Eskişehir’de Alıştığımız Görüntüler - Eskişehir Haberler

Eskişehir’de Alıştığımız Görüntüler

Anasayfa / Güncel
Eskişehir’de Alıştığımız Görüntüler

Eskişehir'de bir çok konuda olduğu gibi alt yapı konusunda da çalışmalar gözboyamadan öteye gitmiyor. Bu yüzden her yağmurda yaşanan görüntüler bugün yine yaşandı.

Bazı bölgelerde altyapı hizmeti yok, bazı bölgelerde bakım yok. Bu durum da bir çok bölgede durduk yere patlayan borularla kendini gösteriyor. Daha yeni atılan asfaltlar bu kendi kendine patlamaya devam eden borular yüzünden kazılmak durumunda kalınıyor. Hatta durum bazı bölgelerde öyle vahim ki aynı sokakta farklı zamanlarda neredeyse 10 metre arayla patlamalar meydana geliyor. Vatandaşın belediyeye parasını ödediği asfalt bu patlamalardan nasibini alıyor, bozulan alanlar aylarca tamir de edilmiyor çoğu zaman..

Geçtiğmiiz dönemde Mustafa Kemal Atatürk Caddesine uzun zaman sonra üst yapı çalışması yapılmıştı. Çalışmadan tam bir gün sonra tam Eski Hava Hastanesinin köşesinde Ercan Sokak kesişiminde patlama meydana gelmiş ve daha bir iki günlek asfalt kazılmıştı. Tabii bu durum bir çok yerde sık sık yaşanmaya devam ediyor.

Bunların yanında bazı bölgelerde alt yapı hizmeti yok. Bazı bölgelerde gerekli bakımlar yapılmıyor. Yaşanan görüntüler ise neredeyse hep aynı noktalarda.

Geçtiğimiz haftalarda Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından gönderilen basın bültenin başında "Eskişehir Kışa Hazırlanıyor" yazısını görünce bu gibi çalışmalar yapıldığını düşünerek bülteni okumak için açmıştık. Ancak bu konularda bir çalışma değil, kış için yetiştirilen çiçeklerle ilgili bilgiler veriliyordu.

Dün yaşanan baskınların yanında, bazı noktalarda trafik ışıklarında muhtemelen kısa devre nedeniyle sorunlar yaşandı ve yine tramvay seferleri durdu. 

Özellikle kent ticaretinin döndüğü Teksan, Estim, Emko, Kobi Organize gibi alanlarda yine benzer görüntüler yaşandı. Bazı işyerlerini su bastı. Sosyal medya üzerinden vatandaşlar tepkilerini ifade ettiler.

Neredeyse her yağmurda bu görüntülerin yaşandığı bölgede ise akılda kalan belediyenin geçtiğmiz aylarda burada yaptığı üst yapı çalışmaları vardı. Bu çalışmalar her yıl yapılıyor ancak alt yapı için kalıcı bir çözüm hala bulunabilmiş değil.

 

3.734 okunma

Yorum Yap

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

22 Ağustos 2020 Cumartesi

KÜÇÜK ESNAF VE MAHALLE AVM SAVAŞI!

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 639
 
yukarı