Vali Erol Ayyıldız’ın 1 Ekim Yaşlılar Günü Mesajı - Eskişehir Haberler

Vali Erol Ayyıldız’ın 1 Ekim Yaşlılar Günü Mesajı

Anasayfa / Güncel
Vali Erol Ayyıldız’ın 1 Ekim Yaşlılar Günü Mesajı

Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran en değerli varlıklarımızdır. Onlar, yaşanmışlıklarıyla geçmişimiz; örnek aldığımız tecrübeleriyle geleceğimizdir.

Bizim medeniyetimizde yaşlılara hürmet, sevgi ve hizmet vardır. Bizler yaşlılarımızı, içerisinde yaşadığımız toplumun “bereket unsurları” olarak görüyoruz. Şeyh Edebali’nin “Ananı, atanı say; bereket büyüklerle beraberdir.” sözü kadim medeniyetimizin kilit taşlarından birisidir. Bizler bu anlayışı yaşamakta kararlıyız.

Yaşlılarımız milletimizin onurudur. Onlara sahip çıkmak ve onlarla ilgilenmek tüm toplum bireylerinin vatandaşlık görevidir. Büyüklerine sahip çıkan toplumlar, medeniyeti yakalamış toplumlardır. Kovid-19 salgını süresince yaşlılarına sahip çıkan, onların mağdur olmaması için her türlü tedbiri alan devletimiz ve milletimiz alicenaplığın en güzel örneğini sergilemiştir.

Millî değerlerimizin ve kültürümüzün taşıyıcısı olan yaşlılarımıza hak ettikleri saygıyı ve sevgiyi göstermek, onların toplumsal yaşama aktif olarak katılımlarını sağlamak; sosyal, kültürel ve ekonomik haklara sahip olarak yaşamalarını temin etmek; kişi, kurum ve devlet olarak hepimizin ortak görevidir. Unutmayalım ki bizler yaşlılara gösterdiğimiz hürmetle genç kuşağa örnek olmayı başardığımız ölçüde, yaşlandığımızda saygıyı hak edebileceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle toplumumuzu bugünlere ulaştıran tüm yaşlılarımızın “1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü”nü kutluyor; sağlık, esenlik ve mutluluk diliyorum.  

2.900 okunma

Yorum Yap

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

22 Ağustos 2020 Cumartesi

KÜÇÜK ESNAF VE MAHALLE AVM SAVAŞI!

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

14 Nisan 2020 Salı

KORONA VİRÜS

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 481
 
yukarı