehir Haberler

Kent Konseyi Başkanından TEPKİ ÇEKEN Seviyesiz Açıklama

Anasayfa / Güncel
Kent Konseyi Başkanından TEPKİ ÇEKEN Seviyesiz Açıklama

Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı paylaşımla bir çirkinliğe imza attı.

Kumru ifadesinde, Kayıhan Sokak’ta ‘Okul Yolu Barlar Sokağı’ olmasın temalı açıklama yapan birçok STK ve siyası parti temsilcileri ve mahalle sakinleri için seviyesiz ifadeler kullandı. Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı ve aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi İdari Personeli olan İsmail Kumru: “Gündüz protestoya gelen arkadaşlar karşı çıktıkları sokaklar bar olmasını geçin, emin olun şu an kendi evlerinde çocuklarının yanında rakı sofralarında içiyorlardır. Konu yalakalık ve koltuk meselesi… Aday olmak isteyenler mutlaka alkola karşıyız çıkış yapmak istiyorlar” tweeti attı.

Kumru’nun bu tweetine birçok tanınmış isimden tepki ve kınama geldi. Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri: “Ben Vişnelik çocuğuyum yeri geldiğinde ben de rakı içerim ama mahallemde barlar sokağı istemem” diyerek tepkisini gösterdi. Tepebaşı Belediye Meclis üyesi ve Altes Tribün lideri Erkan Koca da: “Bu attığınız tweet sizlere hiç yakışmamış İsmail abi. Bizler de oradaydık, birçok mahalle sakinimiz, camii cemaatimiz, ögrenci arkadaşlarımız, STK’lar ordaydı.

Sizler sayın başkan gibi mevzuyu anlamamışınız veya işinize nasıl gelirse öyle davranıyor ve anlıyorsunuz.” şeklinde cevap verdi. Eski sendika başkanı ve MHP Odunpazarı Eski Başkanı Gürol Yer de: “Kişiler para kazanacak diye bir bölgenin huzurunu kaçırmanın izahı olamaz, burası liseler bölgesi. Büyükdere üniversite bolgesi, kyk yurtları var. Kimse evinin altına meyhane istemez. Ben anlatmakta zorlanıyorum, sonra bu gençlik nereye gidiyor diye hayıflanıyoruz” cevabını verirken; “İşadamı ve Eskişehirspor eski yöneticilerinden Mehmet Şimşek de Kumru’ya hitaben: “Üstat sen bu şehrin abilerinden birisin. Bu paylaşım bence düşünülmeden yazılmış.

1-) sadece içmeyenler karşı değil
2-) okullara çok yakın
3-) münferit alkollü yerlere değil komple bir sokağın olmasına karşı
4-) protestoya katılanların içip içmediği kimseyi ilgilendirmez” ifadeleriyle tepki gösterdi.

İsmail Kumru’nun twetine yorum yapan Haberötesi Köşe Yazarı Süha Muzaffer de farklı bir cevapla olaya ironi kattı: “Oradaki sokakta hangi belediye meclis üyesinin dükkanları var, hangi belediye müsteciri dükkan almış, kimler rant sağlıyor; bunların bi’ cevabını verin önce” cevabıyla bu uygulamadan kimlerin rant sağladığını sordu.

kaynak: haberotesi.com.tr

ODUNPAZARI KENT KONSEYİ: Kayyumlar Kabul Edilemez

 

3.658 okunma

Yorum Yap

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

22 Ağustos 2020 Cumartesi

KÜÇÜK ESNAF VE MAHALLE AVM SAVAŞI!

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

14 Nisan 2020 Salı

KORONA VİRÜS

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 422
 
yukarı