Kış Hazırlıkları Çiçeklerle Sınırlı KALMASIN: Yağışlar Başlamadan - Eskişehir Haberler

Kış Hazırlıkları Çiçeklerle Sınırlı KALMASIN: Yağışlar Başlamadan

Anasayfa / Güncel
Kış Hazırlıkları Çiçeklerle Sınırlı KALMASIN: Yağışlar Başlamadan

Eskişehirin su ile imtihanı bitmiyor. Yazın ayrı sorun, kışın ayrı sorun yaşanıyor. Özellikle yoğun yağışlı zamanlarda gerek tıkalı giderler yüzünden, gerek kronik sorunlu alanlar nedeniyle pek çok noktada vatandaşlar mağdur oluyorlar.

Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz gün yaptığı basın açıklamasında belediyenin kışa hazırlık yaptığını duyurdu. Ancak basın bültenini başında gördüğümüz "BÜYÜKŞEHİR'DE KIŞ HAZIRLIKLARI BAŞLADI" yazısından sonra içeriğin kışa dayanıklı bitkilerle ilgili olması bizi şaşırttı. Elbette kentin görselliği, yeşil önemli ancak yağışlı mevsimlerde ortaya çıkan görüntüleri düşününce hazırlıklar içinde bu duruma hazırlanmak en azından mevcut sorunlu giderlerin temizlenmesi gibi çalışmaların da bu çalışmalara paralel götürülmesi gerekliliği.

Kışa hazırlık çalışmalarında sıkıntılı olar alt yapı konuluranın da gözden kaçırılmaması gerekiyor. Yoksa her yıl defalarca gördüğümüz su baskını görüntülerini yaşamak kaçınılmaz bile değil.

BÜYÜKŞEHİR'DE KIŞ HAZIRLIKLARI BAŞLADI

Yaz aylarında kendi seralarında yetiştirdiği rengarenk çiçekler ile bulvarlar, caddeler, kavşaklar ve parkları çiçek bahçesine çeviren Büyükşehir Belediyesi, bir yandan da kış mevsiminin hazırlıklarına başladı.

Türkiye'de birçok yerel yönetimin aksine dışarıdan çiçek veya bitki almak yerine kendi imkanları ile üretmeyi tercih eden Büyükşehir Belediyesi, yaz mevsiminde Eskişehir'in dört bir yanını kendi seralarında yetiştirdiği rengarenk çiçeklerle donattı. Sorumluluk alanında bulunan bulvarlar, caddeler, kavşaklar ve parkları adeta çiçek bahçesine çeviren ekipler, bir yandan da Eskişehir'de sert geçen kış mevsimine dayanıklı bitkilerin üretim hazırlıklarına başladı.

Teknolojiyi de kullanarak harç karıştırma ve tüpleme makinesi ile menekşe üretimine başladıklarını ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, şehrin iklimine uygun, soğuğa dayanıklı 400 binden fazla menekşe üreteceklerini belirttiler.

Teknolojiyi de kullanarak üretimin hızlandığını ve iş gücünün azaldığına dikkat çeken yetkililer, yaz kış demeden Eskişehir için üretmeye devam ettiklerini ifade ettiler.

3.361 okunma

Yorum Yap

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

20 Nisan 2020 Pazartesi

Burası MALIÇ, SÜLELER...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

24 Mart 2020 Salı

MUAMMER KARAMAN KONUŞUYOR!

9 Mart 2020 Pazartesi

8 MART İŞİN PROTOKOLÜ...

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 546
 
yukarı