SOSYAL MESAFEYE UYULMUYOR Vaka Sayıları Artıyor - Eskişehir Haberler

SOSYAL MESAFEYE UYULMUYOR Vaka Sayıları Artıyor

Anasayfa / Güncel
SOSYAL MESAFEYE UYULMUYOR Vaka Sayıları Artıyor

Türkiye genelinde ve kentimizde vaka sayıları artmaya devam ediyor. Özellikle sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı ve maske takma konusunda da gerekli şartların tam olarak yerine getirilmediğinin açıkca görüldüğü sokakların yanı sıra vatandaşların sosyal medya üzerinden paylaştıları görüntülere göre toplu ulaşım sisteminde de kurallara uyulmuyor.

Kent geneli vaka sayılarının rekor sevilere ulaşması Türkiye genelinde korona vakaları artışı gözlenen iller arasında üst sıralarda olan kentlerden Eskişehir'de, Valilik 65 yaş üstü için sokağa çıkma kısıtlaması kararı aldı. Ancak haftasonu havanın da iyi olması ile kent merkezinde sokakların dolup taştığı, alışveriş merkezlerindeki yoğunluğun halen devam ettiği gözlendi.

Daha öncede dikkat çektiğimiz Eskişehir'de sosyal mesafe kuralına bir çok yerde uyulmaması durumu bunca gelişmeye rağmen devam ediyor. Toplu ulaşım araçlarındaki yoğunluk ise ne yazık ki yetkili kurumlarca önlem alınmadığı sürece sonlandırılabilecek bir durum değil. Bunun yanında sokaklardaki yoğunluk ve maske takma konusunda vatandaşların dikkatli olması gerekiyor.

Sağlık bakanı tarafından sıkca hatırlatıldığı gibi gerekmedikçe kalabalık alanlara girmemek, ertelenebilecek etkinlikleri ertelemek özellikle mevsimsel olarak havaların soğuduğu ve hastalıkların arttığı dönemde önemli tedbirler.. Diğer tedbirler ise devlet ve yetkili kurumlarca alınabilecek önlemler.

 

 

2.689 okunma

Yorum Yap

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

22 Ağustos 2020 Cumartesi

KÜÇÜK ESNAF VE MAHALLE AVM SAVAŞI!

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

14 Nisan 2020 Salı

KORONA VİRÜS

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 420
 
yukarı