Damacana Skandalını İMZA Atanlar Değil, Eleştirilenler İhanet Ediyormuş - Eskişehir Haberler

Damacana Skandalını İMZA Atanlar Değil, Eleştirilenler İhanet Ediyormuş

Anasayfa / Güncel
Damacana Skandalını İMZA Atanlar Değil, Eleştirilenler İhanet Ediyormuş

Yıllarca kontrol edilmeden tarihi geçmiş damacanalar ile halk sağlığının hiçe sayılması, bunun ortaya çıkmasından sonra ise bu kez mevcuttaki damacaların yetmemesi nedeniyle yaşanan sıkıntıları görmezden gelin ve  tepki eylemlerinin şehre ihanet olarak nitelendiren CHP PM Üyesi Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy açıklama yaptı.

Yapılan açıklama:

Eskişehir Kent Konseyi yürütme kurulu, salgın nedeniyle alınan sıkı tedbirlerin ardından “Kalabak Su” gündemi ile Nuray AKÇASOY başkanlığında toplandı.

 Kalabak Su ile ilgili yaşanan gelişmelerin ele alındığı toplantı sonrası, yürütme kurulu adına açıklama yapan AKÇASOY  “ Şehrimiz kendi kaynak suyunu içen dünyadaki ender kentlerden biridir. Yalnızca severek içtiğimiz bir su olmasının yanında 84 yıllık geçmişiyle Eskişehir’in simgesi haline gelmiş önemli bir değeri olan, her yıl en sağlıklı suların başında gösterilen, Kalabak suyumuz maalesef ki kimliği belirsiz kişiler tarafından plakası kapatılmış şekilde ve içi çamurlu su dolu damacana görseli ile kaplanmış bir araç ile lekelenmeye çalışılmıştır.

 Bizler aslında her Eskişehir ’linin yapması gerekeni, yani “ Kalabak Milliyetçiliği”  yaparak suyumuza sahip çıkıyoruz. Çok iyi bilinmelidir ki,  Eskişehir’de Kalabak Su markasını lekelemeye çalışmak bu şehre ihanettir.  Güzel şehrimizin önemli simgelerinden biri ve markası olan Kalabak suyumuzu, lekelemeye çalışacak eylem ve faaliyetlerde bulunmaya teşebbüs edenleri Eskişehir halkı asla affetmez. Eskişehir Kent Konseyi yürütme kurulu üyeleri olarak Kalabak Suyu ile ilgili gelişmelerin takipçisi olacağız.  Biliyoruz ki, Kalabak Suyu tüm hemşerilerimiz tarafından bu şehrin siyaset üstü bir değeri olarak görülmektedir bu nedenle hiçbir zaman siyasete alet edilmemesi gerektiğini önemle ifade ediyoruz.” dedi.

3.275 okunma

Yorum Yap

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

30 Ağustos 2020 Pazar

SİZ NEYİ SAVUNUYORSUNUZ?

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

20 Nisan 2020 Pazartesi

Burası MALIÇ, SÜLELER...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

24 Mart 2020 Salı

MUAMMER KARAMAN KONUŞUYOR!

9 Mart 2020 Pazartesi

8 MART İŞİN PROTOKOLÜ...

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 305
 
yukarı