“19 Eylül Gaziler Günü” Dolayısıyla Vali Ayyıldız, Gazileri Makamında Kabul Etti - Eskişehir Haberler

“19 Eylül Gaziler Günü” Dolayısıyla Vali Ayyıldız, Gazileri Makamında Kabul Etti

Anasayfa / Güncel
“19 Eylül Gaziler Günü” Dolayısıyla Vali Ayyıldız, Gazileri Makamında Kabul Etti

Vali Erol Ayyıldız, “19 Eylül Gaziler Günü” programı kapsamında, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Ertuğrul Özkütük, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Hacı Şahin ve beraberlerindeki heyeti, makamında kabul etti.

Vali Ayyıldız, “Bugün, bu güzel vatan topraklarında huzur, mutluluk ve refah içerisinde yaşıyorsak, bunu; vatan toprağını canından kutsal sayan, haklarını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz, övgünün en güzelini, saygının en yücesini hak eden aziz şehitlerimize, kahraman gazilerimize borçluyuz.” dedi.

Nazik ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Ayyıldız, “Bugün ‘19 Eylül Gaziler Günü’ ve hepinizin malumudur ki, bugün Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Sakarya Zaferi’nden sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mareşallik rütbesi ve Gazilik unvanı verilişinin 99’uncu yıl dönümüdür. Bugün aynı zamanda Gaziler Günü olarak kutlanmaktadır.” şeklinde konuştu.

Tarihe adını altın harflerle yazdıran şehitlerimiz ile gazilerimizin hatıralarını yüceltmek, onları minnet ve şükranla anmanın milli bir görev olduğuna dikkat çeken Vali Ayyıldız, “Gazilerimiz vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir.  ‘Sevgisi imandan sayılan vatan’ uğruna gövdelerini siper eden gazilerimiz hepimizin rol modelidir. Şehitlik ve gaziliğin değerler dünyamızdaki iki nadide güzellik olduğunun idrakiyle, devletimizin özellikle son yıllardaki, şehit yakınları ve gazilerin haklarında iyileştirmeye yönelik çalışmalar yapması bu hususta elbette sevindirici gelişmelerdir. Sizlerin keder ve sevinçlerinizi paylaşmak, Eskişehir Valiliği olarak bizim için ayrı bir onurdur. Yalnız şunu özellikle ifade etmek isterim ki şehit ve gazilerimiz için ne yapabildiysek bunları bir lütuf olarak görmek haddimiz değil, bu uğurdaki bütün çabalarımız ancak şehit ve gazilerimize olan minnet ve şükran duygularımızın bir ifadesidir.” diye konuştu.

Ziyareti kabulden dolayı Vali Ayyıldız’a teşekkürlerini ileten Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Özkütük de, vatan müdafaası için üzerlerine düşen bir görev varsa yapmaya hazır olduklarını kaydetti. Türk Milletinin birliğini, beraberliğini ve kardeşliğini kimsenin bozamayacağını belirten Başkan Özkütük, şehit aileleri ve gazilerin her zaman yanlarında olan Sayın Valimize, tüm kamu kurum ve kuruluşlarına teşekkür etti.

 

4.014 okunma

Yorum Yap

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

22 Ağustos 2020 Cumartesi

KÜÇÜK ESNAF VE MAHALLE AVM SAVAŞI!

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 879
 
yukarı