Damacana Sorunu Çözülüyor - Eskişehir Haberler

Damacana Sorunu Çözülüyor

Anasayfa / Güncel
Damacana Sorunu Çözülüyor

Geçtiğimiz aylarda 14 yıllık damacanalarla Kalabak Suyu dağıtımı yapıldığının haberlerinin medyada yer almasından sonra başlayan Kalabak Suyu krizi şu zamana kadar hala çözülebilmiş değil.

Tarihi geçmiş damacanaların yıllardır sistemde dolaşmasının ortaya çıktığı SKANDAL sonrasında yapılan denetlemeler sonucu dolaşımdaki tarihi geçmiş damacanalar kullanımdan çıkarıldı. Damacanaların toplatılmasından sonra başlayan damacana krizi sonrasında Eskişehir Valiliği de konuyla ilgili soruşturma başlattı.

Yaşanar skandal sonrası geçen sürede sorun bugüne kadar hala tam olarak çözülebilmiş değil.

İstikbal Gazesinde yer alan habare göre Eskişehir Sucular Odası Başkmanı Gazi Kaya sorunun çözülmek üzere olduğu bilgsini paylaştı.

Eskişehir Sucular Odası Başkanı Gazi Kaya, Kalabak Suyu'ndaki sıkıntının çözülmek üzere olduğunu belirterek ayın 15'ine kadar sorun kalmayacağını ifade etti.

Kaya yaptığı açıklamada; "Yaklaşık iki ay gibi bir sürede 2015 yılına ait damacanaların ayrılmasından dolayı sıkıntı yaşadık. Sorunumuz en kısa sürede çözülmek üzere. Biz çok seri ayırdığımız için sıkıntı yaşadık. Yüzde 80 sıkıntılarımızı çözdük. Bu ayın 15'i gibi tamamen normale girer. Bir çok mahallemizde günlük su vermeye başladık." dedi.

Yaşanan sıkıntının 5 yılını dolduran damacanaların ayrılmasından kaynaklandığını belirten Kaya, "Tek bir firma yapıyor ve günlük 1500 üretimi var. Vatandaş haklı olarak bu süre içinde diğer sulara yöneldi pazarımıza farklı sular girdi. Ama halkımız Kalabak Suyu normale döndüğünde kaybettiğimiz pazarımıza geri dönecektir. Su fiyatlarında da değişiklik durumu şu an için söz konusu değil. Olmaması da gerekiyor çünkü pazarımıza çok farklı firmalar girdi." şeklinde konuştu.

13.912 okunma

Yorum Yap

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

22 Ağustos 2020 Cumartesi

KÜÇÜK ESNAF VE MAHALLE AVM SAVAŞI!

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

14 Nisan 2020 Salı

KORONA VİRÜS

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 468
 
yukarı