Sosyal Medyada Gündeme Gelince ÇALIŞMA BAŞLATILDI - Eskişehir Haberler

Sosyal Medyada Gündeme Gelince ÇALIŞMA BAŞLATILDI

Anasayfa / Güncel
Sosyal Medyada Gündeme Gelince ÇALIŞMA BAŞLATILDI

Sosyal medyada Abdullah Yeşilkaya tarafından gündeme getirilen Cumhuriyet Bulvarındaki kötü görüntü ile ilgili yayın ses getirdi ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yıllardır görmezden gelinen bölgede çalışma yaptı. Çalışmalar sonrasında bölgedeki kötü görüntü yerine daha temiz ve modern bir görüntüye bıraktı.

Vatandaşların tepkilerini ifade etmelerinin ve basının aslında sorunların üzerine samimi şekilde gitmesinin ne kadar etkili olduğunun bir örneği olan çalışma aslında konuların gündeme taşınması sonrasında yetkili kurumların buna karşı duyarsız kalamayacağını da gösteriyor.

CUMHURİYET BULVARI’NDA ORTA REFÜJ MODERN BİR GÖRÜNÜME KAVUŞUYOR

Yaz ayları boyunca kendi seralarında yetiştirdiği rengarenk çiçekler ile cadde ve bulvarları çiçek bahçesine çeviren Büyükşehir Belediyesi, bir yandan da yenileme çalışmalarına devam ediyor.

Türkiye’de birçok yerel yönetimin aksine dışarıdan çiçek veya bitki almak yerine kendi seralarında üretim gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, yaz boyunca caddeler, bulvarlar ve sorumluluk alanında bulunan parkları rengarenk çiçeklerle süsledi. Bir yandan kış için çiçek ve bitki üretim çalışmalara başlayan ekipler, bir yandan da kent merkezinde yenileme çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi ile Park ve Bahçeler Dairesi’ne bağlı çalışan ekipler, Cumhuriyet Bulvarı Alpu Kavşağı güzergahında orta refüj ve tretuvarlarda yenileme çalışması gerçekleştiriyor.

Orta refüjün tamamen yenilendiğini ve bitki dikimi çalışmalarının başladığını belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, tretuvar yenileme çalışmalarının da devam ettiğini ifade ettiler.

 

4.413 okunma

Yorum Yap

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

22 Ağustos 2020 Cumartesi

KÜÇÜK ESNAF VE MAHALLE AVM SAVAŞI!

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

14 Nisan 2020 Salı

KORONA VİRÜS

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 248
 
yukarı