En Azından ZABITI ESKİ Gibi Değil! İŞİ SIKI TUTUYOR - Eskişehir Haberler

En Azından ZABITI ESKİ Gibi Değil! İŞİ SIKI TUTUYOR

Anasayfa / Güncel
En Azından ZABITI ESKİ Gibi Değil! İŞİ SIKI TUTUYOR

Eskişehir'de geçtiğimiz ay ortaya çıkan tarihi geçmiş damacanaların yıllardır Eskişehirlileri dağıtıldığı damacana skandalı sonrasında ESKİ Genel Müdürü istifa ettirilmişti.  Yıllarca vatandaşlara dağıtılan suların damacanalarının tarihinin eski olması ile yaşanan halk sağlığının tehlikeye atılmasının sorumluluğunu kimse üstüne almazken kontrolsüz şekilde yıllarca süren skandal uygulama ile ilgili kimse sorumluluğu üstüne almıyor.

Zabıta Görevinin Başında Denetimleri sıklaştırdı. ESKİ de yaşanan skandal sonrası acaba EBB diğer kurumları da böyle mi çalışıyor diye düşünen vatandaşlar Zabıtanın sıkı denetimlerini görünce her kurum böyle değilmiş diye rahat nefes aldı.

ZABITA EKİPLERİ TRAMVAYLARDA DENETİMLERİ ARTTIRDI

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi kararlılıkla uygulamaya devam ettiği Koronavirüs ile Mücadele Eylem Planı kapsamında, bir yandan İçişleri Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde yürütülen denetimlere katılırken, bir yandan da kendi denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Pandemi döneminin başından itibaren, hastalığın yayılmasını önlemek amacıyla sıkı bir mücadele veren Büyükşehir Belediyesi, kontrollü sosyal hayatla ilgili olarak vatandaşları uyarmaya devam ediyor. Yoğunluğun yaşandığı bölgelerde vatandaşları fiziksel mesafe, maske ve hijyen konusunda bilinçlendirmeye devam eden zabıta ekipleri, İçişleri Bakanlığı’nca gerçekleştirilen denetimlere de özel olarak katılıyor. Ayrıca toplu taşıma araçları, servisler ve taksilerde de denetimler gerçekleştiren ekipler, son günlerde tramvaylardaki denetimlerini yoğunlaştırdı. Yoğunluğun yaşandığı hatlarda ESTRAM görevlileri ile birlikte tramvaylara binerek vatandaşları maske ve mesafe konusunda uyaran ekipler, bir yandan da araçlarda bilet kontrolü gerçekleştirerek, biletsiz binen yolculara Kabahatler Kanunu çerçevesinde işlem yapıyorlar.

Eskişehir’de vaka sayılarının her geçen gün arttığına dikkat çeken zabıta ekipleri, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun almış olduğu ‘Ev dışında her yerde maske takma zorunluluğunu’ da vatandaşlara özellikle hatırlatıyor. 

3.761 okunma

Yorum Yap

14 Eylül 2020 Pazartesi

SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMAYIN

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

22 Ağustos 2020 Cumartesi

KÜÇÜK ESNAF VE MAHALLE AVM SAVAŞI!

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

14 Nisan 2020 Salı

KORONA VİRÜS

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 3008
 
yukarı