Artık SU BASMAYACAK! Nihayet Yolun Altında Çalışma Yapılıyor - Eskişehir Haberler

Artık SU BASMAYACAK! Nihayet Yolun Altında Çalışma Yapılıyor

Anasayfa / Güncel
Artık SU BASMAYACAK! Nihayet Yolun Altında Çalışma Yapılıyor

Eskişehir ticaretinin nabzının attığı ticaret bölgesinde her sağanak sonrası yaşanan su baskınları ile ilgili nihayet harekete geçildi. Her sağanak sonrasında su basan bölgede her yıl üst yapı çalışması yapılırken alt yapı eksiği konusunda bir türlü kapsamlı bir çalıma yapılmıyordu. Her sağanak sonrasında ise ticaretin nabzının attığı bölgede su baskınları maddi kayıplara neden oluyordu.

BÜYÜKŞEHİR’DEN TEKSAN’A YENİ YAĞMUR SUYU HATTI

Kent merkezi ve kırsal mahallelerde sorunsuz bir alt yapı için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdairesi (ESKİ), yoğun yağışlarda vatandaşları zor duruma düşüren Teksan girişinde yeni yağmur suyu hattı çalışmalarına başladı.

Kış aylarında vatandaşların sorun yaşamaması için hem kent merkezinde hem de kırsal mahallelerde yatırımlarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların yoğunlukla kullandığı ve alt yapısı sorunlu olan bölgelerde çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Teksan Sanayi Sitesi girişi 1. Cadde’de çalışmalara başlayan ESKİ ekipleri, 1000 mm betonerme borular ve 600 mm beton borular ile alt yapıyı güçlendiriyor. Çalışmalar kapsamında trafiğin kontrollü olarak sağlanacağını ifade eden ESKİ yetkilileri, çalışmaların en kısa sürede tamamlanması için ekiplerin yoğun bir mesai harcayacağını belirtti.

Özellikle sağanak yağışlarda çevre yolu köprülü kavşaktan gelen suları alt yapının kaldıramadığını ve sürekli olarak sorun yaşadıklarını ifade eden vatandaşlar, çalışmaların başlamasından büyük mutluluk duyduklarını belirttiler.

2.100 okunma

Yorum Yap

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

22 Ağustos 2020 Cumartesi

KÜÇÜK ESNAF VE MAHALLE AVM SAVAŞI!

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

14 Nisan 2020 Salı

KORONA VİRÜS

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 155
 
yukarı