Damacana Skandalına Böyle Açıklama Gelmedi: Aracın Dışı Yenilenecek - Eskişehir Haberler

Damacana Skandalına Böyle Açıklama Gelmedi: Aracın Dışı Yenilenecek

Anasayfa / Güncel
Damacana Skandalına Böyle Açıklama Gelmedi: Aracın Dışı Yenilenecek

Eskişehirde son bir aydır damacana kaynaklı su dağıtımı konusunda yaşanan sıkıntılar hala çözülebilmiş değil. Bu sırada önceki gün Hamamyolu üzerinde su tankerini gören bir vatandaşın çektiği fotoğaflar sosyal medya üzerinde paylaşılınca olay oldu. Kalabak Suyuna ulaşma konusunda sıkıntı yaşayan vatandaşlar tanker ile su dağıtıldığı yorumunu yaparken bazı sosyal medya kullanıcıları ise su dağıtımında kullanılan tankerin dış gürüntüsüne tepki göstererek sağlıksız olabileceğini yönünde yorumlar yaptılar.

Sosyal medya üzerinde kısa sürede paylaşılan ve yorumlanan fotoğraflar internet medyasının da gözünden kaçmadı. Gündem olan fotoğraf ve tanker hakkında Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin günlerce Damacana skandalında sessiz kalmayı tercih etmesinin aksine Odunpazarı Belediyesi yazılı bir açıklama yayınlayarak kamuoyunu bilgilendirmeyi tercih etti.

Açıklamada Odunpazarı Belediyesinin itibarının zedelenmeye çalışdılğı iddia edilirken Tankerin dışı ile ilgili de yenileme çalışmaları başlatıldığı belirtildi.  

Yapılan açıklamada tanker ile belediye birimlerine uzun süredir su taşıması yapıldığı ifade edildi. Uzun yıllardır kullanılan bu tanker konusunun ilk kez dikkat çekmesi ve sosyal medya da gündeme oturması Kalabak Suyu dağıtımında yaşanan sıkıntının vatandaşları nasıl etkilediğinin de bir göstergesi.

Odunpazarı Belediyesinin yaptığı açıklama şu şekilde:

15.09.2020 Salı Günü, sosyal medya hesaplarından paylaşılan; bazı internet sitelerinde yer alan, Belediyemize ait su tankeri ile ilgili haber ve görüşler gerçeği yansıtmamaktadır. Yapılan yorum ve haberlerdeki, bu tankerle hemşehrilerimize su dağıtımı yapıldığı iddiaları asılsız olup, Belediyemize ait bu su tankeri ile yine belediyemize ait birimlere su taşınmaktadır.

Söz konusu tanker, su taşıma özelliğine uygun olarak, uzun yıllardır belediyemizin birimlerine su taşımakta kullanılmaktadır. Su taşıma tankerimizin fotoğrafı, Hamamyolu Caddesi’nde çekilmiştir. Hamamyolu Caddesi’nde de belediyemize ait işletmeler bulunmaktadır. Fotoğraf çekildiği sırada da bu işletmelere su dağıtımı yapılmaktadır. Burada iddia edildiği gibi hemşehrilerimize su dağıtımı yapılmamaktadır. Üstelik su taşıma tankerimiz düzenli olarak temizlenmekte ve analizleri yapılmaktadır. Tankerin dışı ile ilgili de yenileme çalışmaları başlatılmıştır.

Dolayısı ile sosyal medya sayfalarında paylaşılan fotoğraf ve yorumlar ile internet sitelerinde yer alan haberler, gerçeği yansıtmamaktadır. Yapılan bu yanlı paylaşım ve haberler ile de Odunpazarı Belediyesi’nin itibarı zedelenmeye çalışılmaktadır.

Halk sağlığı; katılımcı, halkçı ve sosyal demokrat bir anlayış ile yönetilen Odunpazarı Belediyesi’nin her zaman birincil önceliği olmuştur. Odunpazarı Belediyesi olarak, ideallerimizden taviz vermeden; çalışmalarımız bu yönde sürdürmeye devam edeceğiz. Kamuoyunun ve basının bilgisine sunarız.   

 

3.207 okunma

Yorum Yap

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

20 Nisan 2020 Pazartesi

Burası MALIÇ, SÜLELER...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

24 Mart 2020 Salı

MUAMMER KARAMAN KONUŞUYOR!

9 Mart 2020 Pazartesi

8 MART İŞİN PROTOKOLÜ...

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 317
 
yukarı