Şehit Ailelerine ve Gazilere Devlet Övünç Madalyaları Törenle Takdim Edildi - Eskişehir Haberler

Şehit Ailelerine ve Gazilere Devlet Övünç Madalyaları Törenle Takdim Edildi

Anasayfa / Güncel
Şehit Ailelerine ve Gazilere Devlet Övünç Madalyaları Törenle Takdim Edildi

11 şehit ailesi ve gazilere,  ‘Devlet Övünç Madalyası’ ve ‘Berat’ takdiminde bulunuldu.

Devlet Övünç Madalyaları Tevdii törenine;  Vali Erol Ayyıldız, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Atilla Gülan, Eskişehir Milletvekili Dr. Arslan Kabukçuoğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İbrahim Arslan, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Osman Soydal, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, Vali Yardımcıları, askeri ve mülki erkan, şehit aileleri, gaziler ve yakınları katıldı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde gazilere ve şehit ailelerine teslim edilmek üzere Eskişehir Valiliğine gönderilen Devlet Övünç Madalyaları ve Beratlarının Tevcihi Töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından şehitlerimiz için dua edildi.

 ‘Devlet Övünç Madalyaları’ ve ‘Beratları’ takdim edilecek şehit aileleri, gaziler ve onların yakınlarıyla bir araya gelmenin onurunu ve gururunu yaşadığını dile getiren Vali Ayyıldız, tören sırasında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünün  korunmasına, devletimizin yüceltilmesine, üstün gayretleri ve fedakârlıklarıyla katkıda  bulunan malul gazilerimiz ile vatan ve mukaddesat uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimizin yakınlarına ‘Devlet Övünç Madalyaları’ ile ‘Beratlarını’ tevcih etmek üzere toplanmış bulunmaktayız.

Sizlerin şahsında tüm şehit ve gazilerimizi de anmak için düzenlenen bu anlamlı törene katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.

Bizler şehit ailelerimizle ve gazilerimizle bir arada olduğumuz her ânı, zaman dilimlerinin en güzeli ve en kıymetlisi olarak görüyoruz. Çünkü sizler gerçekten bir arada olunacak, bir arada olunduğunda da şeref duyulacak şehit ve gazilerimizin emanetlerisiniz.

Sizler vatanımızı ve milletimizi bölme, devletin sinir uçlarını sinsice ele geçirerek millete darbe yapma, yurt içinde ve yurt dışında devletimizin menfaatlerini zaafa uğratma gibi bölücü ve hain emeller güden PKK, FETÖ, DHKP-C ve DAEŞ başta olmak üzere millî birliğimize, kardeşçe yaşama irademize ve yeniden tarihindeki ihtişama yakışır büyük ülke olma ülkümüze kasteden bölücü şer odaklarına karşı kahramanca mücadele veren şehitlerimizin yakınları ve malul gazilerimiz olarak bu övünç madalyalarına Sayın Cumhurbaşkanımız ve onun nezdinde Türk milleti tarafından layık görülen kişilersiniz.

Bugün vatan için, milletimiz için canlarını ortaya koyan değerli insanların, onların ailelerinin ve hepimizin gurur günüdür. Şehitlik, gazilik veya malul gazilik Türk milleti için daima büyük bir onur olmuştur. Bu onur aynı zamanda herkese nasip olmayan kutlu bir makamdır.

Hepimiz sizlerin gururunu bir arada yaşıyoruz. Sizler ‘Vatan sağ olsun diyerek!’ bu ülke, bu millet için en büyük fedakârlığı gösteriyorsunuz.

Bugün Sayın Cumhurbaşkanımız adına sizlere tevcih edeceğimiz bu madalya ve beratlar milletimiz için çok büyük anlamlar taşıyor. Lütfen bunları kabul ederken devletimizin ve milletimizin size duyduğu derin sevgi, saygı ve minnettarlığın da bir nişânesi olarak kabul edin.

Bu vesile ile geçmişten günümüze ahirete irtihal etmiş tüm şehitlerimizi bir kere daha rahmet ve minnetle anıyor, kıymetli gazilerimiz ile malul gazilerimize şifalar ve uzun ömürler diliyor; sizleri saygı ve muhabbetle selâmlıyorum.”

Konuşmasının ardından Vali Ayyıldız, 11 şehit ailesi ile gazilerimize Devlet Övünç Madalyaları ve beratlarını takdim etti.

2.558 okunma

Yorum Yap

24 Eylül 2020 Perşembe

İL MÜFTÜLÜĞÜNDE VEDA PROGRAMI

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

20 Nisan 2020 Pazartesi

Burası MALIÇ, SÜLELER...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

24 Mart 2020 Salı

MUAMMER KARAMAN KONUŞUYOR!

9 Mart 2020 Pazartesi

8 MART İŞİN PROTOKOLÜ...

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 480
 
yukarı