AFAD Muhtarlar İle İşbirliği Protokolü Yaptı - Eskişehir Haberler

AFAD Muhtarlar İle İşbirliği Protokolü Yaptı

Anasayfa / Güncel
AFAD Muhtarlar İle İşbirliği Protokolü Yaptı

AFAD ile Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu, mahalle ve köylerin afetlere daha hazır olması için işbirliği protokolü imzaladı. Protokol ile muhtarlar ve AFAD il müdürlükleri, afet risklerinin azaltılması, hazırlık ve gönüllülük gibi konularda karşılıklı yükümlülükler üstlendi. Böylece mahallelinin ve köylünün afet hazırlıklarına birebir dahil olmasının önü açıldı.

AFAD, sivil toplum ve kurumlarla yaptığı işbirliklerine bir yenisini ekledi. Mahalle ve köylerdeki kamu temsilcisi olan muhtarlarla önemli bir ortaklığa gitti. Yapılan protokol ile hem muhtarların afet bilinci eğitimlerine ve dokümanlarına hem de AFAD’ın mahallelilere ulaşması kolaylaştı. Yerel toplulukların afet risk azaltmaya, hazırlığa ve gönüllülüğe katılmasının yolu açıldı

Üstlenilen Yükümlülükler Önemli Fayda Sağlayacak

Protokole göre AFAD, muhtarlara afet bilinci eğitimleri verecek, farkındalık toplantıları düzenleyecek ve risk azaltma çalışmalarının mahalleli tarafından kabulüne çalışacak. Muhtarlar ise mahalleliyi AFAD Gönüllülüğüne teşvik edecek, yerel tehlikelerin tespitine öncülük edecek, mahallelinin çalışmalara katılımını sağlayacak.

Muhtarlıklar, Afete İlişkin Tüm Dokümanları İlk Elden Mahalleliye Ulaştıracak

Protokolün maddeleri arasında, mahallelinin ve köylünün afete ilişkin dokümanlara kolay ulaşmasını içeren kısımlar da yer alıyor. Buna göre muhtarlıklarda, afet sigortasına, bina risk tespitine ve AFAD’ın yayınlarına dair afişler, broşürler ve dokümanlar her daim bulunacak. Böylece köylü ve mahalleli, kafasındaki soru işaretlerine dair detaylı cevaplara muhtarlıklar aracılığıyla da ulaşabilecek.

1.431 okunma

Yorum Yap

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

20 Nisan 2020 Pazartesi

Burası MALIÇ, SÜLELER...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

24 Mart 2020 Salı

MUAMMER KARAMAN KONUŞUYOR!

9 Mart 2020 Pazartesi

8 MART İŞİN PROTOKOLÜ...

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 229
 
yukarı