Pis Kokunun Nedeni BU MU? - Eskişehir Haberler

Pis Kokunun Nedeni BU MU?

Anasayfa / Güncel
Pis Kokunun Nedeni BU MU?

Eskişehirde kronik hale gelmiş olan koku ile gelen tepkiler ne yazık ki işe yaramıyor. Alpu Yolundaki Arıtma Tesislerinin, Şeker Fabrikasının, Kent merkezinde bazı noktalardaki giderlerden gelen kokunun şu zamana kadar onca tepki olmasına rağmen giderilmesi adına tek bir adım atılmış değil.  Son günlerde bu kokuya yeni bir koku daha eklendi gibi. Öylesine ağır bir koku ki dayanılır gibi değil. Koku ile ilgili vatandaşların tepkileri üzerine Eskişehir Büyükşehir Belediyesi de sosyal medya hesaplarından bir açıklama yayınlayarak kokunun kaynağının Şeker Fabrkası olduğu kendilerinin bu konuda yetkisi olmadığı ifade edildi.

Ancak dün bize ulaşan ve yine eskisehirdenhaberler.com sitesine de ulaşan görüntülere göre kokunun nedeninin Muttalip da dökülen ve son günlerde yanmaya başlayan madde olduğu iddia edildi.

Eskişehir Tepebaşı Muttalip 233 Ada 4 Parselde yer aldığının ifade edildiği alanla ilgili gelen görüntülerde bölgeye yığılmış olan maddeler ve yanma görünütüleri yer alıyor.

Eskisehirdenhaberler.com internet sitesinde şu bilgiler verildi

Son günlerde Eskişehir'de bazı mahallelerde hissedilen kötü kokunun kaynağının Muttalip Emirler Mahallesine Kurban Bayramı haftasında dökülen ve 10 gün önce kendiliğinden yanmaya başlayan, ne olduğu henüz anlaşılamayan madde olduğu ileri sürüldü.

DÖKÜM YAPANLARA KAMYONLARIN BAĞLANMASI DA MANİ OLAMADI!

Elde edilen bilgilere göre; Kurban Bayramı haftasında Tarım İl Müdürlüğüne ait bir meranın 2-3 dönümlük bölümüne kamyon kamyon ne olduğu bilinmeyen madde dökülmeye başlandı. Mahalle muhtarı Süleyman Uyarer'in olaydan haberdar olması üzerine, maddeyi dökenlerle irtibata geçildi. Dökümü gerçekleştiren firma yetkilisi döktükleri şeyin bir çeşit gübre olduğunu ileri sürdü. Dökümlerin devam etmesi üzerine Tarım İl Müdürlüğü, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü de olaya müdahil oldular. Jandarmanın döküm yapan kamyonları bağlamasına rağmen dökümlerin bir türlü sonu gelmedi. Ve dökülen maddeler 55-60 dönümlük bir alanı kapladı, yüzlerce kamyona ulaştı.

10 GÜN KADAR ÖNCE MADDE YANMAYA VE PİS BİR KOKU YAYILMAYA BAŞLADI

Dökümün üzerinden yaklaşık 60 gün geçtikten sonra ne olduğu henüz bilinmeyen (ya da kamuoyuna açıklanmayan) maddeler kendiliğinden yanmaya başladı. Bu maddeyi yiyen küçükbaş hayvanların bazılarının öldüğü gözlendi. Dahası ne olduğu bilinmeyen madde yanmaya başladıktan sonra başta Muttalip olmak üzere, rüzgarın yönüne göre Eskişehir'in doğusundaki ya da batısındaki mahalleleri yanık leş kokusunu andıran çok bir pis koku sarmaya başladı. Şikayetler arttı. Eskişehir Valiliği, Emirler Mahallesi ile birlikte çevredeki mahalle muhtarlarının şikayetleri üzerine olayla ilgili soruşturma başlattı.

Şimdi tüm Eskişehir, Eskişehir'in verimli ovalarından biri olan Muttalip Ovasına, son günlerde yanmaya ve yanmayla birlikte çok kötü bir koku salmaya başlayan maddenin ne olduğunu, kimin döktüğünü, bu maddeyle birlikte yaydığı kokunun ne zaman ortadan kaldırılacağını merak ediyor. (EH)

 

5.877 okunma

Yorum Yap

2 Kasım 2020 Pazartesi

İzmir’de Can Kaybı Artıyor!..

31 Ekim 2020 Cumartesi

CADILAR BAYRAMI!

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

22 Ağustos 2020 Cumartesi

KÜÇÜK ESNAF VE MAHALLE AVM SAVAŞI!

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 587
 
yukarı