Eskişehir’de Sosyal Mesafeye UYAN YOK - Eskişehir Haberler

Eskişehir’de Sosyal Mesafeye UYAN YOK

Anasayfa / Güncel
Eskişehir’de Sosyal Mesafeye UYAN YOK

Son günlerde kentimizde ve ülke genelinde corona virüsüne yakalanan hasta sayısında artış yaşanırken bir çok yerde ne yazık ki sosyal mesafe kurallarına uyulmaması endişe verici boyutlara ulaşmış durumda.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca paylaştığı bir fotoğrafla "Bu kalabalığa sağlam giren, hasta çıkar" diyerek vurdumduymazlığı sert şekilde sosyal medya hesabı üzerinden eleştirdi.

Eskişehir'de pandemi sürecinin başlağı günden bugüne kadar ne yazık ki başta yerel yönetimler olmak üzere bazı kurumların gevşek davrandıklarına sık sık şahit olduk. Özellikle toplu ulaşım sisteminde sefer sayılarının azaltılmış olması geçtiğimiz aylarda da toplu ulaşım araçlarında yoğunluk yaşanmasına neden olmuş hatta bu durum ulusal mecralarda da haber olarak yayınlanmıştı.

Geçtiğimiz gün bizlerde Eskişehir Tüvtürk araç muayene istasyonununda yaşananları sizlerle paylaşmıştık. Sosyal mesafenin öncelikle hiçe sayıldığı, bir araçtan inen ve diğer araca binen görevlilerin hem kendileri hem de vatandaşların sağlığını tehlikeye düşüren uygulamalara dikkat çekmiştik.

Önceki günde bir vatandaş sosyal medya hesabında pandemi önceki balık istifi yolcu taşıdğına sık sık şahit olduğumuz Estram da benzer görüntüleri paylaştı ve tepki gösterdi.

En son verilere göre kentimizde hasta sayısı artmaya devam ediyor.  Çeşitli yeni tedbirler konusunda kararlar alınırken göz göre göre yaşanan bu gibi durumlara hastalığın yayılmasına adeta çanak tutuyor.

Vatandaşın sağlığı, başta sağlık çalışanları olmak üzere bu konuda mücadele veren tüm kurumların emeklerine de saygısızlık gösterilerek halk sağlığını bu kadar kolay hiçe sayılmasına son verilmesi gerekiyor.

Avrupada sonbahar ile başlayan ikinci dalganın kentimiz de de yaşanmaması için tüm kurumlar üzerine düşen görevi yerine getirmeli.

Yaklaşık 14-15 yıl boyunca Eskişehirlilerin sağlığını hiçe sayarak kullanılması yasak damacanalarla su dağıtılmasından çok daha tehlikeli olan bu duruma karşı bari SESSİZ KALMAYIN...

 

3.971 okunma

Yorum Yap

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

22 Ağustos 2020 Cumartesi

KÜÇÜK ESNAF VE MAHALLE AVM SAVAŞI!

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

14 Nisan 2020 Salı

KORONA VİRÜS

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 563
 
yukarı