TÜVTÜRK’e Korona Uğramıyor mu? - Eskişehir Haberler

TÜVTÜRK’e Korona Uğramıyor mu?

Anasayfa / Güncel
TÜVTÜRK’e Korona Uğramıyor mu?

Tüvtürk istasyonunda ne randevu saatlerine uyuluyor, ne de pandemi kurallarına. Sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı gibi uygulamalar adeta koronaya davetiye çıkarıyor.

Pandemi sürecinde, önlemler arasında araç muayene işlemleri de durdurulmuştu. Yeni normal sürecinde ise korona tedbirlerine, maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyularak tekrar araç muayeneleri başladı.

Ancak Eskişehirde yıllar önceki kapasitesiyle hizmet vermeye devam eden, Eskişehir Tüvtürk Muayene istasyonu artan araç sayısına göre kapasitesini yıllar içinde artırmayınca yığılmalar da kaçınılmaz hale gelmiş oldu.

Online sistem ya da çağrı merkezi ile alınan Randevu saatlerine uyulmadığı gibi müşteri bekleme alanları vs gibi konularda da yetersiz kalınınca pandemi kuralları tamamen esnetilmiş görünüyor.

Yığılma nedeniyle istasyonun otopark alanı yetersiz geldiği için alanın dışındaki toprak alanda araçlar bekletiliyor. Alınan randevu saatinde kesinlikle muayene olmak mümkün görünmüyür. Bilgisine başvurduğumuz yetkili de randevu saatinden en erken 1 saat sonra araç muayene işleminin başlatılabildiğini ifade etti. Elbette bu süreçteki yığılma sonucunda da, sosyal mesafe ile ilgili sözde alınmış önlemler, sadece yazı ve çizgilerden ibaret olan alanlar yerine insanlar birkaç tane bankta dipdipe bekliyorlar.

Araçları teslim alan görevlilerin bir bölümünde maske yok, yada maskeleri çenelerinde. Görevliler hiçbir ekstra önlem almaksızın bir araçtan inip diğer araca biniyorlar. Virüse yakalanmış bir kişinin buraya gelmesinden sonra virüsün yayılmaması neredeyse imkansız gibi görünüyor.

İstasyon yetkilisi kendilerinin de bundan dolayı tedirgin olduklarına ancak randevu gibi işlemlerin merkezden yapıldığını ifade ediyor. Sizi çağrı merkezine yönlendiriyor. Uzun bir bekleme sonrasında ulaştığınız çağrı merkezi görevlisi ise istasyon yetkilisi ile görüşmek gerektiğini söylüyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı çağrı merkezi yetkilisi ise bununla ilgili dilekçe yazmanızı söylüyor.

Öncelikle yıllar önceki Eskişehir’deki araç sayısına yeterli şekilde hizmet verebilen alan, Eskişehirdeki kayıtlı araç sayısının ciddi olarak artmış olmasına rağmen hala aynı kapasite ile hizmet veriyor. Yıllar önce aynı alanda 2-3 araç alınırken yoğunluk nedeniyle aynı bantta 5 araca kadar sıralandığı görülüyor. Muayene için eski zamandaki kadar araca vakit ayrılmıyor gibi bir görünüyor.

Uzun süredir vatandaşlarında tepki gösterdiği ücret artmış ancak verilen hizmet kalitesi eskisinden daha vasat görünüyor.

Özellikle pandemi kurallarının aleni olarak çiğnendiği görülen bu alan ile ilgili kim denetleme yapacak? Kim bu fütursuzca vatandaşların adeta istif halinde bekletildiği virüse davetiye çıkarılmasına kim dur diyecek?

Bizim telefon görüşmeleri yapmamız sonrası yanımıza gelen vatandaşlarda başka sorunlara dikkat çektiler. Kışın soğukta, yağmurlu hava yağmur altında bekletiyorlar bizi…

Vatandaştan bu kadar ücret alıp vatandaşın mecburen alternatif olarak gidebileceği başka istasyon olmamasının da avantajını bu şekilde kullanan Tüvtürk’ün TEKELİNİ kim ne zaman kıracak?

Randevu işlemi yapılan alanda en fazla 6 kişi girilebileceği ifade ediliyor. Yazılı uyarıda bu yazmasına karşın içeride 4 vezne mevcut, bunun yanında yıllar sonra içeriye konulmuş otomatlardan alışveriş yapanlar var. Bunun yanında randevusu ile vezneden işlem yapmak için numaratör önünde bekleyenler var..

 

3.649 okunma

Yorum Yap

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

22 Ağustos 2020 Cumartesi

KÜÇÜK ESNAF VE MAHALLE AVM SAVAŞI!

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

14 Nisan 2020 Salı

KORONA VİRÜS

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 480
 
yukarı